بروکسل در تلاش است تا به بانک ها کمک کند تا روند رو به رشد وام های بد را تخلیه کنند


بروکسل قصد دارد تعدادی از پیشنهادها را برای سهولت تخلیه وام برای بانک های اتحادیه اروپا ارائه دهد ، زیرا خطر ابتلا به موج همه گیر فاجعه شرکت را پیش بینی می کند.

در سند کمیسیون اروپا که در ماه دسامبر ارائه می شود ، ایده هایی از جمله تحریک بازارهای ثانویه برای خرید و فروش وام های غیرفعال (NPLs) و ایجاد شبکه ای از بانک های ملی بد در سراسر اتحادیه اروپا مورد بحث قرار خواهد گرفت. همچنین به دنبال رفع ناهنجاری های موجود در رژیم سرمایه بانک برای دارایی های پریشان است.

اروپا پس از انقضا برنامه های ملی پشتیبانی تجارت در سال آینده ، آماده افزایش ورشکستگی است. نمایندگان در بروکسل به فایننشال تایمز گفتند که این کمیسیون می خواهد از اشتباهات رخ داده در آخرین بحران مالی بیش از یک دهه پیش ، زمانی که عدم توانایی در برخورد سریع با NPL ها ، توانایی بانک ها در حمایت از وام ها را پس از تأمین انرژی بهم زد ، جلوگیری کند.

کمیسیون گفت: “با گرفتن درس از بحران شدید اقتصادی اخیر ، توجه به از سرگیری NPL ها در ترازنامه بانک ها ضروری است – هر چه زودتر برای مقابله با اثرات همه گیری ،”.

این کمیسیون گفت: “اقدامات ساختاری بیشتر” ممکن است برای “جلوگیری از تجمع NPL ها در میان مدت” مورد نیاز باشد.

گزارش هنوز کامل نشده و انتظار می رود در اواسط ماه منتشر شود. رئیس آن کمیسار جدید خدمات مالی ، مایراد مک گوینس است.

توجه به بازارهای خصوصی برای خرید و فروش وام های بد ، متمرکز است ، زیرا مقامات به دنبال اطمینان از این هستند که بانک ها می توانند NPL ها را تخلیه کرده و کتاب های خود را مرتب نگه دارند.

حتما بخوانید:
موتور 206 RC آرسی

سازمان بانکی اروپا الگوهای داده ای را برای کمک به سرمایه گذاران در تجزیه و تحلیل NPLs ارائه کرده است ، اما آنها به طور گسترده ای مورد استفاده قرار نمی گیرند و کارمندان می خواهند میزان جذب خود را افزایش دهند و اطلاعات بیشتری را در اختیار سرمایه گذاران قرار دهند – چیزی که بانک مرکزی اروپا مدت هاست از آن حمایت می کند.

از جمله ایده های بازی اجباری ساختن الگوها یا ایجاد مرکز داده مرکزی برای منطقه است. بروکسل همچنین می خواهد اختلافات در وزن ریسک متصل به NPL را در مدل های استاندارد بانکی برطرف کند ، که بسته به خرید و فروش دارایی ها ممکن است متفاوت باشد. در این مقاله بهترین روشها در مورد ورشکستگی ملی و رژیم های جمع آوری بدهی بحث خواهد شد.

اگرچه ایده ایجاد شبکه ای از شرکت های ملی مدیریت دارایی را از بین خواهد برد ، اما پیشنهادی برای یک بانک بد پان اروپایی که توسط آندره انریا ، رئیس نهاد نظارتی بانک مرکزی اروپا ارائه شده است ، در بروکسل موفقیتی کسب نکرده است.

بعد از بحران مالی سال 2008 از بانک های بد برای پاکسازی بانک های اسپانیا و ایرلند استفاده شد ، اما وکلا این سوال را مطرح کردند که آیا می توانند در برخی شرایط قوانین جدیدتری را ایجاد کنند که نیاز به حذف دارندگان اوراق قرضه قبل از استفاده از پول عمومی است. برای نجات یک بانک

آقای انریا در ماه اکتبر هشدار داد که “در یک سناریوی شدید اما قابل قبول ، وام های غیرفعال به بانک های منطقه یورو می تواند به 1.4 تریلیون یورو برسد ، که بسیار بالاتر از سطح بحران مالی 2008 و بحران بدهی حاکمیت اتحادیه اروپا در سال 2011 است. د “

حتما بخوانید:
ساخت یونیت هیدرولیک

نیکولاس ورون ، یکی از اعضای ارشد موسسه پیترسون برای اقتصاد بین الملل ، گفت که اگرچه این یک سناریوی قابل قبول است که در آن سال آینده جهش NPL رخ دهد ، اما پیش بینی تخمین قابل اعتماد از قبل دشوار است.

وی گفت: “مطمئناً در این مرحله نگرانی هایی وجود دارد كه بازار ثانویه دارایی های مضطرب آنطور كه ​​می تواند عمل نكند ، زیرا خریداران كافی در آنجا وجود ندارند.” “بازار به هیچ وجه یخ زده یا مرده نیست ، اما برداشتن گام هایی مانند ایجاد یک بستر عمومی اختیاری فقط می تواند کمک کند.”

روز دوشنبه ، یورو گروه وزیران دارایی سعی خواهد کرد با توافق در مورد اجرای زودهنگام حمایت طولانی مدت از صندوق بازسازی بانک ، معامله ای را با هدف تقویت بخش بانکی واحد پول منعقد کند.

یکی از موضوعات اساسی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که آیا پایتخت های شمالی بانک های جنوب اروپا پیشرفت کافی در تعادل بخشیدن به خطرات موجود در ترازنامه خود از جمله با کاهش NPL ها داشته اند.

کل NPL ها در بزرگترین 121 بانک منطقه یورو در پایان شش سال به نصف کاهش یافت و به 506 میلیارد یورو یا 3.2٪ از دفاتر اعتباری آنها در پایان سال گذشته رسید. اما بانک های یونان هنوز NPL های بالای 30 درصد دارند.

هفته گذشته بانک مرکزی اروپا در بررسی دو ساله خود از ثبات مالی هشدار داد که “پیامدهای اقتصادی همه گیری احتمالاً بر کیفیت دارایی بانک ها در نیمه دوم سال 2020 و تا سال 2021 ادامه خواهد داد.”


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید