بیت کوین از اوج سال 2017 فراتر رفته و به بالاترین رکورد یعنی تقریباً 20000 دلار رسیده است


بیت کوین در روز چهارشنبه به رکورد جدید افزایش یافت ، در اوج شکسته شدن خود در سال 2017 ، زیرا علاقه روزافزون سرمایه گذاران حرفه ای به بهبود قیمت ها از یک دهانه عمیق کمک کرد.

این ارز رمزنگاری شده پس از افزایش 75 درصدی در سه ماه گذشته و افزایش 400 درصدی پس از افت شدید دارایی های خطرناک در مارس سال جاری ، تا 19 هزار و 510 دلار معامله شد. رکورد قبلی ثبت شده در دسامبر 2017 ، 19458 دلار بود که بر اساس داده های Refinitiv ، تجارت در چندین صرافی را ردیابی می کند.

تحلیلگران اظهار داشتند: افزایش علاقه از سوی سرمایه گذاران حرفه ای می تواند این تجمع را نسبت به آخرین قله سه سال پیش و به دنبال آن سقوط 80٪ در سال آینده پایدارتر کند.

جی پی مورگان گفت این تجمع در سال 2017 به سرمایه گذاران سوداگر در صندوق های تجاری خرده فروشی و تحت مدیریت رایانه بستگی دارد. این بار بانک گفت ، این بار سرمایه گذاران حرفه ای به طور فزاینده ای به ارز رمزنگاری شده به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت نگاه می کنند.

بانک آمریکایی گفت که رشد رو به رشد محصولات Grayscale Investments ، از جمله اعتماد بیت کوین ، که نشانگر قرار گرفتن در معرض حرکات بیت کوین بدون نیاز به ذخیره دارایی است ، نشان دهنده رشد شدید تقاضا است. معاملات اعتماد در بازار فرابورس ایالات متحده انجام می شود ، اگرچه توسط مبادلات ملی مانند Nasdaq کمتر تنظیم می شود ، اما راهی آسان تر برای سرمایه گذاران سنتی برای خرید ارز.

“صعود نمایی اعتماد بیت کوین به سنگ خاکستری. . . پیشنهاد می کند که سرمایه گذاران نهادی ، که بیت کوین را به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت می دانند ، ممکن است در هفته های گذشته نقش بیشتری نسبت به آن داشته باشند [hedge funds]”، گفت JPMorgan در یادداشتی.

طبق گفته Grayscale ، دارایی های تحت مدیریت اعتماد از روز سه شنبه 10 میلیارد دلار است. سرمایه گذاران همچنین ممکن است در مورد مسیر قیمت بیت کوین در بازارهای دیگر مانند بورس آتی گروه CME حدس بزنند ، چیزی که تحلیلگران می گویند در چند سال گذشته به آرامی کلاس دارایی بالغ شده است.

با این حال بسیاری از سرمایه گذاران همچنان نسبت به ارز رمزنگاری شده بسیار بدبین هستند. با توجه به اینکه قیمت آن معمولاً در محدوده ای بسیار گسترده تر از رقبایی مانند طلا است ، سوالات زیادی در مورد استفاده از آن به عنوان ذخیره ارزش وجود دارد. گروه های بزرگتر توانایی ذخیره و تجارت بیت کوین را دارند ، اما این فقط برای معاملات توسط گروه نسبتاً کمی از کاربران اولیه استفاده می شود.

همچنین به عنوان یک دارایی مالی با چالشهایی روبرو است ، زیرا اکثر بانکهای بزرگ مانند ارزهای سنتی خدمات تجارت ارز رمزنگاری را ارائه نمی دهند. ذخیره سازی امن بیت کوین همچنان پیچیده است و بسیاری از صرافی هایی که در آن تجارت می کنند با برداشت های دوره ای با وقفه هایی روبرو می شوند.

داده های شرکت اطلاعات بازار Chainalysis نشان می دهد که در حالی که کل در دسترس بودن بیت کوین مشابه سه سال پیش است ، واحدهای بسیار کمتری نسبت به قبل به طور مرتب صاحبان خود را تغییر می دهند – به منابع طولانی مدت منتقل می شوند.

ریچ روزنبلوم ، یکی از بنیانگذاران سازنده بازار رمزنگاری GSR ، گفت که از سه سال پیش با بلوغ بازار و سرمایه گذاران بزرگتر به فضا ، نوسانات به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. در عین حال چشم انداز دلار نسبت به ارزهای دیگر تیره و تار شده است.

آقای روزنبلوم گفت: “در مورد اصلی بیت کوین چیز کمی تغییر کرده است ، اما محیط کلان اطراف بسیار تغییر کرده است.” “این تجمع بیشتر برای فعالان بازار است که شروع به جدی گرفتن خطر ضعف دلار آمریکا می کنند.”


منبع: tech4life.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>