بایدن با دیپلماسی اقلیمی ایالات متحده با نقشی اساسی برای جان کری تمرکز دارد


شورای امنیت ملی با تأکید بر تمرکز دیپلماسی بین المللی بر روی آب و هوا به عنوان یک اولویت اصلی برای مدیریت دولت جو بایدن ، با انتصاب جان کری به عنوان نقش ویژه در مبارزه با تغییر اقلیم ، زمینه های جدیدی را ایجاد خواهد کرد.

انتصاب وزیر امور خارجه سابق دوران اوباما ، که به سازماندهی توافقنامه آب و هوایی پاریس 2015 به عنوان نماینده ویژه اقلیم ریاست جمهوری کمک کرد ، نشان می دهد که این موضوع حتی در مقام دولت در بالای دستور کار سیاست ایالات متحده قرار خواهد گرفت. بایدن برای دستیابی به اهداف زیست محیطی خود در بازار داخلی نبرد سختی را در پیش رو دارد.

پاول بلدسو ، مشاور م Policyسسه سیاست های مترقی و افسر سابق اقلیم کاخ سفید در زمان رئیس جمهور بیل کلینتون گفت: “الحاق کری به شورای امنیت ملی شرایط آب و هوایی را در بالای نفوذ کاخ سفید قرار می دهد.”

“بایدن آب و هوا را یک مسئله امنیتی جهانی می داند ، نه یک موضوع کلاسیک زیست محیطی ، و این اولویت او را در به روزرسانی کاخ سفید افزایش می دهد.

با این حال ، چشم انداز مجلس سنا تحت کنترل جمهوری خواهان می تواند به معنای عدم توانایی دولت بایدن در تصویب قوانین اساسی آب و هوا ، از جمله بودجه 2 تریلیون دلاری آب و هوا باشد. دلار که بخشی از برنامه انتخاباتی وی بود.

رئیس جمهور منتخب هنوز هم می تواند از اقدامات نظارتی برای لغو برخی اقدامات دولت دونالد ترامپ استفاده کند ، که ده ها قانون زیست محیطی را سست کرده است.

همچنین قادر خواهد بود از دستورات اجرایی برای تعلیق اجاره های نفت و گاز جدید در ایالت فدرال و احیای حق کالیفرنیا در تنظیم استانداردهای انتشار اتومبیل استفاده کند – سیاست های اصلی آقای ترامپ را معکوس کند.

به عنوان نشانه ای از تأثیرات گسترده یک تغییر عمده سیاست ، شرکت خودروساز جنرال موتورز این هفته در دستور کار آقای بایدن است و حمایت قبلی خود را از خروج آقای ترامپ برای اقدام در کالیفرنیا انکار می کند.

حتما بخوانید:
شنا - ویکی فقه

جف کلگان ، مدیر آزمایشگاه راه حل های آب و هوایی در دانشگاه براون ، گفت که بایدن باید یک برنامه تغییر آب و هوا برای هدایت کشور ارائه دهد و به دنبال راه هایی برای کاهش انتشار باشد ، حتی اگر تلاش های قانونی موفق شدن

وی افزود: “موارد بسیاری وجود دارد كه دولت فدرال می تواند در مورد تغییر آب و هوا در نهادهای مختلف ، نه فقط در وزارت امور خارجه ، یا در خزانه داری ، آژانس حفاظت از محیط زیست یا فدرال رزرو انجام دهد.” “ما نباید فراموش کنیم که رئیس جمهور می تواند چقدر قدرتمند باشد.”

دولت بایدن هنوز اعلام نکرده است که چه کسی EPA را رهبری می کند ، که تحت مدیریت آقای ترامپ شاهد کاهش کارکنان و کاهش اقدامات اجرایی بوده است.

برخی از مترقیان از مواضع رئیس جمهور منتخب در مورد شکستن ، که وی قصد ندارد آن را ممنوع کند ، و عدم تمایل وی به حمایت از پیشنهاد پیمان جدید سبز انتقاد کرده اند.

اما انتصاب آقای کری – که مدتها یک مرکزگرای خوش بین بود و دوست دارد اتحاد ایجاد کند و به طور مشترک کار کند – می تواند به دولت جدید کمک کند از هر دو طرف کنگره طرفداری کند.

باب اینگلیس ، نماینده سابق کنگره جمهوری خواه ، که اکنون ریاست جمهوری جمهوری ، یک گروه حامی اقلیم را بر عهده دارد ، آن را “یک تسکین بزرگ” توصیف کرد و گفت که آقای کری “متعهد به اقدامات اقلیمی” است.

مشارکت رسمی آقای کری در سیاست تغییر آب و هوا به سال 1992 برمی گردد ، زمانی که وی در اولین اجلاس ریو زمین ، که چارچوب توافق نامه آب و هوای پاریس را تعیین می کرد ، در هیئت آمریکایی به رهبری ال گور حضور داشت. 2015 ، که هدف آن کاهش گرمایش کره زمین به زیر 2 درجه سانتیگراد است.

آقای بایدن قول داده است که ایالات متحده در اولین روز پس از خروج آقای ترامپ از توافق ، به پیمان آب و هوا پیوست.

تجربه دیپلماتیک آقای کری و جایگاه وی در شورای امنیت ملی نشان می دهد که ایالات متحده تلاش خواهد کرد تا سایر کشورها را برای بهبود اهداف آب و هوایی خود ترغیب کند ، اهداف فعلی بسیار دور از اهداف پاریس است.

حتما بخوانید:
موزه برلین بحث در مورد گذشته استعمار آلمان را از سر می گیرد

اما او می تواند پس از سالها رئیس جمهور ترامپ در لکه دار کردن توافق پاریس ، به ویژه اگر لایحه آب و هوایی بایدن توسط کنگره رد شود ، برای بازگرداندن اعتماد به ایالات متحده نبرد سختی را تجربه کند.

پس از پیوستن به توافق نامه پاریس ، ایالات متحده ، دومین عامل بزرگ انتشار دهنده گاز در جهان پس از چین ، باید قبل از مذاکرات آب و هوایی سازمان ملل در گلاسگو در سال آینده ، هدف جدید آب و هوایی را برای سال 2030 تعیین کند.

آقای کری گفت: “کاری که ما با توافق پاریس شروع کردیم خیلی پایان ندارد.” گفت روز دوشنبه در توییتر “من به دولت برمی گردم تا آمریکا را در مسیر درست خود قرار دهم تا بتوانم بزرگترین چالش این نسل و کسانی را که دنبال خواهند کرد برآورده کنم.

طبق تجزیه و تحلیل Climate Action Tracker ، یک گروه تحقیقاتی مستقر در آلمان ، در حال حاضر جهان در پایان قرن حدود 2.7 درجه سانتیگراد گرم می شود.

طبق تجزیه و تحلیل آنها ، اگر ایالات متحده به توافقنامه پاریس ملحق شود و هدف خالص صفر را برای سال 2050 تعیین کند ، می توان از حدود 0.1 درجه سانتیگراد جلوگیری کرد.

هدف اخیر خنثی از کربن در سال 2060 ، 0.2 درجه سانتیگراد تا 0.3 درجه سانتیگراد را اصلاح می کند و رسیدن به هدف پاریس را نزدیک می کند.

آقای کری حتی پس از ترک مقام خود در سال 2017 در دیپلماسی اقلیم همچنان فعال بود و سال گذشته کمپینی را برای مبارزه با آب و هوا به نام جنگ جهانی دوم صفر آغاز کرد. وی افزود: “من معتقدم كه باید مثل اینكه در جنگ هستیم با این رفتار كنیم. من این را خیلی کم می گویم. “وی سال گذشته در گفتگوهای آب و هوایی سازمان ملل در مادرید گفت.

پایتخت اقلیمی

جایی که تغییرات آب و هوایی با تجارت ، بازار و سیاست مطابقت دارد. پوشش FT را اینجا ببینید
منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید