[ad_1]

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، لایحه تحریک نزدیک به 900 میلیارد دلار را که توسط مجلس سنا تحت کنترل جمهوریخواهان و دولت دموکرات تصویب شد ، رد کرد و گفت که بسته تسکین اقتصادی “یک رسوایی” است.

رئیس جمهور در یک فیلم چهار دقیقه ای که سه شنبه شب در توییتر منتشر شد ، با این قانون تقریباً 5600 صفحه ای که یک روز زودتر تصویب شد و برای تبدیل شدن به قانون به امضای وی احتیاج دارد ، مخالفت کرد.

این لایحه تقریباً 300 میلیارد دلار برای کمک به مشاغل کوچک را شامل می شود. دور جدیدی از پرداخت مستقیم تا 600 دلار برای بزرگسالان آمریکایی. و 300 دلار اضافی در هفته بیمه بیکاری تا اواسط ماه مارس ، از جمله ده ها مورد دیگر که برای کاهش آسیب های ویروس کرونا طراحی شده است.

رئیس جمهور گفت که از کنگره می خواهد لایحه را “اصلاح” کند و “به طرز مسخره آمیز 600 دلار را افزایش دهد [direct payment] تا 2000 دلار یا 4000 دلار برای یک زوج. “

“من همچنین از كنگره می خواهم كه بلافاصله از شر عناصر بیهوده و غیرضروری این قانون خلاص شود و لایحه مناسبی برای من ارسال كند ، در غیر این صورت دولت بعدی باید یك بسته امدادی را به كوید تحویل دهد و شاید آن دولت من و رئیس جمهور اضافه کرد.

جو بایدن ، معاون پیشین رئیس جمهور ، در انتخابات ریاست جمهوری 3 نوامبر آقای ترامپ را شکست داد. وی هفته گذشته به طور رسمی توسط دانشکده انتخاباتی انتخاب شد. اما آقای ترامپ از پذیرفتن شکست خودداری کرد و بارها و بدون مدرک ادعا کرد که در انتخابات علیه وی تقلب شده است.

اعلام اواخر روز سه شنبه آقای ترامپ برای بسیاری از واشنگتن تعجب آور بود.

در اوایل روز ، استفان منوچین ، وزیر خزانه داری ایالات متحده که به نمایندگی از کاخ سفید با رهبران کنگره مذاکره کرد ، بیانیه ای صادر کرد و گفت که “از لایحه محرک” که به گفته وی “راضی است” کمک های اقتصادی اضافی به کارگران ، خانواده ها و مشاغل آمریکایی که تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا قرار نگرفته اند. “

[ad_2]

منبع: tech4life.ir