بانک مرکزی اروپا هشدار می دهد که بانک ها “در همه جا” در حال آماده سازی برای وام های بد هستند


بهترین سرپرست بانکی اروپا به بزرگترین وام دهندگان منطقه نامه نگاری می کند تا هشدار دهد که بسیاری به دلیل اثرات همه گیر ویروس کرونا در انجام اقدامات کافی برای آماده سازی برای افزایش احتمالی وام های بد کار نمی کنند.

آندره انریا ، رئیس هیئت نظارت بر بانک مرکزی اروپا ، گفت: کاستی در آماده سازی بانک ها برای افزایش احتمالی وام های بد یکی از عواملی است که باید در هنگام تصمیم گیری در مورد اجازه دادن به آنها برای از سرگیری پرداخت سود سهام بررسی شود. و خریدهای مجدد را به اشتراک بگذارید.

در جریان اجلاس Financial Times ، آقای انریا گفت برخی از 117 بانکی که وی کنترل می کرد “در همه جا” مقررات احتمالی افزایش وام های غیرفعال هستند. وی هشدار داد که این “نگرانی” برای سرپرستان است.

بانک مرکزی اروپا (ECB) به بانکهای منطقه یورو دستور داده است که سود سهام خود را به حالت تعلیق درآورند و سهام آنها را برای خرید 30 میلیارد یورو سرمایه در ماه مارس ، پس از مدت کوتاهی از ابتلا به بیماری همه گیر در اروپا ، پس انداز کنند. از آن زمان ، این بخش برای بانک های قوی تر لابی کرده است تا بتوانند توزیع سرمایه را در اوایل سال آینده از سر بگیرند.

آقای انریا گفت که در واقع در ECB بحث شدیدی در مورد اینکه آیا به برخی از بانک ها اجازه داده می شود پرداخت سهامداران را از سر بگیرند وجود دارد. وی گفت که چشم انداز اقتصاد کلان نیز عاملی در تصمیم وی خواهد بود ، این تصمیم باید پس از انتشار پیش بینی های جدید بانک مرکزی اروپا برای سال 2023 در 10 دسامبر اعلام شود.

حتما بخوانید:
ویروس های کرونا ویروس: مطالعه در چین نشان می دهد محاصره هونان شیوع در میان خانواده ها را افزایش داده است

وی گفت: در واقع ، ما نامه ای را به نام “مدیر عامل محترم” به بانکهای تحت نظارت خود ارائه خواهیم داد كه در آن برخی از موضوعاتی را كه می خواهیم از نظر رویكرد آنها برای ریسك اعتباری حل كنیم ، برجسته خواهیم كرد. انتظار می رود این اقدام توسط بانک مرکزی اروپا روز جمعه اعلام شود.

بانک مرکزی اروپا به بانک ها هشدار داده است که در سناریوی سختی که اخیراً مدل سازی شده است ، آنها می توانند با 1.4 تن وام غیرفعال اضافی روبرو شوند که بیش از بحران 2008 است.

آقای انریا گفت که بانک مرکزی اروپا “بانک ها را” به چالش می کشد تا “پیش بینی های قابل اعتمادی را که می تواند به ما اعتماد به نفس کافی را بدهد و بتوانند واقعاً فضای کافی برای شروع مجدد پرداخت های خود به سهامداران خود داشته باشند” ، ارائه دهند. .

وی گفت: بانک های منطقه یورو به “سه سطل” تقسیم شده اند: یک گروه با توجه به انتظارات وخیم شدن خطر اعتباری ، هر مشتری را به طور جداگانه ارزیابی کرد. گروه دوم پیش بینی های کلی قابل توجهی را انجام داده است بدون اینکه دقیقاً مشخص کند چه مشتریانی در معرض خطر پیش فرض قرار دارند. و گروه سوم “رویکرد انتظار و دیدن” را در پیش گرفته اند. آقای انریا گفت که گروه سوم اکنون مرکز نظارت و نگرانی اصلی ECB بود.

گزارش بانک مرکزی اروپا در مورد ثبات مالی که روز چهارشنبه منتشر شد ، می گوید بانک ها می توانند با موج دوم ضرر وام روبرو شوند ، به خصوص اگر دولت ها ضمانت های وام و مهلت بدهی خود را قبل از بهبود کامل اقتصاد پس بگیرند.

حتما بخوانید:
دانلود جدیدترین بخش های زیرنویس حمله به غول ها

در این مقاله آمده است که مقررات بانک های منطقه یورو “زیر سطح دیده شده در بحران های قبلی و سایر قلمروهای قضایی ، به ویژه در ایالات متحده است.” وی افزود که مقررات بانکی “کمتر از آنچه در قوانین تاریخی پیشنهاد شده است ، پایین است ، اگرچه این را می توان تا حدی با تأثیر اقدامات فوق العاده سیاست برای کاهش ریسک اعتباری توضیح داد”.

آقای انریا گفت که خطر “لبه سنگین” برای بانک هایی که برای مقابله با افزایش اعتبار پیش بینی نکرده اند ، وجود دارد که به گفته وی “می تواند ترازنامه های آنها را مسدود کند و آنها را قادر به انجام واقعی از بهبودی پشتیبانی کنید. “

این هفته ، مرجع بانکی اروپا گفت که اقدامات دیگری را ارائه می دهد که به بانک ها انعطاف بیشتری در ارائه وام هایی می دهد که توسط Covid قابل تحمل باشد. با این حال ، EBA بر لزوم گزارش مسئولانه از خطرات نوظهور تأکید کرد.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید