بانک فدرال به بانکداران مرکزی می رود که از اهداف آب و هوایی در پاریس پشتیبانی می کنند


فدرال رزرو ایالات متحده با بازتر شدن در معرض خطرهای تغییر آب و هوا برای اقتصاد جهانی ، به کنسرسیومی از بانکداران مرکزی که از اهداف آب و هوایی در پاریس حمایت می کنند ، پیوست.

این اقدام زمانی صورت گرفت که شبکه سبز سیستم مالی (NGFS) ، که شامل 75 بانک مرکزی است ، مطالعه برنامه اعضای خود برای مبارزه با تغییرات آب و هوا را منتشر کرد. بانک فدرال یکی از هشت عضو جدیدی است که در ماه جاری به این گروه پیوست و از قول جو بایدن رئیس جمهور منتخب ایالات متحده برای پیوستن به توافق نامه آب و هوای پاریس پیروی می کند که این یک الزام است.

“جی پاول ، رئیس بخش تغذیه شده

براساس این نظرسنجی ، فقط اقلیت کمی از بانک های مرکزی در مورد اجرای تغییرات عملیاتی برای مقابله با تغییرات آب و هوایی بحث کرده اند ، اگرچه آنها به تأثیر آن بر اقتصاد معتقدند.

این سوال که آیا بانک های مرکزی باید از طریق خرید اوراق قرضه با کربن سنگین و خرید اوراق قرضه سبز بیشتر ، از برنامه های عظیم خرید اوراق قرضه خود برای مقابله با تغییرات آب و هوایی استفاده کنند ، یکی از بحث برانگیزترین حوزه های سیاست های پولی است.

فقط هفت پاسخ دهنده به نظرسنجی NGFS گفتند که “در حال حاضر اقدامات اقلیمی را بررسی نمی کنند.” بیشتر مشورت ها گفتند که این هدف “کاهش خطرات مالی ناشی از قرار گرفتن در معرض خطرات آب و هوایی در ترازنامه های آنها” است.

اما وقتی از آنها س askedال شد که آیا آنها اقدامات حفاظت از آب و هوا را دنبال می کنند یا از انتقال به اقتصاد کم کربن حمایت می کنند ، بیش از نیمی از آنها پاسخ منفی دادند. مانع اصلی اقدامات احتمالی شناسایی شده توسط بیشتر پاسخ دهندگان “خطر ایجاد تحریف های مالی” است.

حتما بخوانید:
IEA پیش بینی تقاضای نفت برای سال 2021 را تحت محدودیت های گسترده Covid کاهش می دهد

کلمنس فوئست ، رئیس انستیتوی Ifo در مونیخ ، گفت: “استفاده از این سیاست به عنوان پایه ای برای مدیریت جریان سرمایه در یک اقتصاد” یک سیاست اقتصادی بسیار بدی خواهد بود ، افزود که این مساوی با “اقتصاد برنامه ریزی شده مرکزی” است.

بیشتر بانکهای مرکزی بررسی شده توسط NGFS اظهار داشتند که قبل از اقدام در این زمینه ، افشای بهتر خطرات آب و هوایی توسط وام دهندگان تجاری و ناشران اوراق قرضه و همچنین هماهنگی بین المللی بیشتر مورد نیاز است.

سابین مودرر ، مدیر عامل Bundesbank ، که هدایت مطالعه NGFS است ، گفت: “بیشتر بانک های مرکزی شرکت کننده در مطالعه ما فرصتی را برای تطبیق چارچوب عملیاتی خود برای انعکاس خطرات آب و هوایی می بینند. “اگرچه بانک های مرکزی به وضوح به خطرات آب و هوایی حساس هستند ، اما اجرای اقدامات خاص هنوز در مراحل اولیه است.”

کریستین لاگارد ، رئیس بانک مرکزی اروپا ، قول داده است که مبارزه با تغییر اقلیم را به عنوان بخشی اصلی در بررسی استراتژی خود قرار دهد ، که قرار است سال آینده تکمیل شود.

کمپین های زیست محیطی بانک مرکزی اروپا را متهم کرده اند که به دلیل انتشار این گازهای سنگین کربن مانند شرکت های نفت و گاز ، شرکت های بزرگ و شرکت های هواپیمایی ، تعصب در بازار را افزایش داده است ، زیرا این بخش ها بیشتر از بقیه اوراق قرضه منتشر می کنند.

خانم لاگارد گفت که بانکداران مرکزی باید “از خود بپرسند” آیا با اعتماد به سرمایه گذاران برای ارزیابی مسائل زیست محیطی “بیش از حد خطر می کنند”؟ وی گفت: بانک مرکزی اروپا تصمیم خواهد گرفت که اصل “بی طرفی بازار” را کنار بگذارد ، به این معنی که همیشه متناسب با بازار مشترک اوراق قرضه می خرد.

حتما بخوانید:
آگهی مقدماتی املاک

با این حال ، این موضوع توسط جنس ویدمن ، رئیس بانک مرکزی آلمان و یکی از اعضای هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا ، که ماه گذشته در فایننشال تایمز نوشت: “اصلاح تحریفات بازار و اقدامات سیاسی یا حذفیات ما نیست” رد شد.

آقای ویدمن افزود كه بانک مرکزی اروپا “باید درصورت خرید اوراق بهادار یا پذیرفتن آنها به عنوان وثیقه برای اهداف سیاست پولی اگر ناشران آنها از برخی تعهدات گزارش مربوط به شرایط آب و هوایی برخوردار باشند” ، و فقط از رتبه بندی های اعتباری استفاده كند شامل خطرات اقلیمی است.


منبع: tech4life.ir