[ad_1]

بروکسل به رهبران اتحادیه اروپا گفته است که به نظر می رسد نتیجه توافق بدون معامله محتمل ترین سناریو برای مذاکرات تجاری با انگلیس پس از عدم موفقیت در سفر بوریس جانسون به پایتخت بلژیک است.

اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون اروپا ، صبح جمعه در اجلاس اتحادیه اروپا در بروکسل گفت که نمی خواهد درصدی بدهد ، اما به گفته افراد مطلع در این مذاکرات “به احتمال زیاد” شکست می خورد به جای موفقیت. ارائه

ارزیابی واضح وی هشدار روز پنجشنبه آقای جانسون مبنی بر اینکه “به احتمال زیاد” مذاکرات به شکست منجر می شود ، همانطور که بروکسل می خواهد کشور را “در مدار اتحادیه اروپا حبس” کند ، تکرار کرد.

اگرچه هر دو طرف به مذاکره کنندگان فرصت داده اند تا روز یکشنبه تلاش کنند تا به دستیابی به موفقیت برسند ، اما یکی از متحدان آقای جانسون گفت: “آنها به هیچ وجه حرکت نمی کنند. لعنتی

عدم موفقیت در مذاکرات تجاری ، آشفتگی اقتصادی را به همراه خواهد داشت ، از جمله وضع تعرفه های تجارت بین اتحادیه اروپا و انگلیس پس از پایان دوره انتقالی Brexit در 31 دسامبر ، که ضربه ویژه ای به کشاورزی وارد می کند. اما این نتیجه ای است که هر دو طرف می گویند آماده اند آن را بپذیرند در صورتی که در قلب چگونگی اطمینان از رقابت عادلانه بین شرکت ها سازش حاصل نشود.

اتحادیه اروپا اصرار دارد که هر معامله ای باید “شرایط بازی برابر” را تضمین کند که با گذشت زمان ادامه یابد. وی پیشنهاد می کند که اگر قوانین اتحادیه اروپا و انگلیس در زمینه هایی مانند قانون محیط زیست تا حدی که شرکتها در معرض آسیب قرار بگیرند ، مجاز باشد هر کشور مجاز به دسترسی به بازار خود باشد.

اما آقای جانسون گفت که این برنامه ها تلاش بروکسل برای وادار کردن انگلیس به ادامه پیروی از قوانین خود است.

نخست وزیر روز پنجشنبه در یک کلیپ تلویزیونی در خیابان داونینگ گفت: “آنها ایده برابری بین انگلیس و اتحادیه اروپا را برگردانده اند.” وی افزود: “اساساً این بدان معناست که هر قانون جدیدی وضع شود ، ما مجبور به پیروی از آن خواهیم بود ، در غیر اینصورت با مجازات ، تحریم ، تعرفه و هرچیز مواجه خواهیم شد.”

یک نماینده اتحادیه اروپا گفت که خانم فون در لاین در اجلاس صریحاً توضیح داده است که شرایط دشوار است و “موانع اصلی هنوز باقی مانده است”. رئیس کمیسیون در شام روز چهارشنبه با آقای جانسون به رهبران گفت ، جلسه ای که امیدواریم بتواند گفتگوی جدیدی را برای گفتگوها ارائه دهد.

وی گفت گفتگوها میان میشل بارنیه ، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا و همتای انگلیسی وی ، دیوید فراست ، امروز در بروکسل از سر گرفته می شود و دو طرف ارزیابی می کنند که آیا توافق تا روز یکشنبه امکان پذیر است.

رهبران اتحادیه اروپا در جلسه خود فقط چند دقیقه روی Brexit صرف کردند ، بدون اینکه بعد از سخنرانی خانم فون در لاین بحث شود. رئیس جمهور فرانسه ، امانوئل مرکل ، صدراعظم آلمان و دیگر رهبران دولت ، شب را پس از اعتراض لهستان به اهداف جدید ، در مورد سیاست آب و هوایی آینده اتحادیه به سر بردند.

این اجلاس ، که از روز پنجشنبه آغاز شد ، آخرین نشست رهبران برنامه ریزی شده برای سال 2020 است ، با موضوعاتی از جمله اصلاح منطقه یورو ، بودجه اتحادیه اروپا و روابط آینده با ترکیه در دستور کار قرار دارد.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر