بزرگترین الکترولایزر جهان ساخته شدیک شرکت نروژی ادعا می کند که بزرگترین دستگاه الکترولیز جهان را ساخته است. بر اساس بیانیه مطبوعاتی منتشر شده در مجله مهندسی شیمی، الکترولیز هیدروژنی ساخت شرکت نروژی “Hydrogenpro” در هفته های آینده در مرکزی واقع در Hrovia مونتاژ و نصب خواهد شد.

در شیمی و صنعت، الکترولیز یا الکترولیز روشی برای جداسازی عناصر و ترکیبات مرتبط با پیوندهای شیمیایی است. این جداسازی با عبور جریان الکتریکی مستقیم از این مواد انجام می شود. به عنوان مثال، هنگامی که جریان الکتریکی از آب عبور می کند، اتم های هیدروژن و اکسیژن از هم جدا شده و به گاز تبدیل می شوند. این واکنش شیمیایی یک فرآیند خود به خودی است که در غیر این صورت رخ نمی دهد.

کارولین افوس، مدیر ارشد محصول شرکت، گفت: این پروژه نقطه عطف مهمی برای پروژه های تولید هیدروژن سبز در مقیاس بزرگ است. این پروژه نیاز به برنامه ریزی اولیه، ابزار و تجهیزات مناسب دارد. این پروژه برای تسهیل پروژه های بزرگتر تولید هیدروژن سبز، کاهش ردپای کربن و کاهش هزینه ها مهم است.

هیدروژن سبز با استفاده از منابع انرژی پاک یا انرژی کم کربن تولید می شود. هیدروژن سبز انتشار کربن بسیار کمتری نسبت به هیدروژن خاکستری دارد که با بخار دادن گاز طبیعی ساخته می شود و اکثریت بازار هیدروژن را به خود اختصاص می دهد.

100 کیلوگرم هیدروژن خالص در ساعت

ظرفیت تولید این الکترولایزر 1100 نیوتن متر مکعب هیدروژن در ساعت در شرایط چگالی جریان معمولی می باشد.

سازنده آن می گوید: معادل 100 کیلوگرم هیدروژن خالص در ساعت است که استاندارد جدیدی برای این صنعت ایجاد می کند.

حتما بخوانید:
دیپلمات های خارجی در ایالات متحده از شب گذشته کریسمس ابراز تاسف می کنند

لازم به ذکر است که قطر این الکترولیز 2 متر می باشد.

این شرکت متخصص در تولید هیدروژن و انرژی های تجدیدپذیر، یک شرکت فناوری برای الکترولیزهای قلیایی فشار بالا است و نیروگاه های هیدروژن سبز در مقیاس بزرگ را برای تولید کنندگان تجهیزات و صنایع عرضه می کند.

اریک کریستین بولستاد، مدیرعامل HydrogenPro گفت: این یک نقطه عطف مهم برای HydrogenPro و اعتبار بیشتر فناوری ما برای تولید هیدروژن سبز در مقیاس بزرگ است. نتایج دستگاه ما به ایجاد یکی از بزرگترین کارخانه های هیدروژن سبز جهان کمک می کند

دیدگاهتان را بنویسید