تأمین کننده تسلا پاناسونیک شرط بزرگی در مورد باتری در اروپا خواهد گذاشت


پاناسونیک با برنامه ریزی برای راه اندازی اولین کارخانه تولید باتری در نروژ ، در حالی که گروه ژاپنی به دنبال استفاده از موفقیت خود در عرضه تسلا به ایالات متحده برای کسب تجارت بیشتر از خودروسازان اروپایی است ، از فشار قابل توجهی در اروپا برخوردار است.

این گروه قصد دارد با یک شرکت نفت و گاز تحت کنترل دولت Equinor و شرکت آلومینیوم Norsk Hydro همکاری کند تا یک مطالعه امکان سنجی برای گسترش تجارت باتری خود در اروپا را طی شش ماه انجام دهد.

اگرچه پاناسونیک بزرگترین کارخانه تولید باتری جهان را با تسلا در نوادا اداره می کند ، اما حضور کمی در اروپا دارد ، جایی که تعدادی از شرکت ها از جمله شرکت سوئدی Northvolt و خود تسلا در حال ساخت کارخانه هستند.

به گزارش گروه سیاسی حمل و نقل و محیط زیست ، تقاضا برای باتری با افزایش فروش اتومبیل های برقی به سرعت افزایش می یابد و سهم آنها از بازار اروپا در سال آینده به 15 درصد افزایش می یابد.

تسلا Gigafactory در نزدیکی Sparks ، نوادا ، در شرف ارتقا به 38 گیگاوات ساعت در سال است © REUTERS

“اروپا یک بازار بسیار زودرس است. هنوز در حال رشد است و موارد بسیاری وجود دارد که باید اتفاق بیفتد. آلن سوان ، رئیس بخش باتری ایالات متحده پاناسونیک ، به Financial Times گفت.

وی افزود: خودروسازان اروپایی احتمالاً سوق به سمت وسایل نقلیه الکتریکی را خواهند داشت و تلاش می کنند پیشرفته ترین در صنعت باشند.

آقای سوان افزود ، اندازه هر کارخانه در نروژ به نتیجه مطالعه بستگی دارد ، اما می تواند “پایه” کارخانه گیگا در نوادا باشد که قرار است به 38 گیگاوات ساعت در سال ارتقا یابد.

کارخانه متعلق به Northvolt ، که توسط فولکس واگن ، بی ام و ، ایکیا و گلدمن ساکس در نزدیکی دایره قطب شمال سوئد پشتیبانی می شود ، باید تا سال 2024 حداقل 34 گیگاوات ساعت ظرفیت داشته باشد و تا 40 گیگاوات ساعت قابل ارتقا باشد. پیتر کارلسون ، مدیرعامل Northvolt ، سال گذشته به FT گفته بود که انتظار می رود اروپا تا سال 2030 حدود 600 گیگاوات ساعت ظرفیت داشته باشد.

پیش از این ، پاناسونیک باتری هایی را به خودروسازان اروپایی مانند فولکس واگن و پژو عرضه می کرد ، اما نه از نوع استوانه ای لیتیوم یون که برای تسلا می سازد.

گسترش آن در اروپا ، جایی که این گروه حدود 7 میلیارد دلار درآمد کسب می کند ، نیز در آیندگان است ، زیرا اخیراً تسلا اعلام کرد قصد دارد سلول های باتری خود را بسازد ، و باعث می شود پاناسونیک بتواند پایگاه مشتری خود را بیشتر کند.

آقای سوان گفت که این کارخانه در نروژ می تواند “مورد توجه” تسلا نیز باشد ، زیرا خودروسازان تحت فشار هستند که به دنبال مشارکت برای تأمین منابع آینده باشند ، حتی اگر آنها بخواهند باتری را به تنهایی تولید کنند. .

نروژ چندین مزیت دارد ، زیرا این کشور اسکاندیناوی تقریباً تمام برق خود را از طریق انرژی برق تجدیدپذیر تولید می کند ، در حالی که بازار وسایل نقلیه الکتریکی از پیشرفته ترین بازارهای جهان است. در ماه سپتامبر ، تقریباً دو سوم فروش اتومبیل های جدید مربوط به وسایل نقلیه کاملاً برقی بود ، در حالی که از هر 10 اتومبیل فقط یک خودرو با دیگر هیبریدها فقط بنزین بود.

ال کوک ، رئیس استراتژی جهانی و توسعه تجارت در Equinor ، گفت که همکاری باتری های الکتریکی نشان می دهد که گروه نفت و گاز متعهد به تقویت تجارت انرژی های تجدید پذیر خود است ، که با چالش های دوره ای مواجه است. وقتی مثلاً باد می وزد.

“این شناختی است که نشان می دهد دولت های بیشتر و بیشتر اروپا در سال 2050 یا زودتر روی صفر متمرکز شده اند. و ما می خواهیم در سمت راست تاریخ قرار بگیریم “، وی افزود كه سه نام بزرگ صنعتی از برخی از شركتهای نابالغ قابل اعتمادتر خواهند بود.

هر سه شرکت گفتند که آنها می خواهند مشارکتی داشته باشند که فراتر از یک کارخانه باشد. “ما باید به این نتیجه برسیم که این بسیار مقیاس پذیر است. ما این کار را برای ساخت کارخانه تولید باتری با هم انجام نمی دهیم و این پایان کار است. ”

آروید ماس ، رئیس انرژی و توسعه شرکت های هیدرو ، گفت که این شرکت ها “کل زنجیره تأمین” از جمله امکان تهیه مواد اولیه مانند کبالت و لیتیوم از اروپا را کشف خواهند کرد. چندین پروژه استخراج کبالت و لیتیوم در سوئد و فنلاند در حال انجام است ، اما هنوز مشخص نیست که اندازه آنها چقدر خواهد بود.

هفته ای دو بار خبرنامه

انرژی یک تجارت ضروری در جهان است و منبع انرژی خبرنامه آن است. هر سه شنبه و پنجشنبه ، مستقیماً در صندوق ورودی شما ، اخبار فوری ، تجزیه و تحلیل آینده و هوش را در اختیار شما قرار می دهد. اینجا ثبت نام کنید.


منبع: tech4life.ir

حتما بخوانید:
ادعاهای ضد انحصاری ایالات متحده تلاش برای شکستن فیس بوک "همه یا هیچ چیز" است

دیدگاهتان را بنویسید