با کاهش سرعت ایجاد شغل ، امیدهای انگیزشی در ایالات متحده در حال افزایش است


ترس از بهبودی مردد ایالات متحده ، گفتگوها درباره بسته جدید محرک های مالی در کنگره را تشدید کرده است ، که تغییر در پویایی سیاسی در واشنگتن را نشان می دهد و می تواند اقتصاد جهانی را تسکین دهد.

جمهوری خواهان و دموکرات ها در Capitol Hill روز جمعه آمادگی خود را برای مصالحه در مورد برنامه تزریق صدها میلیارد دلار – و احتمالاً تا یک میلیون دلار – به بزرگترین اقتصاد جهان با یک توافق قبل از پایان سال نشان دادند.

مذاکرات برای اقدامات اضافی امدادی ماهها متوقف شده است ، کنگره های دموکرات به یک لایحه بسیار بزرگ پایبند بوده و جمهوری خواهان به این دلیل مقاومت می کنند که بهبود خودپایدار است و فقط به حمایت محدود دولت نیاز است.

با این حال ، افزایش شدید عفونت های ویروس کرونا ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر باعث حرکت در کپیتول هیل شده است. احساس فوریت با گزارش ضعیف شغل در ماه نوامبر تقویت شد ، که نشان می دهد رشد اشتغال در حال کند شدن است و به نرخ ماهانه 245000 رسیده است.

چاک شومر ، دموکرات مجلس سنا گفت: “این گزارش شغلی هشدار واضحی است که یک رکود اقتصادی مضاعف در پیش است و باید زنگ خطری برای هرکسی باشد که در برابر امداد اضطراری واقعی دو طرفه قرار گیرد.”

جو بایدن ، رئیس جمهور تازه انتخاب شده ، سعی کرد در ویلمینگتون ، دلاور ، مذاکراتی را آغاز کند و گفت: “مردم آنجا به دنبال صدقه نیستند. آنها فقط نیاز به کمک دارند. “

نانسی پلوسی ، رئیس حزب دموکرات مجلس نمایندگان ، با رد ادعاها مبنی بر اینکه حزب وی نقش خود را ایفا کرده است ، برای ایجاد یک بسته بزرگتر فشار آورد ، و گفت که انتخاب آقای بایدن به آنها انگیزه داده است تا یک طرح دو حزب را با قیمت پایین

وی به خبرنگاران گفت: “با داشتن یك رئیس جمهور دموكرات متعهد به یك راه حل علمی برای این مسئله ، با این ایده كه ما واكسن خواهیم داد ، این بازی را تغییر خواهد داد.”

حتما بخوانید:
آیا قانون جذب عشق خرافات است؟

افراد دیگر در گروه او می گویند که این معامله به تأخیر افتاده است. تیم رایان سخنگوی حزب دموکرات اوهایو گفت: “من می خواهم اتفاقی در پاییز رخ دهد.” “کاری کنید که یک فرد متوسط ​​از نظر بهداشت عمومی به پایان فصل تعطیلات برسد [crisis] و آنچه که آنها قبلاً تجربه کرده اند ، برای من ، به شما نشان می دهد که چقدر سیستم سیاسی شکسته است. “

جمهوری خواهان در روزهای اخیر علاقه بیشتری به انجام معامله نشان داده اند. میچ مک کانل ، رهبر اکثریت مجلس سنا ، روز پنجشنبه گفت که “دیدن امید در چند روز گذشته” باعث دلگرمی است و “حرکت در مسیر درست” وجود دارد.

گروه های تجاری نیز درگیر شدند. نیل بردلی ، معاون سیاسی اتاق بازرگانی ایالات متحده گفت: “زنگ خطر آتش سوزی در اقتصاد ما به صدا در می آید و تنها سوال این است که آیا کنگره پاسخی خواهد داد؟” “وقت آن است که کنگره یک لایحه دو حزبی را ارائه دهد.”

هر دو طرف گفتند که این گفتگوها براساس برنامه 908 میلیارد دلاری ارائه شده در هفته جاری توسط یک گروه دو حزب از سناتورها ، از جمله مارک وارنر دموکرات ها از ویرجینیا و جو مانچین از ویرجینیا غربی و سوزان کالینز از ماین و میت رامنی از یوتا ، جمهوری خواهان است.

این پیشنهاد شامل 288 میلیارد دلار کمک به مشاغل کوچک ، 180 میلیارد دلار مزایای بیکاری و 160 میلیارد دلار برای دولت های ایالتی و محلی بدون پول است. همچنین کمک به بخشهای مشکل دار از جمله 17 میلیارد دلار برای شرکت هواپیمایی.

انگیزه توافق ممکن است همچنان با شکست روبرو شود ، زیرا مشکلات مهم وجود دارد. جمهوری خواهان مدتهاست که بر محافظت از مسئولیت های تجاری اصرار دارند تا بتوانند در طول بیماری همه گیر به کار خود ادامه دهند ، اما دموکرات ها این را تهدیدی برای امنیت کارگران می دانند. بسیاری از جمهوری خواهان نیز در مورد كمك به ایالت ها و دولت های محلی كه اولویت اصلی دموكرات ها است ، تردید دارند.

حتما بخوانید:
باربری بلوار تعاون - اتوبار بلوار تعاون - 20% تخفیف - 44440426

دموکرات های مترقی مانند الکساندریا اوکاسیو-کورتس از نیویورک خواستار این هستند که هر یک از لایحه ها شامل دور جدیدی از پرداخت مستقیم به آمریکایی ها باشد ، در حالی که 1200 دلار برای هر نفر در اوایل سال جاری ارسال شده است ، به این معنی که خانم پلوسی ممکن است روبرو شود با واکنش به سمت چپ هر توافق نامه. روز جمعه ، برنی سندرز ، سناتور چپ گرای اهل ورمونت ، با صدور بیانیه ای مخالف مصالحه بودجه بود.

آقای ساندرز در توییتر خود نوشت: “با توجه به ناامیدی عظیم اقتصادی که امروز خانواده های کارگر در این کشور با آن روبرو هستند ، من نمی توانم از این پیشنهاد حمایت کنم مگر اینکه به طور چشمگیری بهبود یابد.”

جاش گوتیمر ، دموکرات از نیوجرسی که به تهیه پیش نویس قانون کمک می کند ، گفت که معامله نهایی بعید است شامل چک های تشویقی باشد.

وی گفت: “این یکی از عناصری بود که به صراحت از حمایت برخی جیب های مذاکرات برخوردار نبود.” وی گفت: گروه دو حزب در حال کار بر روی نسخه جدید قانون برای تصویب لایحه قبل از انقضا بسیاری از مشوق های اضطراری در 26 دسامبر است.

هر معامله ای به تأیید دونالد ترامپ ، رئیس جمهور معزول این کشور نیاز دارد ، مگر اینکه اکثریت با وتو وجود داشته باشد. روز جمعه ، پیتر ناوارو ، مشاور بازرگانی و تولید ترامپ در کاخ سفید در گفتگو با خبرنگاران ، اظهار داشت رئیس جمهور احتمالاً از این توافق حمایت می کند.

“Capitol Hill باید فعلا کار خود را انجام دهد – آنها باید سریع این کار را انجام دهند. آقای ناوارو گفت: “آنها باید جلوی نق زدن را بگیرند.” “یک لاشه قطار در راه است ، مردم. خوب؟ و کار شما این است که فلش ها را بچرخانید تا قطارها برخورد نکنند. “


منبع: tech4life.ir