[ad_1]

دونالد ترامپ با هزینه 740 میلیارد دلاری هزینه های دفاعی ، تهدید خود را دو برابر کرده است ، اگرچه آژانس های اطلاعاتی و امنیتی ایالات متحده هشدار داده اند که حمله سایبری گسترده علیه دولت و شرکت ها ادامه دارد.

قانون مجوز دفاع ملی در اوایل این ماه پس از آنكه نمایندگان از رعایت تقاضاهای رئیس جمهور درمورد قانونی برای حذف حمایت قانونی از شركت های رسانه های اجتماعی خودداری كردند ، هر دو مجلس كنگره با حمایت دوجانبه تصویب كردند.

روز پنجشنبه ، ترامپ بار دیگر تکرار کرد که از حق وتوی رئیس جمهور برای رد این لایحه استفاده می کند ، یک قانون اساسی که بودجه وزارت دفاع ایالات متحده را تعیین می کند.

ترامپ در توییتر خود گفت: “من لایحه دفاع را وتو خواهم کرد ، که باعث نارضایتی چین خواهد شد.”

این توییت آقای ترامپ تنها چند ساعت پس از آن منتشر شد که FBI ، مدیر اطلاعات ملی و آژانس امنیت سایبری و آگاهی از زیرساخت ها ، در بیانیه ای اعلام کرد که آنها گروه ویژه ای برای پاسخ به حمله پیچیده ای تشکیل داده اند که آنها آن را “قابل توجه و در حال انجام” توصیف کردند. کمپین امنیت سایبری ‘.

آژانس ها اواخر روز چهارشنبه گفتند: “این یک وضعیت در حال تکامل است و اگرچه ما همچنان به تلاش برای درک دامنه کامل این کمپین ادامه می دهیم ، اما می دانیم که این سازش بر شبکه های دولت فدرال تأثیر گذاشته است.”

توماس بوسرت ، مشاور امنیت داخلی سابق آقای ترامپ ، در بیانیه ای که روز چهارشنبه در نیویورک تایمز منتشر شد ، گفت که NDAA یک “سند الزام آور” است ، به ویژه با توجه به حمله مداوم.

وی گفت: “از جمله سایر مقررات مهم ، این قانون به وزارت امنیت داخلی اجازه می دهد تا شكار شبكه ای را در تورهای فدرال انجام دهد.”

آقای ترامپ 10 روز از تصویب این قانون به جز روزهای یکشنبه فرصت دارد تا این لایحه را امضا یا وتو کند ، در غیر این صورت این قانون بدون تأیید وی تبدیل به قانون خواهد شد. NDAA در 11 دسامبر تصویب شد ، به این معنی که آقای ترامپ باید قبل از کریسمس تصمیم نهایی را بگیرد.

روز پنجشنبه ، رئیس جمهور لیستی از درخواست های خود را از کنگره برای اقداماتی که می خواست در لایحه دفاعیه ببیند تکرار کرد: “باید بخش 230 پایان یابد ، از آثار ملی ما محافظت شود و به ارتش اجازه دهد تا به طور گسترده حرکت کند. زمین های ناسپاس ، “او اضافه کرد.

رد این قانون از سوی ترامپ نمادین خواهد بود زیرا این لایحه هر دو مجلس کنگره را با “بیش از دو سوم” اثبات حق وتو تصویب کرده است. هفته گذشته سنا تحت کنترل جمهوریخواهان پس از عبور از مجلس نمایندگان که تحت کنترل دموکرات ها است ، 84-13 رأی داد.

رئیس جمهور مدت هاست که قانون نجابت ارتباطات ، معروف به بند 230 را که قانون مصونیت شرکت های رسانه های اجتماعی را به دلیل محتوای افترا آمیز ارسال شده توسط کاربرانشان تضمین می کند ، به چالش می کشد. در طول دوره ریاست جمهوری خود ، آقای ترامپ شرکت های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر را هدف قرار داده استدلال می کند که آنها نسبت به او و هم محافظه کاران تعصب دارند.

در حالی که ظاهراً NDAA برای تأمین بودجه ارتش ایالات متحده در نظر گرفته شده است ، رئیس جمهور این قانون را یکی از آخرین فرصت های خود برای ضربه زدن به شرکت های رسانه های اجتماعی می داند.

رئیس جمهور همچنین به زبان موجود در قانون اعتراض کرد ، که پنتاگون را مجبور می کند پایگاه های نظامی خود را به نام ژنرال های کنفدراسیون تغییر نام دهد. پس از ترور جورج فلوید و جنبش Black Lives Matter ، بسیاری از آمریکایی ها خواستار تغییر در نام پایگاه های نظامی ، مجسمه ها و سایر اماکن عمومی بزرگداشت کسانی بودند که از برده داری در قرن 18 و 19 حمایت می کردند.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir