به گفته کارشناسان ، داروهای آمازون برای داروخانه ها کشنده نیستند


دارندگان بخش مراقبت های بهداشتی ایالات متحده به دنبال اطمینان از سرمایه گذاران هستند ، زیرا با ورود داروخانه مدت ها انتظار آمازون به وحشت انداخته اند ، زیرا مدیران اجرایی صف می کشند تا تلاش را به عنوان یک تهدید جزئی تشخیص دهند.

هنوز هم ، چهار بزرگترین سهام بهداشتی آمریکا – CVS ، Walgreens ، Cigna و United – پس از فروش ، دوشنبه با 40 میلیارد دلار سبکتر از معاملات خود را آغاز می کنند ، زیرا آمازون سه شنبه گذشته اعلام کرد که خود را به بازار عرضه خواهد کرد “وسواس مشتری در صنعتی که می تواند ناجور و گیج کننده باشد.”

پیشنهاد آمازون – داروخانه سفارش پستی و کارت تخفیف – بر اساس آنچه قبلاً توسط PillPack ، داروخانه آنلاین آمازون ارائه شده است و در سال 2018 با قیمت 753 میلیون دلار خریداری شده است ، بلافاصله در 45 ایالت آمریکا در دسترس قرار گرفت. .

اما ارقام و تحلیلگران این صنعت می گویند نقاط قوت آمازون – انتخاب گسترده ، قیمت و تحویل سریع – لزوماً به گسترش تجارت داروسازی خرده فروشی کمک نخواهد کرد.

“مردم [stock market investors in rivals] دیوانه شده اند ، “برایان تانکیلوت ، تحلیلگر بهداشت در جفریز گفت. “اما در واقعیت. . . به نظر نمی رسد که حداقل در آینده نزدیک نگرانی زیادی در اینجا وجود داشته باشد. “

وی افزود که “هنوز بسیاری از افراد دوست دارند به داروخانه خود مراجعه کنند” ، از جمله مشتریان مسن ، “که سفر را یکی از برجسته ترین موارد هفته خود می دانند”.

لاوتن برنز ، استاد مدیریت بهداشت در دانشگاه پنسیلوانیا ، مدرسه وارتون ، گفت که طرح آمازون گروه نسبتاً کم درآمد خریداران دارو را به خود جلب می کند.

وی گفت: “آنها می توانند هزاره های جوانی را که گاهی به درمان آکنه نیاز دارند ، بدست آورند.” “یا جوانان مبتلا به تبخال یا که می خواهند کنترل بارداری داشته باشند. این جایی نیست که پول در مراقبت های بهداشتی باشد یا پول فروش محصولات دارویی باشد. “

طبق گزارش موسسه کانال دارو ، سفارشات پستی کمتر از یک دهم نسخه تجویز می شود ، اگرچه بازارهای زیادی برای داروهای با قیمت بالاتر برای بیماری های مزمن و پیچیده مانند سرطان ، مولتیپل اسکلروزیس و HIV وجود دارد. داروخانه آمازون این نوع داروها را ارائه نمی دهد. در عوض ، با آنچه در فروشگاه های محلی موجود است رقابت می کند.

حتما بخوانید:
آیفون 14 با ظرفیت شارژ 30 واتی عرضه می شود

جیمز کهو ، مدیر ارشد مالی اتحاد چکمه های والگرین ، در کنفرانس سالانه سلامت ولف تحقیق گفت: “آنها از هر لحاظ یک رقبای بزرگ هستند.” “اما این تعداد سیب در مقایسه با پرتقال است. وقتی می خواهید بروید و از Covid واکسینه شوید ، با آمازون تماس می گیرید یا با Walgreens یا CVS تماس می گیرید؟ “

Cigna ، گروه بیمه و داروخانه ، سهام خود را در طول هفته 6 درصد افزایش داد ، زیرا ترس از تأثیر آمازون بر صنعت بود – اگرچه این یک شریک انحصاری آمازون برای سرمایه گذاری جدید است. Evernorth ، یکی از شرکت های تابعه Cigna ، کارت تخفیف نسخه آمازون را که به اعضای پیشنهاد اشتراک سالانه 119 دلاری آن ارائه می شود ، مدیریت خواهد کرد.

این کارت ، یکی از چندین کارت موجود در بازار ، به مشتری این امکان را می دهد تا معامله بهتری از داروهایی که برنامه بیمه آنها ارائه می دهد ، در مورد داروها پیدا کند. از این کارت می توان برای خرید داروها از طریق سفارش پستی از داروخانه آمازون یا یکی از 50،000 داروخانه شرکت کننده که قبلاً بخشی از طرح Evernorth بوده اند ، استفاده کرد. اینها شامل CVS ، Walgreens ، Rite Aid و نام های بزرگ دیگر است.

تیموتی ونتورث ، مدیرعامل Evernorth ، در Wolfe Research گفت: “تفکر ما در اینجا بسیار ساده است.” “آمازون وارد داروخانه خواهد شد. اگر آنها به داروخانه مراجعه کنند ، من ترجیح می دهم با آنها کار کنم تا نه. من ترجیح می دهم از کاری که آنها انجام می دهند استفاده کنم و برای کتاب تجاری خود ارزش ایجاد کنم ، نه اینکه آن را تهدیدی بدانم که باید جلوی آن را بگیرم. “

حتما بخوانید:
چین در اجلاس سازمان ملل گام هایی را برای دستیابی به اهداف آب و هوایی تعیین می کند

کارت تخفیف آمازون مشابه کارت ارائه شده توسط GoodRx ، یک شرکت سانتا مونیکا است که فقط در ماه گذشته عرضه عمومی شد. هفته گذشته ، پس از اعلام آمازون – قبل از سازماندهی یک تجمع کوچک – 28 درصد ارزش خود را از دست داد.

آقای هیرش به فایننشال تایمز گفت: “در دهه گذشته چندین رقبا ظاهر شده اند.” “و هر بار که یک رقیب ظاهر می شود ، ترافیک ما افزایش می یابد و مشاغل ما افزایش می یابد زیرا مردم تکالیف خود را انجام می دهند یا با پزشک خود صحبت می کنند ، و دکتر GoodRx را توصیه می کند.”

مطالعه ای که توسط بانک سرمایه گذاری SVB Leerink انجام شده است نشان می دهد که قیمت 10 داروی معمولاً تجویز شده در GoodRx تقریباً 50٪ پایین تر از آمازون است ، زیرا GoodRx با مدیران منافع داروسازی بیشتری کار می کند. واسطه هایی که مقدار زیادی از داروها را تعیین می کنند.

آمازون با کارت تخفیف خود تنها از یک Everorth PBM: Express Scripts قیمت ارائه می دهد. GoodRx به علاوه ده مورد دیگر با Express Scripts معامله دارد.

اما برخی از تحلیلگران بر این باورند که آمازون زمینه را برای تقویت عمیق صنعت مراقبت های بهداشتی چند میلیون دلاری فراهم کرده است. این داروخانه همراه با سایر اقدامات بهداشتی ، از جمله Amazon Cares ، سرویس سلف سرویس متمرکز بر telehealth و Haven ، سرمایه گذاری مشترک با Berkshire Hathaway و JPMorgan Chase ، در سال 2018 برای کاهش هزینه های مراقبت های بهداشتی برای این سه شرکت راه اندازی شده است. و در نهایت دیگران.

استفان تانال از SVB Leerink گفت: “تاثیری که در نهایت آمازون بر این تجارت می گذارد سالها طول می کشد.” “این شرکت تازه در حال رشد است. مثل آن صدای غول مکیدن است که هرگز نخواهید شنید. “

آخرین اخبار در مورد ویروس کرونا

در اینجا پوشش مستقیم و تجزیه و تحلیل همه گیری جهانی و بحران اقتصادی FT را که به سرعت در حال تحول است دنبال کنید.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید