[ad_1]

بروکسل پس از ارائه پیشنهاد بهبود یافته به انگلستان در تلاش برای غلبه بر آخرین مانع اصلی در مذاکرات در مورد روابط آینده بین دو کشور ، با اتهاماتی مبنی بر اینکه “کاهش شرورانه و بی سابقه” حقوق ماهیگیری اتحادیه اروپا را می پذیرد ، روبرو است.

گفتگوهای Brexit روز شنبه در بروکسل از سر گرفته شد و حقوق ماهیگیری اتحادیه اروپا در آبهای انگلیس هنوز حل نشده است.

در کمتر از دو هفته ، تا زمان خروج انگلیس از بازار واحد اتحادیه اروپا و اتحادیه گمرکی ، با معامله یا بدون آن ، مذاکره کنندگان تحت فشار شدید قرار دارند تا به موقع مذاکرات مربوط به “توافق نامه مشارکت جامع” را برای تصویب هرگونه توافق قبل از پایان توافق به نتیجه برسانند. امسال.

اما بعد از ظهر شنبه ، نمایندگان بخش شیلات اروپا گفتند که اتحادیه اروپا در تلاش برای دستیابی به توافق بیش از حد پیش می رود.

اتحادیه شیلات اروپا ، گروهی به نمایندگی از ناوگان کشورهای ساحلی مانند بلژیک ، فرانسه و هلند ، گفت: “شکل معامله ، [it] در حال حاضر ، غرفه ها ضربه بزرگی به بخش غذاهای دریایی اروپا وارد می کنند. “

جرارد ون بالسفورت ، رئیس سازمان گفت: “علی رغم وعده های مکرر ، در نهایت ما باید با پیشنهادی که کمیسیون اروپا به انگلستان داده است ، در رودخانه فروخته شویم.”

650 میلیون یورو

ارزش سالانه حقوق ماهیگیری اتحادیه اروپا در آبهای انگلستان

مدتهاست که پایتخت های ملی گمان می کنند که مذاکرات برای روابط آینده – شامل همه چیز از تجارت تا امنیت – با یک معامله ماهی خاتمه می یابد: موضوعی که دولت انگلیس بر آن مصمم است تا سودهای برجسته Brexit را نشان دهد و چه مسئله ای است؟ از حساسیت سیاسی بالا برای کشورهای ساحلی – سایپرز ، باشگاه دانش

مذاکره کنندگان گفتند که اتحادیه اروپا در تلاش برای غلبه بر بن بست ، پیشنهادی بهتر در مورد میزان حقوق ماهیگیری موجود خود در آبهای انگلیس – به ارزش 650 میلیون یورو در سال – ارائه داده است که مایل به فداکاری است.

در حالی که اتحادیه اروپا در اواخر ماه گذشته اعلام كرد كه می تواند از بین رفتن 15 تا 18 درصد از حقوق سهمیه خود را بپذیرد ، به گفته افراد آشنا به مذاكرات ، این پیشنهاد در حال حاضر به 25 درصد رسیده است.

این کاهش سهمیه ها مربوط به دوره گذار پس از Brexit خواهد بود که طی آن قایق های اتحادیه اروپا به آب های انگلیس دسترسی خواهند داشت. بروکسل اکنون می پذیرد که این انتقال می تواند شش سال به طول انجامد – قبل از آن بر 8 سال اصرار داشت.

این پیشنهاد هنوز با اهداف مذاکره انگلیس فاصله زیادی دارد – ماه گذشته انگلیس خواستار کاهش 80 درصدی حقوق ماهیگیری اتحادیه اروپا در آبهای انگلیس شد.

بخش شیلات اروپا نسبت به ویران کردن جوامع ساحلی هشدار داده است اگر بروکسل قاطعانه عمل نکند.

آقای ون بالسفورت گفت: “ما در حال جستجو برای کاهش شرورانه و بی سابقه طیف گسترده ای از سهام هستیم ، از جمله بخشهای دریایی ، صدف و ماهی سفید.” وی افزود: این واقعیت بدتر می شود که “هدف مذاکرات شیلات با انگلستان تنها پس از شش یا هفت سال است که دوره انتقالی پایان می یابد ، دوباره شروع می شود”.

بروکسل نیز تحت فشار شدید رهبران اتحادیه اروپا ، به ویژه امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه قرار دارد تا دیگر هیچ زمینه ای ارائه ندهد.

آقای ماکرون بارها گفته است که انگلستان هنگام کنار گذاشتن قایق از آبهای ماهیگیری خود ، نمی تواند انتظار دسترسی بدون عوارض به بازار اتحادیه اروپا را داشته باشد.

دیپلمات های اتحادیه اروپا می گویند دولت های ملی نگرانند كه در مورد مذاكره دقیقاً در مورد كدام حق صید ، برای كدام گونه با شدیدترین برش ها مواجه شود ، كه باعث وحدت در زمان مذاكرات خواهد شد ، با برخي كشورها برخورد مطلوب تری نسبت به كشورهای دیگر شود. .

مذاکره کنندگان هشدار داده اند که قسمتهای دیگر گفتگوهای شیلات همچنان حل نشده است: به ویژه ، حقوق قایقهای اتحادیه اروپا برای ماهیگیری در سواحل انگلیس.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir