[ad_1]

DoorDash پیشنهاد اولیه عمومی خود را بیش از انتظارات ارزیابی کرد و رشد چشمگیر شرکت تحویل مواد غذایی در ایالات متحده را پوشش داد ، که در حالی که با واکنش گروه های رستوران روبرو شد ، تجارت آن در طی همه گیر شدن رونق گرفت.

به گفته دو نفر از افراد مطلع در این شرکت مستقر در سانفرانسیسکو سهام خود را به قیمت 102 دلار به سرمایه گذاران می فروشد که بیش از محدوده قیمت 90 تا 95 دلار است.

با قیمت بالاتر جدید ، DoorDash در حال جمع آوری تقریبا 3.4 میلیارد دلار است و سرمایه بازار آن 32.4 میلیارد دلار خواهد بود ، و این بزرگترین شرکت تحویل مواد غذایی مستقل در ایالات متحده است.

DoorDash پیش از این هفته گذشته دامنه قیمت خود را به عنوان نشانه ای از تقاضای سرمایه گذاران عمومی برای شرکت های با رشد سریع و مبتنی بر فناوری افزایش داده بود.

سهام این گروه از روز چهارشنبه در بورس اوراق بهادار نیویورک آغاز به کار می کند. وی از اظهارنظر درباره قیمت گذاری امتناع ورزید.

به گفته ادیسون ترندز ، DoorDash به سرعت به بزرگترین بازیگر در بازار تامین مواد غذایی ایالات متحده تبدیل شد و 50٪ از ارزش کل سفارش را در ماه اکتبر گرفت.

اما با واکنش برخی از گروه های رستوران که گفته اند کمیسیون ها بسیار زیاد هستند ، واکنش نشان داده است. در چندین شهر ، مقامات برای کاهش مالیات در هنگام شیوع همه گیری مداخله کردند.

سرمایه گذاران همچنین این س questionال را مطرح کردند که آیا DoorDash و رقبای آن می توانند در طولانی مدت سودآور باشند یا خیر ، که منجر به یک موج تحکیم در صنعت در سال جاری می شود.

DoorDash با افزایش تقاضا برای غذا در طی همه گیری ، سود شگفت آور 23 میلیون دلاری را در سه ماهه دوم گزارش کرد. در طول آخرین سال فعالیت خود ، شرکت با درآمد 885 میلیون دلاری ضرر خالص 667 میلیون دلاری را متحمل شد.

“هنگامی که آنها تجارت خود را شروع می کنند ، شما هر سه شرکت بزرگ تحویل مواد غذایی آنلاین در ایالات متحده را در بازارهای عمومی فعال خواهید کرد ، و سرمایه گذاران در شرکت های دولتی هنگام شخم میلیون ها و میلیون ها دلار کمتر صبور هستند اگر به سود و گردش پول منجر نشود ، بازاریابی و تبلیغات تبلیغاتی انجام می شود. “

DoorDash قبل از عمومی شدن ، از طریق بودجه خصوصی سوخت. Vision Fund و Sequoia Capital SoftBank پس از عرضه بیش از 40٪ سهام مشترک A کلاس این شرکت را در اختیار خواهند گرفت. ارزش سهام SoftBank با قیمت IPO 6.4 میلیارد دلار و سکویا – تقریبا 5.3 میلیارد دلار خواهد بود.

تونی سو ، مدیرعامل DoorDash ، با سهام 1.5 میلیارد دلار سهام IPO ، میلیاردر کاغذی خواهد شد. او همچنین بهمراه بنیانگذاران DoorDash ، کنترل شرکت را از طریق سهام عادی ویژه کلاس B با 20 رأی در هر سهم حفظ خواهد کرد.

گلدمن ساکس و جی پی مورگان به عنوان بیمه گران پیشرو در تامین کالا خدمت کرده اند.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر