برونو کراتز: “سوروس فرانسوی” برای آینده H2O می جنگد


برونو کراستس با لبخندی کنایه آمیز گفت: “هنگام سرمایه گذاری یک قانون بسیار ساده وجود دارد.” “اگر نتوانید فقیر شوید ، هرگز ثروتمند نخواهید شد. وقتی نمی خواهید ضرر کنید ، هیچ وقت پول در نمی آورید. “

مدیر عامل دباغی و موهای نقره ای H2O Asset Management فلسفه خود را برای ریسک پذیری در یک مراسم اهدای جایزه در سال 2018 ، جایی که یک جایزه برای سود بازار جمع کرد ، فرموله کرد.

فرانسوی از سخنرانی پذیرش خود استفاده كرد و ادعا كرد كه صنعت وی “با همه این مقررات و تمام این مدیریت ریسك” خراب شده است ، كه باعث شده سرمایه گذاران “مانند نرم افزار رفتار كنند”.

دو سال بعد ، رویکرد آقای کراستس در مورد سرمایه گذاری تحت فشار است. سرنوشت شرکت سرمایه گذاری 20 میلیارد یورویی او در معاملات مانده است. یک سال ضرر شدید ، کنترل مجدد کنترل ریسک و مشکلات نظارتی باعث شده سهامدار اکثریت H2O ناتیکسیس به روابط خود پایان دهد.

Natixis ، بانک فرانسوی که از ابتدای تأسیس H2O از یک دهه پیش پشتیبانی می کند ، در اوایل ماه جاری اعلام کرد که می خواهد از زیرمجموعه مدیریت دارایی خود در لندن بفروشد.

این نشان دهنده یک واژگونی شدید از شریکی است که قبلاً پشتیبانی بی چون و چرای H2O را انجام داده است. این مدت 18 ماه ادامه داشت ، زمانی که FT فاش کرد H2O بیش از یک میلیارد یورو در اوراق قرضه سخت فروش سرمایه گذاری کرده است که با لارس ویندهورست ، سرمایه دار بحث برانگیز آلمانی سرمایه گذاری کرده است.

اکنون ، با قطع شدن دستگاه قدرتمند بازاریابی صندوق های Natixis ، که به H2O کمک کرد تا بیش از 30 میلیارد یورو دارایی در اوج خود رشد کند ، آقای Kreites بزرگترین آزمون در بیش از 30 سال کار حرفه ای خود را تجربه می کند. او برای حفظ سرمایه گذاران ، به همه جذابیت و اعتماد به نفس خود احتیاج دارد ، بسیاری از آنها زمانی او را به عنوان بهترین مدیر صندوق اروپایی نسل خود در نظر گرفته اند.

مشاور سرمایه گذاری که گفت 55 ساله وفاداری “فرقه” را در برخی از مشتریانش ایجاد می کند ، گفت: “او فوق العاده جذاب ، بسیار باهوش و بسیار مغرور است.”

حتی در میان سرسخت ترین حامیان او نیز ترک هایی به وجود آمد. چندین شرکت بزرگ بیمه عمر فرانسه – که زمانی ستون فقرات پایگاه سرمایه گذاری محلی H2O بودند – سرمایه گذاری جدید را متوقف کرده اند.

اگر آقای کریتس نتواند بحران ایمان در میان برخی از دانشجویان خود را درمان کند ، پس از تبدیل شدن به پول برای شرط بندی برای کسب درآمد در بازارهای اوراق قرضه و ارز ، این یک فروپاشی خیره کننده برای مدیر ستاره صندوق خواهد بود. . وی از مصاحبه برای این مقاله خودداری کرد.

باهوش ترین بچه های اتاق

در دوران اوج خود ، نیل وودفورد ستاره ذخیره سقوط کرده انگلیس به عنوان “مرد ثروتمند انگلستان مرکزی” شناخته می شد. در مقابل ، تماس آقای کرستس در میداس بازدهی عظیم را برای یک گروه واقعی بین المللی از سرمایه گذاران ایجاد می کند. طرفداران وی از سرمایه گذاران خرده فروشی در فرانسه و ایتالیا گرفته تا مدیران حرفه ای پول در سوئیس و کره جنوبی متغیر بودند.

این جذابیت گسترده هیچ رازآمیزی نبود. طبق مطالب بازاریابی H2O ، طی 25 سال منتهی به پایان سال 2019 ، آقای کرستس بازدهی حیرت انگیز نزدیک به 2500٪ را ثبت کرده است. در دهه اول خود ، مدیر دارایی گزارش داد که بازده سالانه بیش از 30 درصد در پنج مورد منفرد است.

حساب های این شرکت در سال 2019 نشان می دهد که سود اختیاری آن که بین تیم مدیریت H2O و Natixis تقسیم شده است ، بیش از 400 میلیون پوند انگلیس است که بیشترین پرداخت مالیات تاکنون برای صاحبان آن است. در آن زمان ، آقای کریتس خانه ای را در کنزینگتون ، لندن ، با بهشت ​​مالیاتی موناکو عوض کرده بود.

یک سرمایه گذار سابق با اشاره به میلیاردر افسانه ای صندوق های تامینی جورج سوروس گفت: “برونو به عنوان سوروس فرانسوی دیده می شد.”

آقای کرستس ، یک محدب آموزش دیده و فارغ التحصیل ریاضیات در دانشگاه لیون ، کار خود را در مدیریت صندوق پس از مدت کوتاهی حضور در یک تاجر اوراق قرضه آغاز کرد. او نام خود را در اوایل سال 2000 در بخش مدیریت دارایی Crédit Agricole ، بزرگترین بانک خرده فروشی فرانسه ، مطرح كرد و تیمی را در لندن هدایت كرد كه به دلیل مهارت در نوسانات بازار اوراق قرضه و ارز مشهور شد. .

یک سرمایه گذار به یاد آورد که میز کار فرانسوی در مرکز یک اتاق بزرگ در دفاتر Crédit Agricole در نزدیکی بانک انگلیس قرار دارد. تیم های فروش در اطراف او می نشستند و موافقان اغلب نزدیک به او پارک می شدند. این سرمایه گذار گفت: “مثل یک دربار سلطنتی بود که شاه در مرکز آن بود.”

در اینجا بود که وی به دلیل توانایی غیرمعمول بازگشت به عقب – حتی از دوران ضرر شدید – شهرت یافت.

در سال 2007 ، آقای كراتس بحران وام مسكن در ایالات متحده را به عنوان “كاری كه نباید به وضعیت اقتصاد واقعی آسیب برساند” رد كرد. این قضاوت نادرست فاجعه بار باعث شد که چندین وجوه تیم وی در Crédit Agricole ضرر زیادی داشته باشد. اما سال بعد ، آنها یک بازگشت خیره کننده ترتیب دادند.

با عملکرد عالی پشت سر خود ، آقای کراتز در سال 2010 ضربه ای به خود وارد کرد و با شریک تجاری قدیمی خود وینسنت شیلی به عنوان مدیر ارشد سرمایه گذاری فروشگاه راه اندازی کرد. آنها گفتند که Natixis ، وام دهنده رقیب Crédit Agricole ، 50.01٪ از سهام دارایی H2O را که به تازگی کاهش یافته است ، بدست آورد – این نام به دلیل اهمیت مدیریت ریسک نقدینگی است که آقای Crastes در بحران مالی آموخته است.

Natixis یک مدل مدیریت دارایی چند بوتیک را اجرا می کند که در آن شرکتهای تابعه از نزدیک مدیریت می شوند ، اما می توانند از قدرت بازاریابی گروه اصلی استفاده کنند. آقای کرستس بخشی از نمایشگاه های جمع آوری کمک مالی بانک فرانسوی شد و با چشم اندازهای جسورانه و اغلب مخالف اقتصاد کلان توجه ها را به خود جلب کرد. به گفته حاضران ، هنگامی که اقتصاددانان سایر شرکت های سرمایه گذاری صحبت کردند ، رئیس H2O نگران اختلاف نظر عمومی یا رد پیش بینی آنها نیست.

“گوش دادن به سخنان اقتصاددانان را متوقف کنید. بازرگانان را بشنوید! او در طی چنین ارائه ای پرسید.

یک سرمایه گذار سابق دیگر گفت: تیم H2O “در درخشش خود شک نکرد.” آنها کاملا اعتقاد داشتند که باهوش ترین پسرهای اتاق هستند. »

آقای ویندهورست با استعداد

مشکل فعلی H2O پس از آن رخ داد که آقای Crastes از تجربه معمول خود دور شد. او سرمایه گذاری زیادی در بدهی های مجموعه ای از شرکت های کلاهبردار مرتبط با یک مرد انجام می دهد: لارس ویندهورست ، سرمایه دار که قبلاً بر سقوط دو شرکت ، ورشکستگی شخصی و حبس تعلیقی در زندان غلبه کرده بود.

H2O کمی بیش از پنج سال پیش پس از ملاقات با بنیانگذار شرکت ، آقای Chailley ، تجارت اوراق قرضه مربوط به آقای Windhorst را آغاز کرد. در چند سال گذشته ، آقای ویندهورست رابطه نزدیک با دو نفره H2O ایجاد کرده است. به گفته افرادی که آنها نیز حضور داشتند ، او و آقای کریتس گاهی در قایق تفریحی تاجر آلمانی یا در باشگاه های اعضای خصوصی با هم معاشرت می کردند.

سرمایه گذاران H2O و اعضای حلقه آقای ویندهورست این سedال را مطرح کردند که چرا شرکتی که نان و کره آن در اوراق قرضه دولتی معامله می کرد تصمیم گرفت میلیاردها یورو را در مشاغل کم سرمایه مانند La Perla ، تولید کننده لباس زیر زیان ده از بین برد.

در ژوئن 2019 ، فایننشال تایمز مقیاس قرار گرفتن در معرض H2O آقای ویندهورست را فاش کرد. در ابتدا ، آقای Kreites ناراحت به نظر می رسید و با آرامش در یک پیام ویدیویی به مشتریان اطمینان می داد که سرمایه گذار “فوق العاده با استعداد” است.

اما بعداً یک هفته و 8 میلیارد یورو برداشت سرمایه گذار ، آقای کریتس نگران بود. وی در ویدئوی دوم ، این بار بسیار پرهیجان تر ، قول داد که – بر خلاف شرکتی به همین نام آقای وودفورد – H2O “هرگز صندوق های سرمایه گذاری خود را نمی بندد”.

وعده جسورانه فشار را متوقف کرد. سرمایه گذاران وفادار مجدداً به دلیل پایبندی به آقای کرستس در یک دوره دشوار دیگر پاداش دریافت کردند: صندوق اصلی وی بیش از یک سوم سال 2019 را به پایان رساند.

با این حال ، از اواسط ماه مارس سال جاری ، صندوق شاخص آقای کراستس ارزش خود را به نصف کاهش داد ، زیرا ترس از بیماری همه گیر ویروس کرونا ، بازارها را به لرزه درآورد. ضررهای آن با اهرم زیاد ، که قبلاً بازدهی بیشتری داشته است ، تشدید می شود.

فرانسوی از آن زمان با آقای ویندهورست معامله کرد ، جایی که آلمانی مجبور شد اوراق نقدینگی خود را پس بگیرد ، اما تاکنون پیشرفت “بسیار جزئی” بوده است. آقای کرستس در یک پیام ویدئویی اخیر به مشتریان ، نگاهی با وقار به خرج داده و جامپر خاکستری را جایگزین کت و شلوار خود کرده است. صورت او به طور غیر مشخصی از نور پوشیده شده بود.

آقای كراوستس در ماه سپتامبر خطاب به سرمایه گذاران اذعان داشت كه سرمایه گذاری با آقای ویندهورست “مشكلات بیشتری نسبت به نتایج ایجاد كرده است” ، اما متعهد شد كه برای جبران اعتماد مشتری همه تلاش خود را انجام خواهد داد.

“ما تا آخرین نفس خواهیم جنگید تا اطمینان حاصل کنیم که این معاملات ، با وجود همه چیز ، برای پرتفوی سرمایه گذاری هزینه نخواهد داشت.”

کبودی H2O به مدت 18 ماه

18 ژوئن 2019

تحقیقات فایننشال تایمز نشان می دهد که H2O متعهد شده است بیش از 1 میلیارد یورو اوراق قرضه سخت فروش مربوط به لارس ویندهورست ، سرمایه دار بحث برانگیز آلمانی داشته باشد.

19 ژوئن 2019

مورنینگ استار به دلیل داشتن اوراق مشکوک ، رتبه بندی صندوق H2O آلگرو را به حالت تعلیق درآورد

21 ژوئن 2019

مدیر عامل شرکت Natixis به سرمایه گذاران اطمینان می دهد که اوراق قرضه H2O مرتبط با آقای Windhorst “کاملاً متنوع” هستند

28 ژوئن 2019

برونو کراتز ، بنیانگذار H2O به سرمایه گذاران می گوید وجوه “هرگز تعطیل نخواهیم کرد”. بعداً H2O “رسانه های ناعادلانه” را مسئول 8 میلیارد یورو منتقل شده دانست

25 اکتبر 2019:

حسابرس H2O ابتدا تخلفات صندوق باز را به دلیل تجارت غیر نقدی اوراق قرضه گزارش می کند

9 مارس 2020

H2O به مشتریان از ضررهای “شگفت آور بزرگ” پس از آشفتگی بازار هشدار می دهد. صندوق آقای کریتس در پایان هفته 50٪ سقوط کرد

پایان آوریل ، 2020

آقای ویندهورست برای خرید مجدد سهام و اوراق قرضه غیر نقدینگی H2O وارد معامله می شود

28 آگوست 2020

تنظیم کننده بازار فرانسه H2O را وادار می کند مجموعه ای از وجوه خود را به دلیل “قرار گرفتن قابل توجه” در مقابل بدهی های غیر نقدی ، متوقف کند

13 اکتبر 2020

H2O هفت صندوق خرده فروشی را که متوقف کرده است ، دوباره باز می کند ، اما دارایی های نقدینگی قابل توجهی که در جیب های جانبی محبوس شده اند

6 نوامبر 2020

Natixis می گوید که به دنبال فروش اکثر سهام خود در H2O است ، زیرا به نظر می رسد بانک فرانسوی تمام روابط خود را با شرکت فرعی بحث برانگیز قطع کرده است ، که این امر ضعف هایی را در مدیریت ریسک نشان داده است.


منبع: tech4life.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>