“بیماران خیلی دیر می رسند”: بیماران سرطانی ایتالیا هزینه Covid را حساب می کنند


هنگامی که والنتینا لومباردی ناگهان مادر خود را به علت سرطان تخمدان از دست داد ، برای تعیین خطر بیماری تحت آزمایش ژنتیکی قرار گرفت.

در ماه ژوئیه به برنامه ریز عروسی 44 ساله از شهر تورین در شمال ایتالیا گفته شد که او یک جهش ژنتیکی خطرناک را به ارث برده است که می تواند باعث شروع سریع سرطان شود و طی چند هفته منجر به یک بیماری جدی شود. وی تصمیم گرفت برای برداشتن تخمدان و پستان خود تحت عمل جراحی قرار گیرد و خطر ابتلا به این بیماری را حدود 90 درصد کاهش دهد.

خانم لومباردی گفت: “من آنقدر ترسیده بودم که احساس می کردم دارم می میرم.” “من می دانستم که برای محافظت از سلامتی و خانواده ام باید فوراً اقدام کنم.”

اما با موج دوم ویروس کرونا در سراسر کشور و تبدیل شدن بخش پزشکی زنان به بیمارستان Covid-19 ، عمل جراحی شده خانم لومباردی برای مدت نامعلومی به تعویق افتاد. وی گفت: “من احساس می کنم مثل بسیاری از بیماران دیگر در وضعیت خودم گم و رها شده هستم.”

پزشکان هشدار می دهند که همچنان بحران به مصرف منابع منجر می شود ، سیستم های بهداشتی در سراسر جهان برای حفظ خدمات حیاتی در سایر شرایط که بسیاری از آنها تهدید کننده زندگی هستند ، تلاش می کنند.

فرانچسکو شیتولی ، رئیس ایتالیا گفت: “زندگی و معالجه بیماران مبتلا به سرطان و سایر بیماری های جدی در هر مرحله از تشخیص تا جراحی و شیمی درمانی تحت تأثیر قرار گرفته است و متخصصان انکولوژی مجبور به انتخاب دشوار در شرایط بی سابقه شده و درمان را محدود می کنند.” لیگ سرطان ، یک موسسه خیریه.

در ایالات متحده ، موسسه ملی سرطان ، یک آژانس تحقیقاتی دولتی ، تخمین می زند که این کشور در دهه آینده به دلیل تأثیر همه گیر در غربالگری و درمان ، حدود 10 هزار مرگ اضافی از سرطان پستان و روده بزرگ متحمل شود.

حتما بخوانید:
لیست کامل وسایل جشن تولد چیست؟

این مشکل در ایتالیا همچنان حاد است. این اولین کشوری در اروپا بود که با ویروس کرونا در ماه فوریه به مناطق شمالی خود کشید و نبرد کرد و لومباردی هفته ها بدترین آسیب دیده در این قاره بوده است. صحنه های آشفته بیمارستانهای شلوغ وی که مملو از بیماران ناامید بیمار و پرسنل آسیب دیده است ، دنیا را شوکه کرد. فقط با یک تعطیلات کوتاه تابستانی ، عفونت ها در ماه اکتبر دوباره افزایش می یابند. در اواسط ماه دسامبر ، ایتالیا با پیشی گرفتن از پادشاهی متحده ، بالاترین میزان مرگ و میر کوید را در اروپا ثبت کرد ، بیش از 67000 ، پنجمین بالاترین میزان در جهان.

جیووانی لئونی ، نایب رئیس FNOMCEO ، صنف پزشکی ایتالیا ، گفت: تنش در سرویس بهداشتی کشور ، از جمله کمبود کارکنان و سالها کاهش هزینه ها ، وضعیت را بدتر کرده است. .

“در دهه های اخیر ، بخش بهداشت عمومی در ایتالیا تخلیه شده است ، منابع کمتری از نظر کارکنان و فن آوری های دیجیتال و اختلافات فزاینده بین مناطق ، و همچنین عدم رویکرد واحد و برنامه ریزی ضعیف وجود دارد. جای تعجب نیست که او را آمادگی گرفتند ، “گفت.

وی هشدار داد در حالی که ایتالیا در حال حاضر تعداد تخت های مراقبت های ویژه را تقریباً 5 برابر به 10 هزار تخت داده است ، اما فقط تعداد متخصصان بیهوشی را برای استخدام آنها 5 درصد افزایش داده است.

کادر پزشکی یک بیمار کوید -19 را در بیمارستانی در جنوا معالجه کردند. بحران سلامت به معنای 1.4 میلیون آزمایش غربالگری کمتر در ایتالیا در پنج ماه اول سال 2020 است © لوکا زنارو / EPA-EFE / Shutterstock

پزشکان می گویند تأثیر آن بر مراقبت از بیمار بسیار چشمگیر بوده است. براساس انجمن پزشکی انکولوژی ایتالیا ، در پنج ماه اول سال 2020 ، تقریباً 1.4 میلیون آزمایش غربالگری کمتر نسبت به مدت مشابه سال گذشته انجام شده است.

کمبود نیرو ، چون پزشکان به بخشهای کوید منتقل شدند یا آنها خود بیمار شدند ، این مشکل را تشدید کرد. در بخش جراحی عمومی و پیوند بیمارستان San Camillo Forlanini ، بزرگترین در نوع خود در رم و در خدمت منطقه لاتزیو ، ظرفیت اتاق عمل 30٪ از موج دوم همه گیری کاهش یافته است.

حتما بخوانید:
Universal Music کاتالوگ موسیقی باب دیلن را در "معامله 9 رقمی" خریداری می کند

مارکو کولاسانتی ، متخصص انکولوژی و مدیر ارشد این مرکز گفت: نتیجه این امر تاخیر گسترده در تشخیص و جراحی از جمله در بین بیماران سرطانی است.

“بسیاری از بیماران [are] او که دیر به میز عمل رسید ، هشدار داد. “در هفته های اخیر ، ما در 40٪ از بیماران قله های بی سابقه ای را ثبت کرده ایم [whose disease] به دلیل عدم مداخله به موقع دیگر نمی توانست کار کند. ما مجبور شدیم آنها را برگردانیم زیرا سرطان آنها بیش از حد گسترش یافته بود. ”

“بیمارستان ها با مشکل روبرو هستند ، بیماران اغلب قادر به ترتیب جلسات نیستند ، کادر پزشکی کافی نیستند و ترس دوباره برگشته است. ما دوباره در ورطه هستیم. “گفت نادیا گاسپارینی ، پزشک لیگ ایتالیا علیه سرطان. “تمام بیماران ، حتی شدیدترین موارد ، که درمان آنها تضمین شده است ، از نظر جسمی و روحی خسته شده اند.”

آنا ، یک بیمار 46 ساله سرطان تخمدان که در یکی از بیمارستان های پیشرو در شهر جنوا در شمال ایتالیا تحت معالجه است ، گفت که از نحوه کار سیستم بهداشت احساس تحریک و دلسردی می کند.

“من در سال 2015 بیمار شدم و از آن زمان تحت درمان بوده ام. وی گفت: “این همیشه دشوار بوده است ، اما حداقل قبل از بحران های بهداشتی در كوید ، پزشكان و پرستاران می دانستند من كی هستم ، وضعیتی كه در آن قرار دارم.”

“همیشه کسی بود که چند کلمه راحتی به من پیشنهاد دهد. اکنون کادر پزشکی خسته شده اند و به چرخش ادامه می دهند. و بیمارانی مثل من حتی نمی توانند با اقوام و دوستانشان همراه شوند.

وی افزود: “همه ما در چیزی جذب شده ایم كه شباهت زیادی به خط تولید دارد ، نه بیمارستان.” “از نظر روانشناسی ویرانگر است.”


منبع: tech4life.ir