[ad_1]

پس از رسوایی Wirecard ، شاخص سهام Xetra Dax آلمان از 30 به 40 عضو گسترش می یابد و ضوابط سختگیرانه تری را اعمال می کند.

دویچه بورس ، اپراتور بورس اوراق بهادار ، روز سه شنبه گفت که 10 شرکت بزرگ دیگر فهرست شده آلمان را در شاخص معیار قرار می دهد و به تدریج قوانین عضویت خود را برای بهبود کیفیت شرکت های ثبت شده تغییر می دهد.

دویچه بورس در بیانیه ای گفت: “تصمیمات قطعی در قوانین شاخص برای بهبود کیفیت شاخص های Dax و مطابقت آنها با استانداردهای بین المللی تصمیم گرفته شده است.”

بزرگترین بازنگری شاخص سهام تراشه آبی از زمان تأسیس آن در سال 1988 پس از رسوایی حسابداری Wirecard رخ می دهد ، که در آن نهادهای نظارتی موفق به یافتن 1.9 میلیارد یورو پول نقد مفقود قبل از ورشکستگی در ژوئن ، اولین جلسه عضو Dax انجامش دهید.

این رسوایی ، تئودور ویمر ، مدیر عامل دویچه بورس را بر آن داشت تا برای افزایش داکس آلمان فشار بیاورد و فقط شرکت های سودآور را بپذیرد. سرمایه گذاران اظهار داشتند که مواد بیشتر موجود در Dax با کاهش وزن مواد تشکیل دهنده ، خطر افشای یک شرکت ورشکسته را کاهش می دهد.

برخی از قوانین سختگیرانه عضویت داکس ، که روز سه شنبه ارائه شده است ، شامل الزام برای درآمد مثبت قبل از بهره ، مالیات ، استهلاک و استهلاک طی دو سال مالی گذشته و در صورت عدم تهیه گزارش های سه ماهه ظرف 30 روز از زمان اخطار ، بلافاصله حذف می شود. .

در حال حاضر ، معیارهای انتخاب داکس فقط بر معیارهای کمی بازار مانند سرمایه بازار سهام و نقدینگی متمرکز است.

تمدید عضویت در سپتامبر سال آینده انجام می شود ، در حالی که برخی از قوانین مربوط به سودآوری و حاکمیت از تاریخ زودتر لازم الاجرا خواهد بود.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر