ترامپ به دنبال استفاده از لایحه دفاعی برای مصونیت گروه های رسانه های اجتماعی است


دونالد ترامپ تهدید کرده است که لایحه دفاعی ایالات متحده را وتو می کند مگر اینکه کنگره زبان را در قانون برای محروم کردن حمایت قانونی شرکت های رسانه های اجتماعی از محتوای درج شده در سیستم عامل های خود وارد کند.

آقای ترامپ گفته است که لایحه هزینه های دفاعی سالانه را امضا نخواهد کرد مگر اینکه نمایندگان از این قانون برای لغو بخشی از قانون صداقت در ارتباطات – معروف به بند 230 – استفاده کنند که مصونیت شرکت های رسانه های اجتماعی را نسبت به به دلیل محتوای افترا آمیز ارسال شده توسط کاربران تحت پیگرد قانونی قرار گیرد.

رئیس جمهور ادعا می کند که شرکت های رسانه های اجتماعی نسبت به سیاستمداران محافظه کار تعصب دارند و می خواهند به شانس انتخاب مجدد وی آسیب برسانند.

آقای ترامپ در توییتر خود نوشت که بند 230 “تهدید جدی” برای امنیت ملی و سلامت انتخابات است: “مگر اینکه ماده 230 بسیار خطرناک و ناعادلانه به عنوان بخشی از قانون مجوز دفاع ملی به طور کامل لغو شود. . . من مجبور می شوم بدون شک لایحه را VET کنم. “

انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده 2020: شما به ما بگویید

اکنون که انتخابات به پایان رسیده است ، چه احساسی دارید؟ آیا از برنده راضی هستید؟ به نظر شما روند انتخابات عادلانه بود؟ چشم انداز آمریکا را چگونه می بینید؟ آیا نسبت به رئیس جمهور آینده احساس مثبت می کنید یا ناامن هستید؟ افکارتان را با ما در میان بگذارید.

تهدید به وتوی لایحه دفاعی – که به دلیل لزوم پرداخت حقوق به نیروهای مسلح “باید تصویب” شود ، مذاکرات بودجه در پایان سال را پیچیده کرده است. مجلس و سنا نسخه هایی از لایحه 740 میلیارد دلاری را تصویب کرده و در حال آماده سازی هستند تا دو لایحه جداگانه خود را به یک لایحه منسجم رأی نهایی تبدیل کنند.

حتما بخوانید:
ژاپن نسبت به اجازه دادن به اتحادیه اروپا برای وضع قوانین انتشار هشدار می دهد

اما این لایحه یکی از معدود فرصتهای باقی مانده برای ترغیب کنگره به لغو بخش 230 را به دولت ترامپ ارائه می دهد. آقای ترامپ قبلا تهدید کرده بود که در صورت حذف قانونگذاران از اقدام پنتاگون برای انتقال مجدد پایگاه های نظامی تعیین شده برای ژنرال های کنفدراسیون که در حمایت از برده داری نقش داشتند.

رسانه های آمریکایی پیشنهاد می كنند كه رئیس جمهور آمریكا آمادگی پذیرش این اقدام را دارد اگر نمایندگان ماده 230 را حذف كنند.

آقای ترامپ مدتهاست که به عنوان بخشی از نبرد گسترده خود علیه شرکت های بزرگ فناوری ، از مصونیت شرکت های رسانه های اجتماعی دفاع می کند. اما رئیس جمهور آمریكا پس از آنكه توییترها هشدارهای بررسی واقعیت را به توییت های منتشر شده در زمان مبارزات ریاست جمهوری هشدارهای بررسی واقعیت را اضافه كرد ، ادعا كرد كه آراots پستی “اساساً تقلبی” است.

دو روز بعد ، رئیس جمهور دستورالعملی را امضا کرد که به اداره ملی ارتباطات و اطلاعات ملی دستور می داد تا از کمیسیون ارتباطات فدرال ، یک آژانس دولتی فدرال ، برای محدود کردن بخش 230 استفاده کند.

آقای ترامپ گفت که می خواهد بدون دادن “توضیح منطقی” ، اطلاع رسانی کافی یا فرصتی برای پاسخگویی ، حذف مطالب را برای توییتر و سایر سیستم عامل ها دشوارتر کند. ماه گذشته ، آجیت پای ، رئیس FCC ، گفت که وی قصد دارد قانون جدیدی را “با روشن کردن” حوزه بخش 230 صادر کند ، اما برای این کار اقدامی نکرد.

لیندسی گراهام ، رئیس جمهوری خواه کمیته دادگستری سنا ، از حمایت دو جانبه برای پیشنهاد ایجاد کمیسیون ملی برای شناسایی بهترین روشها برای شرکتهای فناوری که اگر صلاحیت مصونیت قانونی را دارند ، جمع آوری کرد.

حتما بخوانید:
خرید لوله فلکسی

مارک زاکربرگ ، مدیر اجرایی فیس بوک ، ماه گذشته گفت که از تلاش برای محدود کردن دامنه قانون حمایت خواهد کرد ، اما مشخص نکرد که از کدام پیشنهاد حمایت می کند.

فیس بوک و توییتر روز سه شنبه از اظهار نظر در مورد بیانیه رئیس جمهور خودداری کردند. Google به درخواستی برای نظر پاسخ نداد.

جو بایدن ، رئیس جمهور تازه انتخاب شده ایالات متحده نیز خواستار لغو بند 230 شد ، اما متحدان وی می گویند بعید است او پس از روی کار آمدن در 20 ژانویه اولویت زیادی داشته باشد.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید