[ad_1]

یک ماه پس از شکست در انتخابات ریاست جمهوری ، دونالد ترامپ و متحدانش همچنان به ترویج نظریه های توطئه درباره تقلب در رای دهندگان ، که شامل اتهامات مرگ رئیس جمهور ونزوئلا هوگو چاوز و خواستار کراکن ، نسخه اسکاندیناویایی هیولای لوخ نس است ، می پردازند.

استراتژی آقای ترامپ و همچنین تضعیف دموکراسی آمریکا در نظر منتقدان ، تأسف آور است ، زیرا وی هیچ شانسی برای تغییر نتیجه انتخابات ندارد. اما او از آن برای جمع آوری مبالغ هنگفت و شکایت استفاده کرد ، قبل از اعلام احتمالی مبنی بر اینکه او دوباره در سال 2024 به دنبال کاخ سفید است.

مبارزات انتخاباتی ترامپ و کمیته ملی جمهوری خواهان از زمان انتخابات 3 نوامبر 207 میلیون دلار جمع آوری کردند. در حالی که آقای ترامپ برای به چالش کشیدن نتیجه ، درخواست کمک مالی می کند ، بیشتر این پول به صندوقی می رود که می تواند برای حمایت از جمهوری خواهان در انتخابات آینده استفاده کند.

صندوقچه های نظامی به او کمک می کند تا صدای قدرتمند خود را در شبکه های اجتماعی تقویت کند و حتی قدرت بیشتری برای تأثیرگذاری در مسابقات مقدماتی جمهوری به او بدهد. استراتژی وی همچنین وضعیت جمهوریخواهانی را که عقیده دارند می خواهند ظرف چهار سال برای ریاست جمهوری نامزد شوند از جمله نیکی هیلی ، فرماندار سابق کارولینای جنوبی و مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه وی پیچیده تر می کند.

از آنجا که اکثر کشورها نتایج انتخابات خود را تأیید کرده اند ، آقای ترامپ هنوز از پذیرش آن امتناع می ورزد. تیم حقوقی ژنده پوش او ، به رهبری “رودی جولیانی” شهردار سابق نیویورک ، بارها در دادگاه عقب رانده شده است. حتی ویلیام بار ، دادستان کل که به شدت به رئیس جمهور وفادار بود ، این هفته اعتراف کرد که هیچ شواهدی از کلاهبرداری گسترده وجود ندارد.

آقای ترامپ در پاسخ به این سال که آیا به آقای بار اعتماد دارد ، گفت: “چند هفته دیگر از من س Askال کنید” – پاسخی شوم ، با توجه به اینکه کریس کربس ، مقام ارشد امنیت انتخابات خود را به دلیل رأی دادن مشکلی نیست

یادداشت های باتلاق

پس از انتخابات تاریخی 2020 ، در کنار رعنا فوروارد و ادوارد لوس ، در ردیف بزرگترین موضوعاتی که سیاست ، تجارت و بازارهای آمریکا را از واشنگتن ، نیویورک و فراتر از آن هدایت می کند ، باشید. اینجا ثبت نام کنید

افرادی که حاضر به توافق در مورد توطئه ها نیستند با تهدیدهایی روبرو می شوند. جو دی جنوا ، عضو تیم حقوقی ترامپ ، در این هفته گفت که آقای خربس را باید “سحر بیرون آورد و تیراندازی کرد”.

در مثالی دیگر از این جنجال ، مایکل فلین ، مشاور امنیت ملی سابق ترامپ که به جرم دروغگویی به دفتر تحقیقات فدرال اعتراف کرد اما اخیراً به عنوان رئیس جمهور مورد بخشش قرار گرفت ، از درخواست برای تشکیل حکومت نظامی و رای گیری مجدد حمایت کرد.

در حالی که توجه رسانه ملی کمتر به آقای ترامپ بود ، رئیس جمهور این هفته در شبکه های اجتماعی سخنرانی کرد و در آن ادعاهای بی اساس را که آقای بار رد کرد تکرار کرد.

بسیاری از جمهوری خواهان معتقدند تهدید آقای ترامپ برای کاندیداتوری مجدد به ریاست جمهوری اجازه می دهد تا با توجه به نفوذ قابل توجه وی در پایگاه محافظه کاران ، که متعهدترین عضو حزب است ، همچنان پادشاه سازمانهای غیر دولتی باقی بماند. نژادهای اولیه جمهوری خواهان.

اما همچنین این نگرانی وجود دارد که تئوری های تقلب در رای گیری ترامپ به GNP صدمه بزند زیرا این حزب تلاش می کند در دو انتخابات دور دوم سنای گرجستان در ژانویه پیروز شود که تعیین می کند آیا حزب می تواند اکثریت مجلس را حفظ کند یا خیر.

در تجمع این هفته در گردهمایی Stop Steal در جورجیا ، سیدنی پاول ، وکیلی که قبل از رد رأی مخالف با مبارزات انتخاباتی ترامپ کار می کرد ، و لین وود ، وکیل دیگر طرفدار انتخابات ، از جمهوری خواهان خواستند که در سنا رای نیاورند. زیرا آنها نمی توانستند مطمئن باشند که آرا their آنها از تقلب محافظت می شود.

اظهارات آنها انتقاد نیوت گینگریچ ، رئیس جمهوری سابق جمهوری خواه مجلس را به همراه داشت ، وی این زوج را “کاملاً مخرب” خواند و جمهوری خواهان را نادیده گرفت.

وی در توییتر خود نوشت: “هر محافظه کار در جورجیا که به فکر آمریکا است باید در مرحله دوم رای گیری کند.” “استراتژی” رأی ندهید “آنها آمریکا را فلج خواهد کرد.”

آقای ترامپ روز شنبه در گرجستان برای حمایت از دیوید پوردو و کلی لوفلر به رهبری سنای جمهوری خواهی گردهمایی برگزار می کند ، آنها از قبول شکست در انتخابات خودداری کردند تا شانس خود را برای مخالفت با آنها کاهش دهد.

آقای پوردو با تأکید بر رمز و راز خود – اینکه حمایت از تقلب می تواند مشارکت جمهوری خواهان را خفه کند – در پایان بزرگنمایی که در حال انقضا بود گفت که بسیار مهم است که او و خانم لوفلر برنده شوند تا سنا بتواند با آقای مخالفت کند n بایدن – پذیرش ضمنی انتخابات

هنگامی که وی هنوز در تیم حقوقی ترامپ بود ، خانم پاول گفت که این کارزار صدها هزار نمونه از تقلب در رای دهندگان را که توسط شرکت های فن آوری تلاش می کردند آقای ترامپ را از کاخ سفید برکنار کنند ، کشف کرد.

وی با تکرار عبارتی از گفت: “من كراكن را رها خواهم كرد.” برخورد غول ها این در میان افرادی که معتقدند آقای ترامپ هنوز هم می تواند انتخابات را لغو کند ، به یک میم تبدیل شده است.

هنوز هم ، بدون اثری از کراکن ، تعداد جمهوری خواهان خواستار اعتراف آقای ترامپ به آرامی در حال افزایش است. انتظار می رود پس از تشکیل کالج انتخابات برای رای گیری در 14 دسامبر ، موارد بیشتری ارائه شود.

در همین حال آقای بایدن گفت بسیاری از سناتورهای جمهوری خواه که به استقبال عمومی او نرفتند در واقع آن را انکار نکردند. بایدن به سی ان ان گفت: “بیش از چند سناتور جمهوری خواه نشسته بودند که به طور خصوصی با من تماس گرفتند و از من استقبال کردند.”

گزارش اضافی توسط کاظم شوبر

دنبال می کنم دمتری سواستوپولو در توییتر[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر