[ad_1]

ذهن پارانویا ، می نویسد ریچارد هافستادتر ، یکی از اندیشمندان بزرگ قرن 20 آمریکا ، جهان را نبردی بین خیر و شر می داند. هر چیزی کمتر از یک پیروزی کامل ، پارانویا را عمیق تر خواهد کرد. هافستاتر می نویسد: “حتی موفقیت نسبی نیز همان احساس درماندگی را که با آن آغاز شده است ، برای او به وجود می آورد.” “این به نوبه خود فقط آگاهی او را از کیفیت عظیم و وحشتناک دشمنی که با آن مخالف است ، افزایش می دهد.”

در مورد امروز ، دشمن در ایالات متحده دولت عمیق مرتبط با نیروهای جهانی است ، که به عقیده تئوریسین توطئه (بدون مدرک) در انتخابات ریاست جمهوری جو بایدن تقلب کرده است. س isال این است که آیا این نوع پارانویا ، که طبق نظرسنجی ها اکثریت قریب به اتفاق رای دهندگان جمهوری خواه را توصیف می کند ، در کینه اتمی قرار می گیرد یا یک نیروی مخرب سیاسی است.

پاسخ مسیر سیاست های آمریکا در سال های آینده را شکل خواهد داد. مشاهدات هافستادتر ما را به دو جهت آرام بخش و ناراحت کننده نشان می دهد. وی پس از مشاهده ترسو بودن قرمز جو مک کارتی ، که برای چندین سال در دهه 1950 سیاست های آمریکا ، رسانه ها ، دانشگاه ها و صنعت سرگرمی را گیج کرد ، نظریه خود را درباره “سبک پارانویا در سیاست آمریکا” توسعه داد.

مانند سیاستمداران جمهوری خواه امروز ، که بیشتر در کنار ادعای دونالد ترامپ درباره انتخابات سرقت شده بازی می کنند ، هموطنان جمهوری خواه مک کارتی نگرانی های خود را درباره شکار جادوگران کمونیست برای خود حفظ کرده اند. این شامل رئیس جمهور دویت دی آیزنهاور بود که تمایلی به ایستادن و ثبت رکورد جنگ جهانی دوم علیه سناتوری از ویسکانسین نداشت.

در پایان ، مک کارتی بیش از حد پیش رفت. در سال 1954 وقتی جوزف ولش ، وكیل پنتاگون كه ادعای وحشیانه مک كارتی مبنی بر متحد شدن شخصیت های ارشد نظامی با اتحاد جماهیر شوروی را رد می كرد ، حباب او ترکید ، پاسخ داد: “سرانجام ، آیا شما آگاهی از نجابت ندارید ، آقا؟” مک کارتی سه سال بعد در گمنامی درگذشت. از آن زمان به بعد ، دریاها خشن تر شده اند. تصور کسی که می تواند آقای ترامپ را به همان روش خجالت زده کند دشوار است.

سقوط مک کارتی نشان می دهد که حملات پارانویا در آمریکا فروکش می کند. از ترس Illuminati در دهه 1790 ، تا فراماسونرها در قرن 19 ، تا مقاومت در برابر مهاجرت کاتولیک ها در اواخر قرن 19 ، هر موجی سقوط کرد. اما آنها بیشتر دنبال می شوند. گاهی اوقات ، مانند مک کارتیسم ، آنها رشد می کنند. یک سال پس از مرگ مک کارتی ، رابرت ولش ، یک تولید کننده ثروتمند آب نبات ، انجمن جان Birch را تأسیس کرد ، که باعث محافظه کاری امروز در ایالات متحده شد. ولچ یکی از طرفداران پرشور مک کارتی بود. وی معتقد بود که آیزنهاور “یک عامل فداکار و آگاه توطئه کمونیست” است.

ادعاهایی که آقای بایدن در انتخابات دزدیده است ، خواستار جهشی غول آسا در مورد وجود توطئه ای گسترده برای براندازی آقای ترامپ است. درست همانطور که طرفداران مک کارتی به یک کابالای نخبه که برای مسکو کار می کند اعتقاد داشتند ، ظاهراً حلقه امروز شامل جورج سوروس ، سوسیالیست های ونزوئلا ، کمونیست های چین و تعداد زیادی از قضات جمهوریخواه و مقامات منتخب در جورجیا و پنسیلوانیا است. کمبود شواهد به عنوان گواهی بر صحت توطئه ذکر شده است. اکنون حتی فاکس نیوز و فرمانداران جمهوری خواه بخشی از توطئه ای هستند که در ظرافت آن بی پایان و در شرارت آن بی پایان است. هافستادتر ، پارانوئید ، علیه “الگوی کامل سو mal نیت ، نوعی ابرمرد غیراخلاقی – شیطانی ، همه جا حاضر ، قدرتمند ، بی رحمانه ، نفسانی ، عاشقانه تجمل” است.

نظریه توطئه امروز توسط رئیس جمهور آمریکا به خطر می افتد. البته آقای ترامپ باید در تاریخ 20 ژانویه کاخ سفید را ترک کند. اما او نکات روشنی را بیان می کند که قصد دارد در سال 2024 دوباره نامزد شود. حتی اگر این کار را نکند ، به نفع او خواهد بود که همه حدس بزنند. این به حداکثر رساندن قدرت استفاده از حزب جمهوری خواه و توانایی اضافه کردن بیش از 200 میلیون دلار از 3 نوامبر تا کنون کمک کرده است.

انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده 2020: شما به ما بگویید

اکنون که انتخابات به پایان رسیده است ، چه احساسی دارید؟ آیا از برنده راضی هستید؟ به نظر شما روند انتخابات عادلانه بود؟ چشم انداز آمریکا را چگونه می بینید؟ آیا در مورد رئیس جمهور آینده احساس مثبت می کنید یا ناامن هستید؟ افکارتان را با ما در میان بگذارید.

هفته گذشته ، واشنگتن پست دریافت كه فقط 25 جمهوری خواه در كاپیتول هیل (یك دهم كسانى كه در آن نظر سنجى شده اند) مایلند به صراحت اعتراف كنند كه آقای بایدن در انتخابات پیروز شده است. تقریباً افراد دیگر از تعیین برنده خودداری کردند. آقای ترامپ در توییتر خود نوشت: “لطفا لیستی از 25 RINO برای من ارسال کنید [Republicans in name only]”

کاملاً محتمل است که تئوری توطئه آقای ترامپ شروع به شکست کند. همچنین ممکن است قدرت وی بر حزب جمهوری خواه تثبیت شود. یک نظرسنجی اخیر نشان داد که آقای ترامپ به عنوان گزینه مورد علاقه حزب برای نامزدی در سال 2024 شناخته شده است. مقام سوم ، پشت سر مایک پنس معاون رئیس جمهور ، دونالد ترامپ جونیور بود. یک آزمایش ساده وجود دارد که آیا تسلط آقای ترامپ سست می شود یا خیر. انتظار می رود آقای ترامپ ماه آینده مراسم تحلیف آقای بایدن را تحریم کند. اگر جمهوری خواهان ارشد از رهبری او پیروی کنند ، حزب از وی باقی خواهد ماند. اگر او را نادیده بگیرند و حاضر شود ، طلسم او شکسته می شود.

edward.luce@ft.com[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر