بانک های ایالات متحده از تأخیر سوئیچ Libor استقبال می کنند و 200 تریلیون دلار دارایی را تحت تأثیر قرار می دهند


تخفیف غافلگیرکننده ناظران موجب تسکین بانک ها ، مدیران دارایی و وام گیرندگان شد تا در تلاشند تا بدانند که چگونه می توانند خود را از معیارهای لکه دار و منسوخ دلار آمریکا Libor جدا کنند.

انتظار می رود نرخ بهره ، که هزینه وام های بدون واسطه بین بانک ها را اندازه گیری می کند ، در اکثر ارزها تا پایان سال 2021 ناپدید شود. اما جاسازی یک گزینه جایگزین در ایالات متحده با توجه به حجم زیاد کار بسیار دشوار است. فدرال رزرو نیویورک تخمین می زند که 200 دلار مشتقه ، وام و اوراق قرضه به دلار Libor وابسته باشد – بسیار بیشتر از هر نسخه ارزی دیگر.

با انعکاس مقیاس چالش ، IBA ، نرخ بهره را تعیین و کنترل می کند ، این هفته اعلام کرد که قصد دارد نرخ بهره روزانه را بر روی شاخص های دلاری دلار که بیشترین استفاده را دارد ، تا پایان ژوئن 2023 ، 18 ماه دیرتر از آنچه در ابتدا برنامه ریزی شده بود ، منتشر کند.

این اقدام با حمایت مقامات جهانی ، از جمله فدرال رزرو و سازمان رفتار مالی انگلیس ، به طور قابل توجهی در تقابل با موضع قاطع قبلی در مورد به تعویق انداختن مهلت مقرر به پایان سال 2021 است.

“من از این مسئله بسیار متعجب شدم. فکر می کنم همه آنها بودند. آنها قاطع بودند که مهلت واقعی 2021 است. ”گفت: دن كریتر ، تحلیلگر در BMO Capital Markets.

نهادهای نظارتی بارها به بخش مالی هشدار داده اند که باید Libor ، که ریشه این رسوایی تجاری در سال 2008 بود ، بمیرد. نگرانی در بین بانک ها مبنی بر اینکه تغییر نرخ بهره می تواند باعث ایجاد اختلال شود ، تا حد زیادی برطرف شده است.

این تا حدودی به دلیل ناامیدی نهادهای نظارتی از بازرگانانی است که قبلا سعی کرده اند Libor را به نفع خود دستکاری کنند. اما همچنین این نگرانی را نشان می دهد که Libor بازاری است که دیگر وجود ندارد. نرخ بهره روزانه عمدتا از تخمین ها ساخته می شود تا معاملات واقعی بازار.

مقامات این مسئولیت را در اختیار بانك ها گذاشته اند كه بفهمند چگونه می توانند بدون تغییر سریع مشتریان یا با قراردادهایی كه آنها نمی خواستند ، مانند دریافت نرخ سود ثابت به جای پرداخت نرخ های شناور ، تغییر را انجام دهند.

این امر بازار را به تغییر هزاران قرارداد برای استفاده از نرخ بهره متفاوت یا افزودن شرایط ذخیره ، از جمله نرخ سود جایگزین کاملاً مشخص پس از مرگ لیبور ، تبدیل کرد.

حتما بخوانید:
یک قتل در تهران می تواند نشانه ای از انتخاب در بیت المقدس باشد

دلار آمریکا Libor به ویژه مشکل ساز است. این نرخ باید به یک نرخ بهره کاملا جدید – مانند نرخ بهره یک شبه تضمین شده (Sofr) برود و نه به نرخ بهره موجود بهبود یافته ، همانطور که در ارزهای دیگر وجود دارد. ادراک کند است.

موسسه سیاست گذاری بانکی ، یک گروه لابی خدمات مالی ایالات متحده ، گفت که نرمش مقامات در روز دوشنبه “یک گام منطقی” بود. این همچنین یک شوک بود: صندوق های تامینی که در بازارهای وام کوتاه مدت متعهد شده بودند تا از سودهای خود در طول شیفت بهره ببرند ، برای توسعه خود متوقف شدند.

بسیاری امیدوارند که دوره تمدید به این معنی باشد که اکثر قراردادهای موجود Libor قبل از آنکه نیاز به تبدیل شوند ، به سادگی منقضی می شوند. دیپاک سیتلانی ، یک وکیل در Linklaters در لندن ، آن را “کوتاه به تعویق انداختن” خواند.

وی گفت: “نیش در دم این است که فقط برای موقعیت های ارثی است.” “منطقه خاکستری این است:” چقدر می خواهید سعی کنید از موقعیت Libor به دلار آمریکا حرکت کنید؟ ” “

فدرال رزرو گفت که “بیشتر” قراردادها قبل از شروع منقضی می شوند.

بارکلی تخمین می زند 41 درصد از 330 میلیارد دلار اسکناس با نرخ شناور پرداخت نشده ایالات متحده قبل از پایان سال آینده سقوط کند. این تاخیر پرونده هایی را که قبل از پایان مهلت قانونی رسیده اند به 80 درصد افزایش می دهد. بانک گفت: از 66 میلیارد دلار اسکناس باقیمانده که پس از ژوئن 2023 سقوط می کند ، نزدیک به 72٪ شامل زبانی است که زبان ذخیره بهتری را برای سرمایه گذاران فراهم می کند.

طبق اتحادیه تجارت و اتحادیه وام ، در بازار وام ، 90 درصد وام های اهرمی موجود در ایالات متحده پس از سال 2023 بالغ می شوند. این تمدید زمان می دهد تا این وام ها مجدداً تأمین شوند و با نرخ بهره جدید تعیین شوند.

حتما بخوانید:
معرفی دسته گل ارزان و انواع آن

مردیت کوفی ، معاون اجرایی LSTA ، گفت: “ما نگران بودیم که ده ها هزار وام داشته باشیم تا در مدت زمان کوتاهی از Libor به Sofr منتقل شویم.” “آنچه که ما امیدواریم اکنون با این پنجره طولانی تر ، این باشد که وام های بیشتری در Sofr Organic دوباره تأمین شود.”

ویدئو: آیا بازارهای بین المللی می توانند عملکرد بهتری نسبت به ایالات متحده داشته باشند؟ | نمودارهایی که حساب می شوند

تأخیر باعث خرید زمان می شود. کمیسیون آتی ، سازمان تنظیم مقررات ایالات متحده ماه گذشته گفت ، فقط 400 از 2800 گروه شرکتی پروتکل جدید صنعت مشتقات را پذیرفته اند که شامل یک زبان ذخیره در قراردادها است. سیاستمداران همچنین در تصویب قوانینی که قراردادهای لیبور را که تا ژوئن 2023 ادامه دارد ، آزاد خواهند بود.

در همین حال ، مشتقات Sofr – در تعیین سطح آن بسیار مهم – همچنان کم استفاده می شوند. طبق اطلاعات ایسدا و ClarusFT ، یک شرکت مشاوره ای در انگلستان ، در ماه اکتبر ، کمتر از 10 درصد معاملات مبادله نرخ بهره در ایالات متحده از آن استفاده کرده است. در عوض ، 40٪ از سوآپ سوآپ از نرخ یک شب استفاده می کنند.

آندریاس ویلگن ، تحلیلگر آژانس رتبه بندی فیچ ، گفت: جذب آرام نشان دهنده رویكرد انتظار و مشاهده توسط برخی از فعالان بازار است و تشخیص اینكه Sofr ، به عنوان یك نرخ شبانه ، اساساً با Libor متفاوت است كه هزینه های استقراض را با یك معیار سنجش اعتبار تركیب می كند. بانک ها. آقای ویلگن گفت ، این تمدید به طور خودکار به معنای انتقال آرام در اواسط سال 2023 نیست.

مقامات می خواستند تأکید کنند که آنها نمی خواهند فعالان بازار سرعت آماده سازی برای جایگزینی Libor را کاهش دهند ، و هشدار دادند که آنها از نزدیک علائم مربوط به ادغام بانک ها Libor در قراردادهای جدید را پس از پایان سال 2021 از نزدیک بررسی خواهند کرد.

بلیک گوین ، رئیس علاقه کوتاه مدت در بازارهای NatWest ، گفت که زبان سخت شده “اگر چیزی ناچیز به فوریت روند گذار اضافه شود”.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید