بانک مرکزی اروپا محرک جدیدی را برای تحریک اقتصاد منطقه یورو تحت تأثیر Covid آغاز کرده است


بانک مرکزی اروپا انگیزه جدیدی را در تلاش برای کمک به اقتصاد منطقه یورو برای بهبودی از بیماری همه گیر ویروس کرونا آغاز کرده است ، وعده داده است که اوراق قرضه بیشتری را برای یک دوره طولانی تر خریداری کند و بودجه ارزان اضافی را برای بانک ها فراهم کند.

بانک مرکزی اروپا برنامه خرید اضطراری همه گیر خود را از 1.35 تریلیون به 1.85 تریلیون یورو افزایش داده و گفته است که همزمان با سرمایه گذاری مجدد درامد ، پایان ابزار اصلی مدیریت بحران خود را از ژوئن آینده به مارس 2022 تغییر می دهد. از سررسید اوراق بهادار حداقل تا پایان سال 2023.

بانک مرکزی همچنین سری جدید حراج ها را راه اندازی کرده است که بانک ها را با نرخ بهره عمیقاً منفی تا منفی 1٪ تأمین مالی می کند ، مشروط بر اینکه جریان وام به مشاغل و خانوارها را حفظ کنند. این حراج ها تا دسامبر 2021 ادامه خواهد داشت.

در بیانیه ای با اعلام این تصمیم ، بانک مرکزی اروپا اعلام کرد که نرخ بهره سپرده خود را در منهای 0.5٪ بدون تغییر حفظ خواهد کرد. همچنین الزامات وثیقه اخیراً آرام شده خود را تا ژوئن 2022 تمدید خواهد کرد.

بانک مرکزی اروپا گفت: “اقدامات سیاست پولی که امروز انجام شده است به حفظ شرایط مطلوب تأمین مالی در طی همه گیر کمک می کند ، بنابراین از جریان اعتبار به تمام بخشهای اقتصاد پشتیبانی می کند ، از فعالیت اقتصادی حمایت می کند و دامنه قیمتی میان مدت را حفظ می کند. ثبات. “

حتما بخوانید:
چین در اجلاس سازمان ملل گام هایی را برای دستیابی به اهداف آب و هوایی تعیین می کند

در این گزارش آمده است: “عدم اطمینان از جمله پویایی همه گیری و زمان معرفی واکسن همچنان بالا است” ، افزود که پس از افزایش یورو به بالاترین سطح خود بیش از دو سال در برابر دلار آمریکا.

در اوایل سال جاری ، بیماری همه گیر منطقه یورو را به عمیق ترین رکود اقتصادی طی یک نسل تبدیل کرد و انتظار می رود اتحادیه اروپا در سه ماه آخر سال 2020 سقوط کند ، پس از اعمال محدودیت های جدید در تماس های اجتماعی حاوی دومین موج عفونت های ویروس کرونا

با این حال ، انتشار واکسن در آینده امیدهای اقتصاددانان را برای بهبودی قوی تقویت کرده است. بانک مرکزی اروپا اواخر روز پنجشنبه پیش بینی های جدید را منتشر می کند ، تحلیلگران انتظار دارند پیش بینی رشد خود را برای سال آینده کاهش داده و برای دو سال آینده افزایش دهد.

پس از چهار ماه تورم منفی متوالی ، بانک مرکزی اروپا پیش بینی می کند که رشد قیمت در منطقه یورو در سال آینده بازگردد ، اما انتظار می رود حداقل برای سه سال دیگر در زیر هدف خود قرار گیرد و کمتر از 2 درصد باشد.

آخرین اقدامات بانک مرکزی اروپا در حالی صورت می گیرد که نگرانی ها از تأثیر کمرنگ سیاست های آن بیشتر شده است. نرخ بهره در پایین ترین سطح قرار دارد و میزان رو به رشد بدهی دولت منطقه یورو با بازده منفی برآورد می شود. روز پنجشنبه ، اسپانیا برای اولین بار یک اوراق قرضه 10 ساله با نرخ بهره منفی منتشر کرد.

حتما بخوانید:
نکات انتخاب سالن عقد و دفتر عقد شیک


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید