بیل باودر پرونده های حقوقی علیه حساب های بانکی سوئیس را که مربوط به رسوایی مگنیتسکی است تهدید می کند


منتقد و سرمایه گذار ارشد کرملین ، بیل برودر ، Credit Suisse و UBS را تهدید به شکایت برای نقض تحریم های آمریکا در صورت خنثی کردن حساب سه مشتری روسی متهم به کلاهبرداری مالیاتی عظیم علیه شرکت سرمایه گذاری وی کرده است.

دارایی این دو بانک سوئیس به ارزش بیش از 24 میلیون دلار است که به گفته آقای بارودر ، کلاهبرداری در روسیه علیه تجارت سرمایه گذاری وی ، هرمیتاژ کاپیتال ، در سال 2007 بدست آمده است.

هرمیتاژ به نمایندگی از آقای مینویسد ، بانکها و “کارمندان و کارمندان” آنها در صورت “آزاد کردن پول از حسابهای مربوطه” خود در برابر “مجازات های مدنی و کیفری در ایالات متحده و همچنین ادعاهای مدنی از کشورهای ثالث با علاقه به موضوع” باز خواهند بود. n مرورگر در نامه هایی که توسط Financial Times مشاهده شده است.

در پی مرگ بازداشت سرگئی مگنیتسکی ، وکیل آقای Browder ، کلاهبرداری در ارمیتاژ به یک دلیل بین المللی تبدیل شده است.

از آن زمان ، آقای باودر مبارز خستگی ناپذیری علیه دولت روسیه و حامی قوانین تحریم در ایالات متحده و اروپا با هدف مجازات مقامات فاسد روسیه و م institutionsسسات مالی و شبکه های مورد استفاده آنها بوده است.

در سال 2012 ، ایالات متحده قانون مگنیتسکی را تصویب کرد که دارایی های بین المللی افراد درگیر در نقض حقوق بشر را هدف قرار می دهد و ورود آنها به ایالات متحده را ممنوع می کند.

در یک تصمیم جنجالی هفته گذشته ، دادستان فدرال سوئیس کلیه تحقیقات مداوم علیه سه روس را که ادعا می شود با کلاهبرداری در ارمیتاژ مرتبط هستند – دنیس کاتسیو ، دیمیتری کلیویف و ولادلن استپانوف – که آقای برودر آنها را به روحیه دادن به میلیون ها نفر متهم می کند ، کنار گذاشت. برای حساب در سوئیس. این افراد ادعا كردند كه این پول مربوط به ارمیتاژ نبوده و ادعاهای آقای Browder را رد كردند.

حتما بخوانید:
آگهی مقدماتی املاک

دادستانی پیشنهاد کرد که در ازای برداشتن اتهامات جدی تر ، این افراد بخشی از دارایی هایشان را که در حساب های سوئیس نگهداری می شود جریمه کنند. مبالغ ، همانطور که آنها می گویند ، به تناسب میزان ثروت غیر قابل توضیح در حساب ها را نشان می دهد که ممکن است به طور غیرقانونی بدست آمده باشد. دادستان قصد دارد 13 درصد از دارایی های در اختیار آقای استپانوف و 1 درصد از دارایی های آقای کاتسیو را تصاحب کند. دادستان پیشنهاد می کند از آقای کلیوف پول دریغ نکند.

همچنین در حال بررسی است که آیا می توان از ارمیتاژ به عنوان شاکی در دادرسی خود صرف نظر کرد. این امر تجدید نظر در تصمیم دادستان را برای شرکت غیرممکن می سازد.

این تصمیم زمینه را برای آزادسازی حسابهای مربوط به سه مرد در UBS و Credit Suisse فراهم می کند که به درخواست دادستان مسدود شدند.

Credit Suisse و UBS گفتند که درباره روابط خاص مشتری اظهارنظر نمی کنند ، اما تأکید کردند که آنها به تعهدات قانونی بین المللی عمل می کنند.

بانک گفت: “Credit Suisse متعهد به اداره تجارت خود با رعایت دقیق تمام قوانین ، قوانین و مقررات قابل اجرا در بازارهایی است که در آن فعالیت می کند.”

انتظار می رود آقای باودر و ارمیتاژ ماه آینده تصمیم دادستان فدرال سوئیس را به چالش بکشند.

مایکل لاوبر ، دادستان فعلی فدرال ، فقط چند هفته دیگر در سمت خود دارد. وی در طول استیضاح در جریان استیضاح رفتارهایش توسط قانونگذاران سوئیس استعفا داد.

حتما بخوانید:
پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی دارای هزینه کمی است

اختلاف نظرها در مورد نقش وی ، به ویژه روابط نزدیک وی با نیروی انتظامی روسیه ، دامن زده است. مشخص شد که مشاور اصلی و دوست شخصی آقای لاوبر اوایل سال جاری هدایای غیرقانونی مقامات ارشد روسیه را پذیرفته است ، از جمله سفر شکار خرس به سیبری برای بحث در مورد پرونده های حقوقی حساس سوئیس.

دفتر آقای لاوبر مدتی است با آقای بارودر اختلاف دارد. در ماه مه سال جاری ، دادستان فدرال به ارمیتاژ گفت كه قصد دارد شواهد قانونی حساس در این پرونده را با روسیه در میان بگذارد و اعتراض سیاستمداران اروپایی و آمریكایی را برانگیزد.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید