[ad_1]

در طی حدود سه هفته ای که مردم آمریکا در یک انتخابات دموکراتیک حکم خود را صادر کردند ، دونالد ترامپ قبل از اینکه نتایج را برگرداند و به قدرت بپیوندد مانند هیچ رئیس جمهوری قدم هایی را برداشت.

رئیس جمهور مجموعه ای از پرونده های حقوقی را برای رد صلاحیت میلیون ها رأی دهنده با داشتن بهترین شواهد ، دروغ های توئیتی و تئوری های توطئه و خنثی کردن دولت ورودی جو بایدن آغاز کرده است ، حتی اگر هزاران نفر در ایالات متحده هر روز در یک بیماری همه گیر جان خود را از دست دهند.

این هفته ، این تلاش ها با یک کنفرانس مطبوعاتی سورئال که در آن وکلای او ادعای توطئه عظیم غیرقابل مقایسه با تاریخ آمریکا و یک کار آشکار فشار از سوی رئیس جمهور برای ترغیب مقامات دولتی برای لغو نتیجه را داشتند ، شدت گرفت.

این اقدامات ، حتی با رعایت استانداردهای آقای ترامپ ، مورد انتقاد برخی از جمهوری خواهان برجسته قرار گرفته است ، اگرچه بیشتر اعضای حزب وی از به رسمیت شناختن پیروزی آقای بایدن خودداری کرده و یا تلاش رئیس جمهور برای لغو انتخابات را به طور علنی رد کردند.

تلاش رئیس جمهور فعلی آمریكا برای ماندن در پست خود علیرغم باخت در انتخابات ، نقاط ضعف نگران كننده آزمایش دموكراتیک آمریكا را آشكار كرد. به دنبال ادعاهای بی اساس آقای ترامپ در میان طرفداران وی ، بایدن باید بخشهایی از مردم را که از این باور غلط که او شغل خود را دزدیده است ، کنترل کند.

“انتقال هایی وجود دارد که تنش وجود دارد ، اما آنچه اکنون می بینیم وجود ندارد. ما این نوع رد رای عمده را ندیده ایم. “” نیکول همر ، مورخ پروژه پروژه شفاهی ریاست جمهوری اوباما در دانشگاه کلمبیا گفت.

آقای ترامپ مدتهاست که با نگرانی کمی نسبت به هنجارهای دموکراتیک به نبرد مجدد خود نزدیک می شود. وی در استفاده از پول دولت برای جستجوی مداخله از طرف او از اوکراین نقش داشته است ، اگرچه سرانجام رئیس جمهور توسط حزب خود در مجلس سنا تبرئه شد. و او علناً از وزارت دادگستری خواست كه در مورد آقای بایدن تحقیق كند ، وقتی كه منصوبین وی اقدامی علنی انجام ندادند ، خشمگین شد.

رئیس جمهور بیشتر مبارزات انتخاباتی خود را به هواداران خود گفت كه سیستم انتخاباتی آمریكا مملو از تقلب ناشی از استفاده از برگه های رای گیری است و زمینه را برای محكوم كردن نتیجه دیگری غیر از پیروزی به عنوان تقلب علیه مردم آمریكا فراهم می كند.

از 3 نوامبر ، آقای ترامپ این دروغ را منتشر می کند. او نه تنها از عقب نشینی امتناع ورزیده است ، بلکه او و طرفدارانش به شدت پیشنهاد کرده اند که دادگاه ها ، مقامات انتخاباتی یا مجالس قانونگذاری ایالتی تحت کنترل جمهوری خواهان میلیون ها رای را نادیده بگیرند یا به آنها رأی دهند.

تیموتی نفتالی ، تدریس تاریخ و سیاست های عمومی در دانشگاه نیویورک ، گفت: ایالات متحده قبلاً شاهد انتخابات رقابت آمیز و همچنین “بازندگان مریض” بوده است. در سال 1824 ، انتخابات با نتیجه مساوی به پایان رسید و مجلس نمایندگان رئیس جمهور را انتخاب کرد و رای 1876 در چندین ایالت مورد مناقشه قرار گرفت و منجر به بحران سیاسی شد که چند روز قبل از آغاز به کار خود برطرف شد.

اخیراً ، انتخابات 2000 از طریق دادخواست و در نهایت توسط دادگاه عالی ایالات متحده حل و فصل شد. اما هیچ یک از این موارد شامل یک رئیس جمهور فعلی در کنترل قدرت و نفوذ خود برای ایجاد آشفتگی عمومی و شک در شکست خود نبود.

آقای نفتالی به اظهارات آقای ترامپ در مورد ادعای تقلب گسترده رای دهندگان قبل از انتخابات اشاره کرد و گفت: “رئیس جمهور پیش از پایان انتخابات ابرها را بر روی این تئوری توطئه کاشته است.

وی افزود: “اینگونه نیست كه ما روسای جمهور داشته باشیم تا برای اطمینان از انتخاب مجدد به سمت تاریك بروند ، این موضوع جدید نیست. چه خبر [are] وی گفت: “تاكتیك ترامپ این است كه برای اطمینان از انتخاب مجدد در كمپین اطلاعاتی خانگی تحت حمایت فدرال حمایت شود.

اگرچه قضات به طور کلی ادعاهای آقای ترامپ را رد می کردند و از جمله می گفتند که مبارزات انتخاباتی وی هیچ مدرکی برای اثبات ادعاهای وی درباره کلاهبرداری گسترده رای دهندگان ارائه نکرده است ، اما رئیس جمهور پیروزی های موقت را دیده است.

روز سه شنبه ، دو جمهوریخواه در وین کانتی ، که شامل دیترویت نیز می باشد ، از تأیید آرا refused خودداری کرده و محاصره کمیسیون انتخابات محلی را به وجود آوردند ، که نشانه حیرت انگیز پیروزی آینده آقای بایدن در میشیگان است. مقامات برگرداندند و برگه های رای گیری را در همان روز تصویب کردند ، اما پس از گزارش تماس های آقای ترامپ در روز چهارشنبه ، آنها تلاش کردند تا تاییدیه خود را پس بگیرند.

چنین مشکلاتی در سراسر کشور در میشیگان می تواند دریچه ای را برای قانونگذار ایالتی تحت کنترل جمهوریخواهان باز کند که بدون نتایج تأیید شده ، آنها باید برنده را تعیین کنند. جنا الیس ، مشاور حقوقی مبارزات انتخاباتی ترامپ ، روز سه شنبه نوشت: “اگر شورای ایالتی از این الگو پیروی کند ، قانونگذار جمهوری خواه این ایالت رای دهندگان را انتخاب خواهد کرد.”

روز جمعه ، آقای ترامپ از بهترین نمایندگان جمهوری خواه در میشیگان در کاخ سفید استقبال کرد. سخنگوی وی گفت این فقط یک گردهمایی معمول است. کیلی مک اننی به خبرنگاران گفت: “این یک جلسه حمایت نیست.”

پس از جلسه ، رئیس سنای میشیگان و سخنگوی مجلس نمایندگان ، مایك شركی و لی چتفیلد ایده مداخله چشمگیر برای لغو پیروزی آقای بایدن را با 154000 رأی در این كشور رد كردند.

آنها در بیانیه ای گفتند: “ما هنوز از هیچ اطلاعاتی مطلع نیستیم كه بتواند نتیجه انتخابات میشیگان را تغییر دهد و ما به عنوان رهبر قانونگذاری ، همانند آنچه كه در آن انتخابات گفتیم ، از قانون پیروی خواهیم كرد و روند عادی رای دهندگان در میشیگان را دنبال خواهیم كرد.” .

به طور کلی ، تلاش آقای ترامپ برای لغو حکم انتخاباتی دموکرات ها تاکنون ناکام مانده است ، هیچ مدرکی ، قانونی ، وکلای قدرتمند ، و هیچ وزنی در کنار او نبود.

رودی جولیانی در روز پنجشنبه © REUTERS

کالیبر تیم حقوقی او روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری فاش شد در حالی که رودی جولیانی ، شهردار سابق نیویورک ، ادعاهای تقلب را که پیش از این توسط دادگاه ها رد شده بود ، تکرار کرد ، به نظر می رسید که این رنگ موهای صورت است. در حالی که وكیل دیگری ، سیدنی پاول ، از نظریه های توطئه مربوط به هوگو چاوز دیكتاتور فقید ونزوئلا تبلیغ كرد.

خانم هومر از دانشگاه کلمبیا گفت: “آنچه اکنون اتفاق می افتد با حماقت ادله تیم ترامپ و این واقعیت که آنها خارج از دادگاه بارها و بارها مورد تمسخر قرار می گیرند ، کاهش می یابد.” اما وی افزود که این حوادث آسیب پذیری سیستم دموکراتیک آمریکا را نشان می دهد ، که شرکت کنندگان با صلاحیت بیشتری در انتخابات آینده می توانند به راحتی از آن استفاده کنند: “این وضعیت خود را حفظ می کند.”

رفتار رئیس جمهور هم مورد تأیید ضمنی و هم صریح بسیاری از حزب خود از جمله میچ مک کانل رهبر جمهوری خواه سنا بوده است ، اگرچه موارد استثنایی نیز وجود داشته است.

میت رامنی ، یک سناتور از جمهوری یوتا ، روز پنجشنبه گفت که “تصور اقدام بدتر و غیر دموکراتیک” رئیس جمهور آمریکا نسبت به ترامپ “دشوار است” به دلیل فشار بر مقامات دولتی و محلی برای تضعیف اراده مردم. “

جمهوری خواهان دیگر ، مانند سناتورهای بن ساسه و جانی ارنست ، شوخی های کنفرانس مطبوعاتی روز پنجشنبه را محکوم کردند ، در حالی که وزیر امور خارجه جمهوری خواه در جورجیا برد رافنسپرگر تلاش آقای ترامپ و متحدانش برای اعلام پیروزی آقای بایف را به شدت رد کرد فریب خورده

رویکرد آقای ترامپ به زمین سوخته برای شکست دادن وی فراتر از به چالش کشیدن انتخابات بود. وی از آغاز روند گذار ، دوره ای در دولت آمریكا كه حتی در زمانهای آرام نیز اتفاق افتاد ، خودداری كرد ، چه رسد به اینكه ایالات متحده با بیماری همه گیر ویروس كرونا مبارزه كند.

در عوض ، دولت وی در مورد موضوعات مهم سیاسی که دست آقای بایدن را گره می زد ، اقدامی انجام داد. وزارت خزانه داری پس از تمیز کردن مقام عالی ریاست جمهوری آقای ترامپ ، از ماه دسامبر و وزارت دفاع با جذب نیرو در افغانستان و عراق از تمدید برخی اقدامات تشویقی امتناع ورزیده است.

مهمترین نکته این است که شاید آقای ترامپ در رابطه با بیماری همه گیر فدرال که آقای بایدن به زودی مشاهده خواهد کرد ، درهای دولت بایدن را باز نکرده است.

آقای بایدن این هفته مانند برنامه توزیع واکسن Covid-19 گفت: “چیزهای زیادی وجود دارد که ما فقط در دسترس نداریم.” “مگر اینکه به زودی ارائه شود ، هفته ها یا ماه ها عقب خواهیم ماند.”

لامار الكساندر ، سناتور جمهوری خواه از تنسی ، از آقای ترامپ خواست كه انتقال را آغاز كند ، اگرچه اظهارات وی پیروزی آقای بایدن را تأیید نمی كرد ، اما در عوض گفت كه او “شانس بسیار خوبی” برای ریاست جمهوری دارد.

سرسختی آقای ترامپ به شدت در تضاد با رویكرد دولت های قبلی است كه انتقال را تا حد امكان روانتر می كرد ، از جمله دولت اوباما در سال 2016 ، زمانی كه آقای ترامپ آماده روی كار آمدن بود.

راسل رایلی ، رئیس برنامه تاریخ شفاهی ریاست جمهوری مرکز میلر ، خاطرنشان كرد كه مقامات آمریكایی به طور كلی آن را “نشانه ای از افتخار و میهن پرستی” می دانند كه به نفع دولت آینده است ، حتی اگر در طرف مخالف باشد.

وی افزود: “این چیزی است که نباید در میان همه گیر جهانی که در آن به معنای واقعی کلمه هزاران آمریکایی روزانه می میرند ، گفته شود.”

یادداشت های باتلاق

پس از انتخابات تاریخی 2020 ، در کنار رعنا فوروارد و ادوارد لوس ، در ردیف بزرگترین موضوعاتی که سیاست ، تجارت و بازارهای آمریکا را از واشنگتن ، نیویورک و فراتر از آن هدایت می کند ، باشید. اینجا ثبت نام کنید

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر