با هشدار سوناک در مورد “وضعیت اضطراری اقتصادی” ، وام انگلیس به رکورد 394 میلیارد پوند خواهد رسید


انگلیس قرار است امسال به رکورد 394 میلیارد پوند در زمان صلح برسد ، زیرا دولت با هزینه یک بیماری همه گیر ویروس کرونا مبارزه می کند و ریشی سوناک ، صدراعظم تصدیق می کند که “وضعیت اضطراری اقتصادی تازه آغاز شده است”.

آقای سوناک گفت که انگلیس در سال 2020 با کاهش 11.3 درصدی تولید ناخالص داخلی روبرو بوده است که بیشترین افت تولید در 300 سال از زمان بررسی یک ساله هزینه های خود برای 2221/2021 است. .

دولت از ماه مارس حدود 280 میلیارد پوند برای پاسخ خود به Covid-19 هزینه کرده است. آقای ساناک گفت ، علائم بحران تا اواسط دهه ادامه خواهد داشت ، به احتمال زیاد اقتصاد در سال 2025 3 درصد کمتر از ماه مارس باشد.

دفتر مسئولیت بودجه ، که پیش بینی های مستقل همراه با بیانیه آقای سوناک را تهیه می کند ، گفت که پیش بینی های فعلی پیش فرض “انتقال منظم” به یک معامله تجاری بین انگلیس و اتحادیه اروپا است.

وی هشدار داد که اگر پادشاهی متحده در 31 دسامبر بدون توافق جدید با بروکسل از دوره گذار خارج شود ، تولید ناخالص داخلی 2٪ ضربه خواهد دید.

OBR پیش بینی می کند که بیکاری در سه ماهه دوم سال آینده میلادی ، هنگامی که اقدامات پشتیبانی شغلی Covid-19 پس گرفته شود ، معادل 2.6 میلیون بیکار ، به 7.5 درصد افزایش یابد. این با 3.8 بیکاری قبل از همه گیری و نرخ فعلی 4.8٪ مقایسه می شود.

آقای سوناک قول داده است که در مدارس و بیمارستانها سرمایه گذاری کند و از طریق همه گیری – که بخشی از آن از طریق کمک های خارجی چند میلیارد دلاری تأمین می شود – از تجارت پشتیبانی کند.

حتما بخوانید:
چین در حال ارسال پیام سرکوب استرالیا است

اما وی هشدار داد که افزایش دستمزد در بخشهای عمومی در سال آینده “مکث” خواهد شد. با این وجود ، افزایش حقوق برای 2 میلیون کارگر دولت زیر متوسط ​​و بیش از 1 میلیون کارمند NHS افزایش خواهد یافت.

در همین حال ، دستمزد مطابق با توصیه کمیسیون برای حقوق کم ، 2 درصد افزایش می یابد.

آنلیز دودز ، رئیس سایه کار ، گفت که کاهش حقوق در کشور برای آتش نشانان ، پلیس و معلمان به اقتصاد آسیب می رساند. وی گفت: “این آهنگر را به سمت اعتماد مصرف کننده سوق می دهد.” “[Workers’] مصرف برق کاهش می یابد ، بنابراین آنها هزینه کمتری در تجارت کوچک و خیابان های اصلی ما صرف می کنند. “

آقای سوناک گفت هزینه های وزارتخانه طی دو سال بین 2019 و 2021 به طور متوسط ​​3.8 درصد افزایش می یابد که سریعترین نرخ در 15 سال گذشته است.

این افزایش ها در سال شامل 6.6 میلیارد پوند برای بودجه اساسی بهداشت ، 2.3 میلیارد پوند برای هزینه های سرمایه ای در NHS و افزایش بودجه مدرسه 2.2 میلیارد پوند خواهد بود. آقای سوناک گفت: “اولویت های انگلیس اولویت های این دولت است.”

بارونس لیز سوگ در اعتراض به کاهش شدید بودجه کمک های خارجی ، پست وزیر خارجه خردسال را ترک کرد. اندرو میچل ، وزیر پیشین توسعه بین المللی توری گفت که اخراج کارگران احتمالاً منجر به 100000 مرگ قابل پیشگیری ، “عمدتا در میان کودکان” می شود و از قانونگذاران توری خواست که علیه این سیاست رأی دهند.

آقای سوناک گفت که توجیه هزینه 0.7٪ از درآمد ملی برای کمک در هنگام یک وضعیت اضطراری مالی داخلی “زمانی که ما باید منابع محدود خود را در اولویت قرار دهیم” دشوار است. سطح کمک های خارجی برای کمک ها را از 0.7٪ به 0.5٪ درآمد ملی کاهش داد که این رقم در سال آینده به حدود 4 میلیارد پوند می رسد.

حتما بخوانید:
850000 سرسیلندر چدنی پیکان استوک 2021.000

صدراعظم گفت با كمال احترام به سخنان كساني كه براي حفظ هدف استدلال مي كردند گوش داده است ، “اما در يك بحران بي سابقه ، دولت بايد انتخاب دشواري داشته باشد.”

وی گفت که با تثبیت وضعیت مالی ، هزینه های کمک مجدداً افزایش می یابد.

جاستین ولبی ، اسقف اعظم کانتربری در توییتر خود نوشت که قطع کمک “شرم آور و اشتباه” و “مغایر با وعده های بیشمار دولت و مانیفست وی” است.

در حالی که آقای سوناک از افزایش هزینه های کلان صحبت می کرد ، اسناد بررسی هزینه OBR نشان داد که وزیر پیش بینی انتظار دارد هزینه های روزانه و سرمایه ای سالهای آخر این مجلس را کاهش دهد ، در مقایسه با پیش بینی خود در ماه مارس قبل از همه گیری.

در طی انتخابات برنامه ریزی شده بعدی در سالهای 20-25-25 ، رئیس وزیر در نظر دارد 12.9 میلیارد پوند از برنامه های هزینه های عمومی روزانه و 3.3 میلیارد پوند دیگر از بودجه های هزینه های سرمایه ای کم کند.

آقای سوناک همچنین از صندوق تساوی جدیدی به ارزش 4 میلیارد پوند خبر داد که شوراها می توانند از طریق آن پیشنهاد کمک های مالی را پرداخت کنند. وی همچنین تأیید کرد که وزارت خزانه داری صندوق زیرساخت ملی جدیدی را راه اندازی می کند که با پایان دوره گذار Brexit تا حدی جایگزین عضویت انگلیس در بانک سرمایه گذاری اروپا خواهد شد.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید