برای جلوگیری از بحران بدهی در آفریقا ، یک پاسخ جهانی لازم است


این نویسنده رئیس آفریقای جنوبی و رئیس اتحادیه آفریقا است

اجلاس G20 آخر هفته گذشته با فراخوان “اقدام فوری و شدید” برای مقابله با اثرات همه گیری Covid-19 به پایان رسید. از جمله آنها بحران بدهی حاکمیت در آستانه ظهور است ، به ویژه در آفریقا. برای جلوگیری از این بحران و حفظ مزایای بی بدیل اجتماعی که این قاره بدست آورده است ، اقدامات فوری و جمعی در آنجا لازم است.

در اوایل سال 2000 ، تسویه بدهی چند جانبه جبران خسارت مورد نیاز کشورهای فقیر در سراسر جهان با بدهی های سنگین را فراهم کرد. بسیاری از کشورهای آفریقایی از این فرصت استفاده کرده اند. اقتصاد آنها رشد کرده و شاخص های توسعه بهبود یافته است. با این وجود بدهی برخی از کشورها ناپایدار شده است زیرا نرخ بهره بسیار پایین به آنها امکان افزایش وام را داده است.

در واقع ، براساس آخرین تحلیل صندوق بین المللی پول و بانک جهانی ، شش کشور آفریقای صحرای صحرا اکنون بدهکار هستند و 11 کشور در معرض خطر بالای فاجعه قرار دارند. پیش از همه گیری ، بار بدهی کشورهای جنوب صحرای آفریقا در سال جاری 56.4 درصد از تولید ناخالص داخلی بود. پیش بینی فعلی 65.6 درصد است. برای جلوگیری از افزایش این سطح بدهی که به یک بحران تبدیل شده است ، اکنون باید چندین مرحله برداشته شود.

اولین مورد تا حدی از طریق طرح خدمات بدهی G20 انجام شد. این به نفع 46 کشور بوده و پرداخت بدهی 5.7 میلیارد دلار به تأخیر انداخته است. همچنین اخیراً شش ماه تا پایان ژوئن 2021 تمدید شد و ممکن است تا پایان سال 2021 تمدید شود. آفریقا از 73 کشور واجد شرایط 38 کشور را نشان می دهد.

حتما بخوانید:
لیست قیمت پنجره دوجداره یو پی وی سی - نحوه محاسبه قیمت پنجره Upvc

متأسفانه ، موانع متعددی برای بهره برداری کامل از ابتکار عمل در منطقه وجود دارد. این خطر وجود دارد که آژانس های بزرگ رتبه بندی اعتباری کشورها را در صورت درخواست تسکین از وام دهندگان خصوصی تحت این طرح ، در یک بازبینی اعتباری منفی قرار دهند. این گزینه برخی کشورها را از تلاش برای تعلیق خدمات بدهی از طلبکاران خصوصی منصرف کرده است – اگرچه این به بهبود اقتصادی و اعتبار آتی کمک می کند.

علاوه بر این ، عدم مشارکت بخش خصوصی و بانک های توسعه چند جانبه ابتکار عمل را محدود کرده است ، که در حال حاضر محدود به وام های رسمی دولت است. طلبكاران خصوصي و چند جانبه به ترتيب از 18 ميليارد و 7 ميليارد دلار از پرداخت 49 ميليارد دلار پرداختي كه از سوي كشورهاي واجد شرايط از ارديبهشت تا پايان سال پرداخت كرده اند ، به حساب مي آيند.

گام دوم اختصاص حق نقاشی ویژه به صندوق بین المللی پول است. این یک روش ارزان برای افزودن کشورها به ذخایر بین المللی آنها است که به آنها امکان می دهد وابستگی خود را به گران تر از بدهی های داخلی یا خارجی کاهش دهند. نه این پیشنهاد و نه راه حل جایگزین – توزیع مجدد SDR موجود به کشورهایی که بیشتر به آنها احتیاج دارند – پشتیبانی لازم را دریافت نکرده اند.

گام سوم چارچوبی برای تغییر ساختار بدهی دولت است. چارچوب مشترک جدید G20 حرکتی در مسیر درست است ، زیرا هدف آن تسهیل رفتار منظم کشورهای واجد شرایط DSSI از طریق مشارکت گسترده بستانکاران است. اما موفقیت آن بستگی به تقسیم مناسب بار توسط بستانکارهای خصوصی دارد. DSSI در حال حاضر بار پرداخت را به طلبکاران رسمی دو جانبه واگذار می کند.

حتما بخوانید:
جانسون و فون در لاین گفتگوهای خط تلفنی در معاملات Brexit را افزایش می دهند

سرانجام ، کشورها برای بهبود شفافیت بدهی و خدمات مدیریت بدهی خود به کمک فنی مداوم نیاز دارند.

استفاده از این مراحل به احساساتی که اخیراً توسط G20 ابراز شده است م substanceثر خواهد بود. وی گفت: “بیماری همه گیر” یک لحظه تعیین کننده در تاریخ ما است. “بر اساس مزایای ارتباط متقابل ما ، آسیب پذیری های ناشی از این بحران را برطرف خواهیم کرد ، اقدامات لازم را برای بهبود با قدرت بیشتر انجام خواهیم داد و برای اطمینان از ایمن تر بودن نسل های آینده تلاش خواهیم کرد. ”

به مدت سه دهه ، آفریقا برای آینده ای پایدارتر سخت تلاش کرده است. جهان نمی تواند اجازه دهد دینامیک بدهی های کوتاه مدت زمینه را برای آینده ای سبز ، فعال دیجیتالی و متصل جهانی فراهم کند.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید