بحران کووید به نابرابری دستمزد جهانی دامن می زند

[ad_1]

سازمان بین المللی کار روز چهارشنبه هشدار داد ، بحران Covid-19 نابرابری در حقوق را در سراسر جهان تشدید کرده است ، که فقط بخشی از آن را با یارانه های دولت و سیاست های حداقل دستمزد جبران می کند.

آژانس سازمان ملل متحد ، با انتشار گزارش دوسالانه خود در مورد روند دستمزد جهانی ، گفت که سطح یا نرخ رشد متوسط ​​دستمزد در دو سوم کشورهایی که می تواند در نیمه اول سال 2020 ردیابی کند ، کاهش یافته است ، کارگران با حقوق – به طور نامتناسب زنان – که بیشتر تحت تأثیر از دست دادن زمان کار قرار دارند.

در یک سوم باقیمانده کشورها – از جمله برزیل ، کانادا ، فرانسه ، ایتالیا و ایالات متحده – افزایش متوسط ​​دستمزد در نتیجه دستمزد بالاتر نیست ، بلکه تعداد زیادی از کارگران با حقوق پایین کار خود را از دست می دهند یا بازار کار را ترک می کنند.

گای رایدر ، مدیر کل ILO گفت: “افزایش نابرابری های ایجاد شده توسط بحران Covid-19 میراث فقر و بی ثباتی اجتماعی و اقتصادی را تهدید می کند ، که ویرانگر خواهد بود.”

در کشورهای اروپایی که داده ها برای آنها در دسترس است ، ILO دریافت که بدون پرداخت یارانه دستمزد ، کارگران 6.5٪ از کل دستمزد خود را بین سه ماهه اول و دوم سال 2020 از دست می دهند. اما کمترین حقوق کارگران 17 نفر از دست می دهند ، 3 درصد حقوق آنها – چون سهم آنها از کل لایحه دستمزد از 27 به 23 درصد کاهش می یابد.

نابرابری همچنین با معیار دیگری افزایش یافته است – سهم کل اسکناس دستمزد کسب شده 10 درصد برتر در مقایسه با 10 درصد پایین برنده – با بیشترین افزایش در ایرلند ، پرتغال و اسپانیا.

یارانه های موقت دستمزد که توسط دولت ها معرفی شده به مهار نابرابری کمک کرده است ، اما در 10 کشوری که داده در دسترس بود ، آنها فقط 40٪ از کل دستمزد را جبران می کنند.

اگرچه جزئیات سایر کشورها هنوز در دسترس نیست ، ILO گفت نابرابری احتمالاً در اقتصادهای در حال ظهور افزایش یافته است ، جایی که مشخص است کارگران غیررسمی به شدت تحت تأثیر قرار گرفته اند.

تأثیر همه گیری بر درآمد جهانی به دنبال یک دوره طولانی رشد کند دستمزد در سراسر جهان است. ILO گفته است که رشد دستمزد واقعی در سراسر جهان طی 4 سال قبل از ویروس بین 1.6 و 2.2 درصد نوسان داشته است ، اما این ، به استثنای چین ، در دامنه بسیار کمتری 0 است ، 9 تا 1.6٪ طی دو سال گذشته نیز دستمزدها نسبت به بهره وری رشد کندتری داشته اند ، این بدان معناست که سهم تولید جهانی پرداخت شده به کارگران با کاهش درآمد.

ILO گفت ، سیاست های حداقل دستمزد می تواند به کاهش نابرابری در حقوق کمک کند ، بسته به نوع طراحی و پوشش آنها – اگرچه تصدیق می کند که افزایش شدید حداقل دستمزد در برخی کشورها “دشوار یا خطرناک” است. در آینده نزدیک ، با توجه به خطر از دست دادن شغل.

بیشتر کشورها حداقل دستمزد قانونی دارند ، اما در حال حاضر از حدود 327 میلیون کارگر پرداخت شده با نرخ محلی یا کمتر از آن ، 266 میلیون کارگر زیر حداقل قانونی پرداخت می شوند. این امر تا حدی به این دلیل است که بسیاری از کشورها کارگران کشاورزی و خانگی را از پوشش خود مستثنی می کنند. و تا حدی به دلیل تعداد زیادی که به طور غیر رسمی کار می کنند در صورت عدم اعمال قوانین.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followersMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme