ترامپ شک دارد که دیوان عالی دادخواست تقلب در انتخابات را بررسی کند


دونالد ترامپ ابراز تردید کرده است که دادگاه عالی ایالات متحده ادعاهای وی درباره تقلب در انتخابات را می شنود زیرا امیدهای وی برای لغو نتایج انتخابات سال 2020 از طریق دادگاه ها کاهش می یابد.

رئیس جمهور همچنان اصرار دارد كه انتخابات ریاست جمهوری آمریكا “كلاهبرداری كامل” است ، اگرچه دادگاه ها پس از دیگری ادعاهای مبارزات انتخاباتی وی را رد كردند. آخرین ضربه اواخر روز شنبه هنگامی رخ داد که دادگاه عالی پنسیلوانیا تلاش جمهوری خواهان برای بطلان آرا ball نامه های ایالتی را رد کرد.

آقای ترامپ متعهد شده است كه پرونده را به دادگاه عالی آمریكا كه دارای 3 نماینده منصوب از اکثریت محافظه كار است ، ببرد. اما رئیس جمهور این استراتژی را روز یکشنبه شک کرد.

وی در گفتگو با فاکس در یکشنبه آینده گفت: “مشکل این است که ورود به دیوان عالی کشور دشوار است.”

“من بهترین ها را دارم. . . وکلائی که می خواهند در صورت رسیدگی به پرونده بحث کنند ، اما آنها گفتند که یافتن پرونده در آنجا بسیار دشوار است. “

آقای ترامپ از زمان انتخابات 3 نوامبر تلاش بی سابقه ای برای حفظ قدرت انجام داد و چندین پرونده قضایی را تشکیل داد که تقریباً همه آنها توسط دادگاه ها رد شد و از نمایندگان مجلس و فرمانداران خواست تا وی را برنده اعلام کنند.

وی در هفته های اخیر ضربات قانونی متعددی را متحمل شده و با تعداد فزاینده ای از جمهوری خواهان برجسته روبرو شده است که وی را وادار می کنند کنار بماند و اجازه انتخاب جو بایدن را بدهد.

حتما بخوانید:
خرابی Cyberpunk 2077 باعث جایگزینی سونی شد

روی بلانت ، سناتور جمهوری خواه روز یکشنبه گفت که انتظار می رود آقای بایدن در تاریخ 20 ژانویه تحلیف شود ، اگرچه وی از نامیدن رئیس جمهور منتخب دموکرات امتناع ورزید.

وی به سی ان ان گفت: “ما با دولت بایدن کار می کنیم ، احتمالاً یک دولت هم در مرحله انتقال و هم در مراحل ابتدایی ، گویی که رو به جلو حرکت می کنیم.” کشور اتحادیه برنامه

ایالت های بحرانی میشیگان ، پنسیلوانیا و نوادا آقای بایدن را به عنوان برنده انتخابات خود تأیید کرده اند. صبح روز یکشنبه ، ویسکانسین شمارش آرا را به پایان رساند و تأیید کرد که بایدن با بیش از 20 هزار رای آقای ترامپ را شکست داده است.

آقای ترامپ روز یکشنبه در پاسخ به این س ifال که آیا هنوز هم معتقد است راهی برای پیروزی وجود دارد ، گفت: “امیدوارم چنین باشد. شما به یک قاضی شجاع یا یک قانونگذار شجاع نیاز خواهید داشت. “

وی افزود که “دوست دارد یک دادخواست بزرگ بزرگ شکایت کند” ، با تکرار اینکه “شواهد زیادی” در مورد تقلب گسترده در انتخابات در بسیاری از کشورها وجود دارد ، اما گفت که مشاوران وی به او گفته اند که حق ندارد برای انجام این.

آقای ترامپ حاضر نشد تاریخی را بپذیرد که درخواست تجدیدنظر قانونی وی به اتمام رسیده باشد ، و هم FBI را متهم کرد و هم “ناپدید شدن در عمل” را به دلیل عدم تحقیق صحیح در مورد ادعاهای خود متهم کرد.

رئیس جمهور هفته گذشته علیرغم اصرار مداوم وی به تقلب در انتخابات گفت که دولت وی همکاری با تیم انتقالی آقای بایدن را آغاز می کند و در مقابل فشار جمهوری خواهان برای شروع انتقال قدرت تسلیم می شود ، در حالی که هنوز از کناره گیری خودداری می کند.

حتما بخوانید:
رئیس جمهور موقت پرو پس از کشته شدن معترضین استعفا داد

روز پنجشنبه ، آقای ترامپ تأیید کرد که در صورت تأیید آقای بایدن به عنوان رئیس جمهور توسط کالج انتخاباتی ، کاخ سفید را ترک خواهد کرد ، اما گفت “پذیرش آن بسیار دشوار است”.

در همین حال ، تیم بایدن شروع به جذب مقامات ارشد دولت کرد و این کار را از پست های امنیت ملی آغاز کرد.

رئیس ستاد مشترک سابق مایکل مولن روز یکشنبه هشدار داد که انتقال تأخیر در زمینه امنیت ملی “به ویژه دشوار” خواهد بود زیرا “مسائل امنیت ملی در انتظار نیستند”.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید