برایان سسکی رئیس Airbnb: “جهان فوق العاده ناامن است”


هنگامی که بینندگان سیلیکون ولی چند میلیاردر منصوب می شوند ، این معمولاً در حالی اتفاق می افتد که در کف سالن تجاری وال استریت توسط بانکداران ، سرمایه گذاران و همکاران خوشامد شما احاطه شده باشد.

درعوض ، لحظه برایان سسکی به خانه سانفرانسیسکو آمد ، در جمع ردیاب طلایی اش Sandy. سسکی به فایننشال تایمز گفت: “او فقط انرژی دیوانه وار را دوست دارد.”

مدیرعامل و بنیانگذار Airbnb روز پنجشنبه مشاهده کرد که قیمت سهام شرکت وی در عرضه اولیه آن بلافاصله دو برابر شد.

در پایان معاملات روز سهام ، ارزش سهام وی در شرکت اشتراکی در خانه چیزی بیش از 11 میلیارد دلار بود. Airbnb به تنهایی نزدیک به 100 میلیارد دلار هزینه داشته است.

به ویژه ، آقای سسکی مدت ها است که نسبت به پذیرش Airbnb در انظار عمومی احتیاط می کند. وی از ترس تأثیری که تفکر کوتاه مدت وال استریت می تواند بر شرکت وی بگذارد ، حداقل امیدوار بود که با معرفی محصولات جدید Airbnb و سرمایه گذاری در رشد ، سر و صدای اطراف چشم انداز وی کاهش یابد.

واضح است که این در حال حاضر از پنجره است. سرمایه گذاران به شرکت امتیاز بالاتری نسبت به سه هتل بزرگ زنجیره ای در ایالات متحده در مجموع داده اند.

وی در حالی مدیرعامل 39 ساله را تحت فشار قرار می دهد که انتظارات آسمانی را برآورده کند در زمانی که این شرکت هنوز به طور کامل از اثرات همه گیر بر تجارت خود رهایی نیافته است.

وی گفت: “من فکر می کنم بسیاری از افرادی که سهام می خرند می دانند که جهان فوق العاده ناامن است.” “اوضاع بالا خواهد رفت ، اوضاع خراب خواهد شد. . . ما نمی دانیم چه زمانی سفر دوباره آغاز می شود. من فکر می کنم ما همه تلاش خود را برای کشف این موضوع انجام دادیم. “

وی افزود: فکر می کنم باید یک قدم به عقب برگردیم.

آقای سسکی در نیسکایونا ، یک شهر کوچک در ایالت نیویورک بزرگ شد. والدین وی ، دبی و باب ، هر دو مددکار اجتماعی بودند.

آقای سسکی گفت: “من هرگز حین بزرگ شدن حروف” IPO “را نشنیدم. “برای من ، یک کارآفرین کسی بود که یک فروشگاه پیتزای محلی را اداره می کرد.”

وی در طول آموزش طراحی خود ، با یکی از بنیانگذاران آینده خود ، جو گبیا ، ملاقات کرد. تا سال 2007 ، هر دو به سانفرانسیسکو نقل مکان کردند و در آنجا با سومین بنیانگذارشان ، مهندس نرم افزار ، ناتان بلاچارچیک دیدار کردند.

آنها با هم Airbed و صبحانه را راه اندازی کردند و مکانی ارزان برای اقامت – آپارتمان خود – را برای شرکت کنندگان در کنفرانس طراحی ارائه دادند. در حالی که اولین مهمانان هنوز در خانه بودند ، آنها در میدان کار می کردند تا سرمایه گذاران بالقوه را نشان دهند.

تیم با مبارزه برای پول ، مکان مورد نظر را در Y Combinator ، برنامه معروف شتاب دهنده Silicon Valley برای استارت آپ های امیدوار ، به دست خواهد آورد. مایکل سیبل ، که اکنون مدیرعامل Y Combinator است ، تیم را به درخواست تشویق کرد.

آقای سیبل گفت: “من فکر می کنم نکته جالب در مورد برایان و بنیانگذاران این است که آنها نه تنها به عنوان مسافر بلکه به عنوان میزبان ، مصرف کنندگان اولیه محصول خود بودند.” “هر زمان چالشی پیش می آمد ، آنها از لحاظ نظری به آن فکر نمی کردند. آنها می توانند دوباره به آن کفش ها برگردند و بگویند: “در این شرایط ما چه می خواهیم؟”

با این حال ، غرایز آقای سسکی همیشه به او خوب خدمت نمی کردند. او در میان شواهد نگران کننده ای که نشان می داد رزرو اتاق برای سیاه پوستان به دلیل میزبان های تبعیض آمیز مشکل تر است ، به آرامی متوجه وجود تبعیض نژادی در سکو شد.

در سال 2015 ، این شرکت هنگامی که یک سری تبلیغات تجاری در سانفرانسیسکو با “پیشنهادات” در مورد چگونگی خرج درآمد مالیاتی این شهر انجام داد ، ناشنوا مورد تمسخر قرار گرفت.

و در طی همه گیری ، برخی از میزبانان علیه شرکت هجوم آوردند و آنها را مجبور کردند که به مهمانانی که از محدودیت های ممنوعیت و مسافرت دور هستند ، بازپرداخت کامل ارائه دهند. بعداً نامه عذرخواهی می نوشت و صندوقی برای بازیابی یک چهارم درآمد از دست رفته میزبان تأسیس می کرد.

به عنوان یک شرکت دولتی ، این نوع کنترل تقویت خواهد شد ، خصوصاً وقتی صحبت از تنش بین Airbnb و شهرهایی است که در آن فعالیت می کند.

چیپ کانلی ، مشاور و مشاور استراتژیک دیرینه ، گفت که آقای سسکی آموخته است که موفقیت طولانی مدت مستلزم کار با نهادهای نظارتی است ، نه مخالف آنها.

آقای کانلی گفت: “او نمی خواست به موقع اوبر باشد.” “از نظر برخورد با رقبا و همچنین نهادهای نظارتی ، کمی مهربان تر و کمتر قابل رقابت است.”

حامیان آقای سسکی می گویند بقای همه گیری ، که شامل قطع یک چهارم کارکنان وی است ، دلیل کافی است که او می تواند از پس فشارهای وارد شده توسط سرمایه گذاران خارجی برآید.

آقای سیبل گفت: “من فکر نمی کنم چالش مدیر عامل بودن در بازارهای عمومی نزدیک به چالش شکل گیری سفرهای جهانی طی دهه آینده باشد.” “این چالش برایان است.”

ویرایش تجاری Coronavirus

ویروس کرونا چگونه از بازارها ، مشاغل و زندگی روزمره و مشاغل ما مالیات می گیرد؟ با خبرنامه ویروس کرونا در جریان باشید.

اینجا ثبت نام کنید


منبع: tech4life.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>