[ad_1]

روز جمعه سهام پس از هشدارهای شدید رهبران اتحادیه اروپا و انگلیس مبنی بر اینکه انگلیس می تواند بدون معامله تجاری اروپا را ترک کند ، سقوط کرد و سهام بانک های لندن بیشترین فروش را به دوش می کشد.

شاخص FTSE 100 لندن و شاخص منطقه ای Stoxx 600 0.8٪ بسته شدند ، پس از آنكه اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون اروپا به رهبران اتحادیه اروپا گفت كه نتیجه عدم توافق محتمل ترین سناریوی مذاكرات تجاری برای تغییر یا دستیابی به موفقیت است. هفته

نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون پنجشنبه شب هشدار مشابهی را صادر کرد ، پس از آن روز جمعه گفت انگلیس خواستار “یک پیشنهاد بزرگ ، یک تغییر بزرگ” از اتحادیه اروپا است ، زیرا اختلافات در قانون رقابت و حقوق ماهیگیری همچنان حل نشده است.

آشفتگی سیاسی در اروپا ، همراه با تعداد بی سابقه ای از موارد ویروس کرونا در ایالات متحده ، در وال استریت نیز سنگینی کرد. شاخص بزرگ S&P 500 ظهر در نیویورک 0.7 درصد افت کرد و فناوری Nasdaq Composite 1.3 درصد افت کرد.

بن لیدلر ، مدیر اجرایی Tower Hudson Research ، گفت: “بازار بالاخره در حال ارزیابی خطر واقعی Brexit بدون معامله است.” وی پیش بینی کرد که مذاکرات تا تاریخ یکشنبه از مهلت خود خارج شده و منجر به کاهش معامله شود ، که بهبود جزئی در شرایط سازمان تجارت جهانی را فراهم می کند.

با توجه به خستگی سرمایه گذاران در پایان سال ، این آخر هفته در آستانه توافق Brexit قرار دارد. “” امانوئل کائو ، رئیس استراتژی سهام اروپا در بارکلیز ، که اضافه کرد “سرمایه گذاران در درجه اول برای معامله قرار گرفتند ، گفت: “

زیرشاخص سهام بانکی FTSE 350 با کاهش 2.1 درصدی روبرو شد و بیشترین آسیب را به وام دهندگان در این کشور رساند. NatWest 6.7٪ از ارزش خود را از دست داد ، در حالی که گروه بانکی لویدز 4.5٪ افت کرد. سهام مالی همچنین ضعیف ترین عملکرد را در Stoxx 600 داشتند.

ستون گرافیکی با٪ تغییر نشان دهنده سهام NatWest برای بدترین هفته از ماه ژوئن است

جیسون بوربورا-شین ، مدیر پرتفوی چند دارایی در مدیر صندوق نود و یک ، گفت: “انتظارات بازار در حدود 60-40 است که معامله ای وجود دارد.

وی افزود: “نحوه انجام این اختلاف یا در آخرین لحظه است یا با مهلت های طولانی تر.” “هیچ کس علاقه ای به حمله ندارد ، بنابراین من فکر می کنم که در پایان حل خواهد شد.”

پیتر وست وی ، اقتصاددان ارشد اروپایی در ونگارد گفت ، اما اگر “یک معامله تجاری” باید مورد مذاکره قرار گیرد ، “برای اقتصاد انگلیس نیز” کمی بالا است.

وی افزود: “معامله مورد بحث یک توافق چانه زنی خواهد بود.” “مهم نیست که چه اتفاقی بیفتد ، به دنیای بسیار کم هماهنگی می رویم.”

معاملات پوند در برابر دلار معامله شد و قبل از بازگشت مجدد 1.2٪ افت کرد و 0.5٪ افت کرد و به 1.3225 دلار رسید. نوسانات ارزی یک ماهه تخمین زده شده تقریباً بیشترین از مارس در مارس در بازار است.

نمودار خط به خط $ £ که نشان می دهد با کند شدن گفتگوهای تجارت Brexit ، پوند سقوط کرده است

افزایش فشار بر پوند و وام دهندگان در انگلیس سخنان اندرو بیلی ، رئیس بانک انگلیس بود که وی در مورد نحوه اعمال نرخ سود منفی “کار گسترده ای” انجام می دهد.

چشم انداز کاهش جدید نرخ بهره در انگلستان به تظاهرات بدهی دولت انگلیس ادامه داد که منجر به کاهش بازده اوراق قرضه 10 ساله دولت انگلستان با 0.03 درصد درصد به 0.17 درصد شد. این حرکت با بهترین عملکرد هفتگی برای خوک ها از ماه مارس پایان یافت.

نمودار اوراق قرضه دولتی 10 ساله انگلیس ، تغییر هفتگی درصدی یک واحد نشان می دهد که بازده طلا به سمت بزرگترین افت هفتگی خود از ماه مارس در حال حرکت است

بازده اوراق قرضه قابل مقایسه با 0.02 درصد کاهش به 0.89 درصد رسید.

برنت خام 0.5 درصد سقوط کرد اما بالای 50 دلار در هر بشکه باقی ماند ، که برای اولین بار از ماه مارس در روز پنجشنبه عبور کرد و با پیشرفت واکسن های Covid-19 پشتیبانی می شود.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر