برخی از کانال های آموزشی بازی در یوتیوب حاوی بدافزار هستندبه نظر می رسد هکرها راه جدیدی برای هک گیمرها پیدا کرده اند. بر اساس گزارش جدید، هکرها با راه اندازی کانال های ویدیویی بازی که آموزش و نحوه کرک بازی ها را آموزش می دهند، سعی می کنند با قرار دادن لینک هایی در توضیحات این ویدیوها، کاربران را به سمت سایت های جعلی هدایت کنند و از طریق آن ها اطلاعات رمز عبور را دریافت کنند. نام کاربری و رمز عبور آنها را دریافت کنید. .

شرکت کسپرسکی در گزارش خود از این روش هکرها در یوتیوب خبر داد و به گیمرها هشدار داد که مراقب چنین کانال های آموزشی یوتیوب باشند.

بر اساس این گزارش، بدافزاری که در لینک‌های موجود در قسمت توضیحات ویدیوهای آموزشی بازی‌ها به نام Redline یافت می‌شود، می‌تواند تمام داده‌های ذخیره شده در مرورگرهای کروم و اج کاربران را به سرقت ببرد. این اطلاعات ممکن است شامل کوکی ها، رمز عبور، نام کاربری و اطلاعات بانکی کاربران باشد. حتی اطلاعات کیف پول ارزهای دیجیتال کاربران نیز توسط این بدافزار به سرقت می رود.

البته یوتیوب گفته است که به طور مداوم کانال های یوتیوب مشکوک را از پلتفرم خود حذف خواهد کرد، اما کاربران باید مراقب لینک های مشکوک در توضیحات ویدیو باشند.

دلیل اینکه گیمرها اکنون مورد هدف هکرها قرار می گیرند این است که گیمرها معمولاً از کارت های گرافیک قوی تری در سیستم خود استفاده می کنند و همچنین می توانند از این کارت های گرافیک برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده کنند. بنابراین، این امکان وجود دارد که گیمرها اطلاعات رمزنگاری شده را روی رایانه خود داشته باشند.

حتما بخوانید:
درک زبان حیوانات با استفاده از هوش مصنوعی

دیدگاهتان را بنویسید