[ad_1]

Airbnb به عنوان نشانه اعتماد به نفس سرمایه گذاران هم به مشاغل اشتراکی Airbnb و هم بهبودی بلند مدت صنعت مسافرت به عنوان پیشنهاد اولیه عمومی خود برای هر سهم 68 دلار ، بسیار بالاتر از حد هدف ، ارزیابی کرد.

این قیمت که توسط دو نفر آشنا به این موضوع تأیید شده است ، به این معنی است که شرکت اجاره کوتاه مدت 3.4 میلیارد دلار از پیشنهاد قبل از اولین معرفی خود در Nasdaq در روز پنجشنبه جمع آوری کرده است. پیش از این ، او گفت که انتظار دارد سهامش هر کدام بین 56 تا 60 دلار قیمت داشته باشد.

قیمت های بالاتر از حد انتظار ، اولین بار برای DoorDash ، یک شرکت تحویل مواد غذایی بود که در روز اول چهارشنبه حدود 85٪ لذت برد و به سرمایه گذاری 60 میلیارد دلاری رسید.

با قیمت پیشنهادی آن ، ارزش سرمایه گذاری Airbnb در حدود 40.6 میلیارد دلار از رقم بوك شركت رقیب Expedia با 18.2 میلیارد دلار بیشتر خواهد بود ، اما هنوز هم از Booking.com كمتر است. در حال حاضر 86.3 میلیارد دلار برآورد می شود.

Airbnb از اظهار نظر در مورد قیمت گذاری خودداری کرد.

تقاضای زیاد برای عرضه اولیه آن تحول شدید شرکت مستقر در سانفرانسیسکو را محدود می کند ، شرکت که مجبور شد 2 میلیارد دلار بودجه اضطراری در عمق قطع Covid-19 در ماه مه جمع کند زیرا بیش از 70 درصد رزرو در سراسر جهان کاهش یافته است.

در مقایسه با رقبای خود ، درآمد و رزروهای Airbnb ضربه نسبتاً کمتری از همه گیری دریافت کرد. در سه ماهه سوم سال جاری ، این شرکت به سود 219 میلیون دلاری بازگشت ، در حالی که در سه ماهه گذشته 576 میلیون دلار ضرر کرد.

این بازگشت نشان دهنده سفرهای داخلی است ، به ویژه از مشتریانی که برای یک ماه یا بیشتر از راه دور در محل اقامت Airbnb کار می کنند ، اما همچنین تأثیر کاهش شدید هزینه ها است. این شرکت خارج از پیشنهاد اصلی تقسیم خانه خود از تجارت کنار رفت ، تقریباً همه بازاریابی را متوقف کرد و یک چهارم کارکنان خود را صرف کرد.

با این حال ، این شرکت هشدار داد که بازیابی قفل ها به یک پایان چالش برانگیز در سال منجر می شود. اطلاعات ادیسون ترندز نشان می دهد که هزینه های ایالات متحده در Airbnb از اوایل ماه اکتبر حدود یک سوم کاهش یافته است.

“با اينكه [Airbnb has] او بدیهی است که از بیماری همه گیر آسیب دیده است ، و همه مسافرت ها با شروع پنهان کاری مردم ، در وزش بادهای اولیه در صف قرار می گیرند. “

برایان سسکی ، مدیرعامل Airbnb ، 5.2 میلیارد دلار سهام IPO را در اختیار خواهد داشت. او و جو گبیا و ناتان بلچرچیک و بنیانگذارانش 42.2٪ از حق رأی را در شرکت سهامی عام حفظ خواهند کرد. بنیانگذاران مجبور شدند 1،511،723 سهم از این پیشنهاد را بفروشند که مبلغی در حدود 106 میلیون دلار به قیمت IPO دارد ، این مبلغ 3.4 میلیارد دلار جمع آوری شده توسط این شركت است.

قیمت گذاری همچنین به طور بالقوه نشان دهنده عدم ترس از این است که با توجه به مقررات چشم انداز شرکت با مشکل روبرو خواهد شد. این شركت در دفترچه اعلام كرد ، محدودیت های اجاره های كوتاه مدت در حدود 70 درصد از 200 شهر بزرگ Airbnb اعمال شده است ، اما اظهار داشت كه در مورد تأثیرات مادی در شهرهای مهم مقررات در آینده نگران نیست.

در بیانیه خود ، Airbnb گفت كه 3.5 میلیون سهم – حداكثر 7 درصد از كل پیشنهاد – به میزبانان تعلق می گیرد و در صورت نوشتن پیشنهاد ، اولویت افرادی كه مدت بیشتری در این سیستم عامل بوده اند ، قرار می گیرد.

مورگان استنلی و گلدمن ساکس پیشتاز بیمه IPO هستند.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر