[ad_1]

بیت کوین به یک فاصله سرسام آور از بالاترین رکورد سه سال پیش رسیده است ، اما برخی از تحلیلگران هشدار داده اند که سود بیشتر باعث می شود قیمت برای یک اصلاح بزرگ “جیغ” بکشد.

به گزارش Refinitiv ، روز چهارشنبه ، بیت کوین پس از یک دوره انفجاری که در طی 30 روز بیش از 50 درصد جهش داشت ، تا 18،492 دلار معامله شد. بیت کوین در دسامبر سال 2017 به بالاترین قیمت خود در 19458 دلار رسید قبل از اینکه دچار یک سقوط تماشایی شود و بازار را برای سالها بیکار کند.

به گفته جوئل کروگر ، تحلیلگر ارز در LMAX Exchange ، که این بار ، بیت کوین می تواند رکوردهای جدیدی را از بین ببرد ، گفت که اگر این اتفاق بیفتد ، قیمت ها می توانند سقوط کنند. تاجران گفتند که نوسانات همچنان بالا است.

آقای کروگر گفت: “ما نسبت به خرید در سطح فعلی هشدار می دهیم ، زیرا بازار بسیار سریع و سریع در حال حرکت است.” “ممکن است بازار بخواهد از رکورد بالا برود ، اما اگر این اتفاق بیفتد ، قیمت را ترک می کند. . . فریاد می زند برای تصحیح بزرگ. “

هنگامی که فروش ناشی از ویروس کرونا به بازارهای مالی شکافت ، قیمت ها در مارس سقوط کرد. اما از آن زمان تاکنون ، نرخ ارز از هم گسیخته و 380 درصد از پایین ترین سال گذشته رشد کرده است.

معامله گران گفتند که تجمع اخیر توسط تعداد زیادی از سرمایه گذاران حرفه ای مانند صندوق های تامینی ، که در تجارت ارزهای رمزنگاری فعال می شوند و با بازده بالقوه بالایی که دارند ، حمایت می کنند.

صندوق های تامینی اختصاصی متمرکز بر معاملات بیت کوین به طور قابل توجهی عملکرد مطلوبی از همتایان خود در بازارهای سنتی داشتند و از ابتدای سال تاکنون تقریبا 89 درصد بازده کسب کرده اند ، طبق ارائه دهنده داده Eurekahedge. شاخص اصلی صندوق های تامینی اندکی بیش از 3٪ بازگشت.

به گفته جورج مک دوناگ ، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری بلاکچین KR1 ، تصمیم پی پال در مورد استفاده از ارزهای رمزپایه همچنین باعث افزایش اعتماد به نفس در بازار شده است ، زیرا اخیراً سرمایه گذاران بزرگ و شناخته شده ای جمع شده اند.

ایان استروم ، مدیر عامل شرکت بازرگانی ارز رمزنگاری Alphaplate ، اظهار داشت که علاقه سرمایه گذاران عمده “بیشترین میزان علائم ضعف است”.

آقای استروم گفت: “سرمایه گذاران سنتی به طور فزاینده ای فکر می کنند که رمزنگاری یک بازار بالغ است و آن را فرصتی برای تنوع بخشیدن و تجارت با آن علاوه بر دارایی های سنتی می دانند.”

الی لو رست ، یکی از شرکای ExoAlpha ، مدیر دارایی تخصصی مستقر در پاریس ، گفت که این بار به نظر می رسد که تجمع پایدارتر از سال 2017 است ، زمانی که سرمایه گذاران خرده فروشی اکثر شرکت کنندگان بازار بودند.

آقای لو رست گفت: “سرمایه گذاران نهادی اکنون خود را در بیت کوین قرار می دهند.”

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر