[ad_1]

دونالد ترامپ یک روز پس از آنکه وزیر امور خارجه خودش گفت “تلاش های بسیار چشمگیر” در بازیگران روسی قابل ردیابی است ، دونالد ترامپ تلاش کرد تا مقیاس گسترده حمله سایبری علیه دولت و شرکت های ایالات متحده را کم اهمیت جلوه دهد.

صبح روز شنبه ، آقای ترامپ به توئیتر متوسل شد و ادعا کرد که این هک “در رسانه ها برای اخبار جعلی بسیار بیشتر از آنچه در واقع است” بوده است.

رئیس جمهور در توییتی نوشت: “من كاملاً مطلع شدم و همه چیز تحت كنترل است.”

“روسیه ، روسیه ، روسیه شعارهای اولویت است وقتی که اتفاقی می افتد ، زیرا Lamestream به دلایل عمده مالی متحجر می شود تا در مورد احتمال چین بودن آن بحث کند (شاید!).”

به نظر می رسد ادعاهای آقای ترامپ در تضاد با ادعاهای مایک پمپئو ، وزیر خارجه آمریکا باشد. آقای پمپئو روز جمعه در برنامه مارک لوین ، یک برنامه رادیویی محافظه کار ، گفت که “تلاش های چشمگیری برای استفاده از برخی از نرم افزارهای شخص ثالث برای جاسازی کدهای اساسی در سیستم های دولت ایالات متحده انجام شده است و اکنون به نظر می رسد شرکتها و شرکتهای خصوصی و دولتها در سراسر جهان “.

آقای پمپئو افزود: “این یک تلاش بسیار چشمگیر بود و من فکر می کنم درست است که اکنون می توانیم کاملاً واضح بگوییم این روس ها بودند که در این فعالیت نقش داشتند.”

در اوایل هفته ، مقامات سایبری ایالات متحده هشدار دادند که این فعالیت عظیم جاسوسی “خطری جدی” برای دولت ، زیرساخت های مهم و بخش خصوصی است.

روز شنبه ، آقای ترامپ تلاش کرد حمله سایبری را به اتهامات بی اساس خود در مورد تقلب در انتخابات مرتبط کند ، که علت آن را شکست خود در انتخابات نوامبر می داند.

وی افزود: “در طول انتخابات ، می توانست ضربه ای به دستگاه های رای دهی مسخره ما وارد کند ، که اکنون بدیهی است که من برنده دستگاه های بزرگ شدم ، که این امر باعث ایجاد شرمساری فاسدتر برای ایالات متحده شد.”

آقای ترامپ بارها و بدون مدرک ادعا کرده است که در انتخابات 3 نوامبر آمریکا علیه وی تقلب شده است. در اوایل این هفته ، کالج انتخاباتی تشکیل جلسه داد تا جو بایدن ، رقیب دموکرات آقای ترامپ را به عنوان چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده انتخاب کند. آقای بایدن ، که معاون رئیس جمهور باراک اوباما بود ، 20 ژانویه سوگند یاد می کند.

امتناع آقای ترامپ از پذیرش نتایج انتخابات و رد ترس از حمله سایبری در حالی صورت می گیرد که رئیس جمهور همچنین تهدید به وتو برای لایحه بزرگ هزینه های دفاعی 740 میلیارد دلاری می کند.

روز پنجشنبه ، رئیس جمهور تهدید خود مبنی بر استفاده از حق وتوی رئیس جمهور برای رد قانون اجازه دفاع ملی را تجدید كرد ، این قانون پس از آنكه نمایندگان از تسلیم خواسته های وی برای لایحه لغو لایحه جلوگیری كردند ، توسط هر دو مجلس كنگره تصویب شد. محافظت در برابر شرکت های رسانه های اجتماعی.

قانون گذاران و کارشناسان امنیت سایبری هشدار داده اند که اگر این لایحه را امضا نکنند ، ایالات متحده در برابر حملات آینده فقط آسیب پذیرتر خواهد ماند.

سناتور جمهوری خواه ماین روز جمعه گفت: “این حمله سایبری که احتمالاً توسط روس ها انجام شده است ، آسیب پذیری های آشکار سیستم امنیت سایبری فدرال ما را برجسته می کند.”

وی افزود: “رئیس جمهور باید بلافاصله NDAA را امضا کند ، نه تنها برای تقویت ارتش ما ، بلکه به این دلیل که شامل مقررات مهم امنیت سایبری است که می تواند از حملات آینده جلوگیری کند.”

[ad_2]

منبع: tech4life.ir