[ad_1]

تسلا قصد دارد با فروش سهام تا 5 میلیارد دلار سرمایه کسب کند زیرا پیشگام اتومبیل های الکتریکی آمریکایی از رالی که این ماه به S&P 500 می رسد بهره می برد.

این شرکت روز سه شنبه اعلام کرد که هر از گاهی سهام جدیدی را در بازار آزاد می فروشد و به آن انعطاف بیشتری در قیمت گذاری نسبت به یک پیشنهاد ثانویه رسمی می دهد.

این اعلامیه چند هفته قبل از پیوستن تسلا به S&P 500 منتشر شد ، اقدامی که انتظار می رود تقاضای بیشتر سهام را افزایش دهد زیرا سرمایه گذاران منفعل ردیابی معیارهای ایالات متحده مجبور به خرید هستند.

تسلا 10 بانک از جمله گلدمن ساکس ، سیتی گروپ و بارکلیز را برای کمک به فروش سهام خود استخدام کرده است.

با وجود افزایش شش برابری سهام خود ، سرمایه گذاری بازار خود به بیش از 500 میلیارد دلار در سال جاری ، تسلا تنها پس از ثبت چهارمین سه ماهه متوالی سود در تابستان واجد شرایط عضویت در S&P 500 شد.

برای مدت طولانی با مشکل در دستیابی به اهداف تحویل خود ، بهبود نتایج کلیدی در سال 2020 اعتماد سرمایه گذار او را سلب کرد.

با این حال ، چالش های پیش روی تسلا در حال افزایش است. تسلا علی رغم نقش برجسته خود در فناوری اتومبیل باتری ، با رقابت مجدد بازیکنان فعلی مانند فولکس واگن روبرو است که متعهد شده است 35 میلیارد یورو برای رسیدن به اهداف خود برای خودروهای الکتریکی هزینه کند.

VW ، بزرگترین خودروساز جهان ، قصد دارد تا سال 2025 20 درصد از فروش جهانی ماشین های الکتریکی را داشته باشد و تا پایان دهه 26 میلیون ماشین کاملا برقی تولید کند.

در مقابل ، تسلا قصد دارد با تولید بیش از 500000 اتومبیل در سال جاری رکورد ثبت کند – اما هنوز بخشی از 10 میلیون دستگاه سالانه از VW و تویوتا است. این شرکت آمریکایی ، که پنجمین سود متوالی سه ماهه خود را در ماه اکتبر گزارش کرد ، در حال ساخت کارخانه در آلمان و تولید در کارخانه تازه افتتاح شده چین است.

در ماه ژوئیه ، این گروه از تویوتا ، ارزشمندترین خودروساز جهان پیشی گرفت ، زمانی که ارزش بازار از 200 میلیارد دلار فراتر رفت. از آن زمان ارزش تسلا بیش از دو برابر شده است.

این تجمع حیرت انگیز همچنین نگرانی در مورد ارزیابی این گروه را افزایش داد ، به گفته افراد مشکوک سود فروش آن با فروش اعتبارات نظارتی – که در آن خودروساز اعتبارات انتشار صفر را به رقبایی که به آنها نیاز دارند ، کمک می کند.

ایلان ماسک ، بنیانگذار صریح و مدیر عامل تسلا ، پیش از این از فروش سهام و بازار اوراق قرضه به عنوان جمع آوری سرمایه استفاده کرده است. در سپتامبر ، تسلا فروش مشابه سهام را اعلام کرد.

آقای ماسک همچنین تقسیم را در اواخر ماه اوت ، اولین مورد در تاریخ آن ، به عنوان راهی برای سهولت خرید سرمایه گذاران کوچکتر از شرکت ارائه داد.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر