[ad_1]

بروکسل ، به دلیل هشدار درباره “عدم اطمینان قابل توجه” در مورد سرنوشت مذاکرات Brexit ، برنامه های اضطراری برای نگه داشتن هواپیما ، کامیون در حال حرکت و جلوگیری از هرج و مرج دیگر در صورت عدم موفقیت در مذاکرات تجاری با انگلیس را منتشر کرده است.

کمیسیون اروپا این پیشنهادات را روز پنجشنبه تصویب کرد و به طور موقت اطمینان داد که شرکت های هواپیمایی می توانند به مسیرهای معمول خود بین اتحادیه اروپا و انگلیس ادامه دهند و همچنین شرکت های هواپیمایی می توانند پس از خروج انگلیس از بازار واحد در 1 ژانویه از کانال انگلیس عبور کنند.

بروکسل همچنین پیشنهاد کرده است که اتحادیه اروپا و انگلستان اطمینان حاصل کنند که ماهیگیران یک سال مهلت دارند تا به آبهای دیگری دسترسی داشته باشند.

مدیر اجرایی اتحادیه اروپا در بیانیه ای گفت: “اگرچه كمسیون تمام تلاش خود را برای دستیابی به توافق سودمند دوجانبه با انگلستان ادامه خواهد داد ، اما در مورد انعقاد این معامله در تاریخ 1 ژانویه 2021 ابهامات زیادی وجود دارد.”

بروکسل هفته ها در برابر فشار شدید کشورهای عضو برای انتشار این برنامه ها مقاومت کرده و استدلال می کند که این مذاکرات می تواند مذاکرات تجاری با انگلیس را مختل کند و این تصور را ایجاد می کند که با پایان یافتن انتقال این کشور پس از برکسیت ، اتحادیه اروپا شبکه ایمنی ایجاد خواهد کرد.

اما مقامات اتحادیه اروپا گفتند که کمیسیون مجبور به اقدام شد زیرا زمان کمی تا پایان سال باقی مانده است. عدم قطعیت مذاکرات تجاری با شام چهارشنبه شب بین نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون و رئیس کمیسیون اورسولا فون در لاین برجسته شد ، که خلیج تقسیم کشورها را از بین برد.

خانم فون در لاین روز پنجشنبه گفت که اتحادیه مسئول “آماده بودن برای همه شرایط ممکن” است.

سخنگوی دولت انگلیس گفت: “ما درباره توافق های عملی با اتحادیه اروپا بحث خواهیم کرد. ما جزئیات بیشتری را بررسی خواهیم کرد “، خاطرنشان می کنیم که انگلیس قبلاً در آماده سازی های خود پیشرفت کرده است.

بروکسل اصرار دارد که حداقل اقدامات لازم را برای جلوگیری از اختلال اقتصادی قابل توجه برای شهروندان و مشاغل اروپایی انجام دهد. هدف این است که “اطمینان از یک راه حل انتقالی تا زمانی که مذاکرات برای یک مشارکت آینده ادامه دارد ، نه تلاش برای کاهش تأثیر منفی Brexit به روشی پایدار.”

اقدامات اضطراری به مناطقی اطلاق می شود كه در صورت عدم آمادگی تجارت تا پایان سال ، “راه حل پشتیبان بین المللی” برای شروع جلوگیری از هرج و مرج وجود نداشته باشد. این توضیح می دهد که چرا هیچ اقدامی برای حمل و نقل وجود ندارد.

به عنوان مثال بروکسل خاطرنشان کرد که عدم معرفی سیستمی برای جلوگیری از حمل و نقل جاده ای “ایجاد اختلال غیرقابل کنترل و تهدیدی جدی برای منافع اتحادیه اروپا خواهد بود”.

برخی از پیشنهادها که نیاز به تصویب دولت های ملی و پارلمان اروپا دارند ، برای اثرگذاری باید توسط انگلستان برگردانده شود. این مورد در مورد پیشنهاد حمل و نقل هوایی وجود دارد ، که به حامل های انگلیسی اجازه می دهد خدمات مسافری و حمل بار موجود بین انگلیس و اتحادیه اروپا را برای مدت شش ماه ادامه دهند.

بروکسل همچنین پیشنهاد کرده است که از اعتبار مداوم گواهینامه های ایمنی هوایی اطمینان حاصل کند.

در مورد ماهیگیری ، پیشنهاد قانونی به اتحادیه اروپا اجازه می دهد تا در صورت پاسخ انگلیس ، کشتی های انگلیس را به آبهای اتحادیه اروپا وارد کند. توافق موقت تا پایان سال 2021 ادامه خواهد داشت.

سخنگوی انگلیس گفت انگلیس “هرگز ترتیبات دسترسی به آبهای انگلیس را که با وضعیت ما به عنوان یک کشور ساحلی مستقل ناسازگار باشد قبول نمی کند”

پیشنهاد حمل و نقل جاده ای اطمینان حاصل می کند که تجارت از طریق کانال ها با کمبود مجوز حمل و نقل خفه نمی شود و به مدت شش ماه ادامه خواهد داشت.

ارتباطات کمیسیون خدمات مالی را پوشش نمی دهد به این دلیل که دسترسی بیشتر به بازار در این زمینه به مذاکرات تجاری بلکه به کار جداگانه در مورد مجوزهای نظارتی بستگی ندارد. بروکسل هنوز روشن نکرده است که شهر لندن چه حقوق بازار را می تواند انتظار داشته باشد.

کمیسیون به دولتهای ملی هشدار داده است که موضع اتحادیه اروپا را که باید حداقل اقدامات پیشگیرانه را اعمال کنند تضعیف نکنند. وی همچنین از پایتخت ها خواست تا در یک سناریوی بدون معامله از اهرم جمعی خود برای مبارزه برای منافع اتحادیه اروپا استفاده کنند.

کمیسیون گفت: “در هر صورت ، اتحادیه اروپا در مجموع قدرت چانه زنی قوی تری نسبت به هر کشور عضو دیگری دارد که به تنهایی اقدام می کند.” “این قدرت بازار به نفع همه کشورهای عضو است. باید از آن برای اطمینان از شرایط برابر بین اتحادیه اروپا و انگلستان استفاده شود. ”

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر