تفاوت ورق سیاه و ورق گالوانیزه چیست؟ فولاد حامیران

از مهم‌ترین عامل ها مؤثر بر بها ورق رنگی می‌توان عواملی همچون نرخ ارز، وضعیت بازارهای داخلی و خارجی، بها مواد اولیه، کاربرد و ویژگی‌های ورق و … اشاره کرد. خرید کردن اینترنتی و آنلاین بهترین روش برای خرید کردن ورق‌های رنگی می باشد چرا که در زمان، انرژی و هزینه‌های اشخاص صرفه‌جویی قابل‌توجهی می‌شود. ورق گالوانیزه رنگی همان طور که از نامش پیداست ورق گالوانیزه ای میباشد که یک لایه رنگ الکترواستاتیک بر روی آن قرار می گیرد. به این ورق ها، ورق های گالوانیزه سقفی هم می گویند چون از آن ها در سقف ساختمان ها به کارگیری می شود. همین ورق ها از پراستفاده ترین ورق ها می باشند چون هم زیباست و هم اهمیت مقاومت دوچندان خوبی است.
دسته‌بندی نشده
ورق‌های رنگی، معمولا در رنگ‌های سفید، آبی، زرد، سبز، قرمز، قهوه‌ای و نارنجی تولید می‌شوند. ورق گالوانیزه از جهت ویژگی‌های فنی هم حساس سایر ورق‌های فولادی، تفاوت‌هایی دارد. ضخامت همین ورق از 6 تا 18 میلی‌متر متغیّر است؛ همین آیتم را اهمیت ورق روغنی که ضخامتی از 0.5 تا 3 میلی‌متر دارد، مقایسه کنید. ورق سیاه در استانداردها و بعد ها گوناگونی تولید و عرضه می‌شود؛ هر جور از همین ورق، در قسمت‌های خاصی از صنعت کاربرد دارد. مثلاً، در ساخت اشکال تانکر یا این که ساخت سیلندرهای ماشین‌ها از این ورق استعمال می‌شود.
در کارگاه ساخت ورق سمنان برای این عمل از فرآیند EPS بهره می برند. این شیوه که برای ایجاد فولاد نورد گرم به کار گیری می شود کلیه اکسیدهای مرحله فولاد را تمیز کرده و آن را در برابر زنگ زدگی مقاوم می کند. از ورق رنگی در صنايع ساختماني مانند سقف و بدنه انبارها و كارگاه‌ها ، سقف كاذب و به علت خوشگل بودن رنگ‌شان در نماي داخلي و خارجي ساختمان‌ها استفاده می‌شود.

ورق گالوانیزه روی اندود

شرکت ورق خودرو در جاده بروجن – شهرکرد قرار داراست و یکی از از پایین مجموعه‌های فولاد مبارکه می­باشد. این کمپانی به شکل تخصصی، محصولاتی را برای شرکت‌های خودروسازی ساخت می نماید و گنجایش ساخت آن به‌صورت سالانه، ۴۰۰ هزار تن است. محصولات این کمپانی در عین داشتن ضخامت کم، مضاعف مقاوم، شکل‌پذیر و رنگ‌پذیر هستند.
پس از همین مرحله اساسی اعمال تغییراتی در هندسه ورق می قدرت ورق شیروانی را ایجاد کرده و از آن در مصارفی همچون بام منازل و سقف های شیروانی استعمال کرد. کاربرد ورق در میزان ارزش آن اثرگذار میباشد زیرا هر گونه ورقی برای کاربرد خاصی ساخته شده است و از نظر مرغوبیت اهمیت تفاوت است. مثلا، برای کاربرد هایی که نیاز به ورق های رنگی مقاوم در برابر زنگ زدگی و خوردگی وجود دارد، می بایست ضخامت پوشش آن بخش اعظم باشد و در نتیجه ارزش بیشتری خواهد داشت.
شما می توانید ورق های رنگی کلیدی بالاترین میزان مرغوب بودن و نازل ترین قیمت را در همین مجموعه بیابید. در کنار رعایت نکته ها بالا حتما برای خرید کردن ورق شیروانی به یک فروشگاه اعتبار مراجعه نمایید. در این صورت شما می توانید جنس آیتم نظرتان را اهمیت میزان مرغوب بودن و طرح و رنگ دلخواه تنظیم نمایید و از یک خرید کردن مطمئن و بهینه بهره ببرید.

  • در همین نوشته به ارائه توضیحات کاملی در مورد ورق رنگی گالوانیزه، طریق تولید و مزایای آن پرداختیم.
  • این آیتم سبب ساز شده تا خیلی از افراد در سازه های خود از آن استفاده کنند.
  • در عاقبت محصولات فولادی را علاوه بر گالوانیزه کردن، اهمیت رنگ دادن نیز پوشش می دهند.
  • این روش از لحاظ اقتصادی به صرفه بوده و اصلی شتاب عمل بالایی انجام می‌شود.

برای این که پوشش فلزی روی را بر روی فولاد قرار دهیم می توانیم از دو شیوه به کارگیری کنیم. طریق نخستین ، روش حرارتی میباشد که در آن ورق فولادی در مخزنی از فلز روی مذاب غوطه ور می شود و از همین شیوه روی آن پوششی از روی ایجاد می شود. همین روشی دیرین به جهت ساخت لایه حافظ بر روی فولاد میباشد که به آن طرز حرارتی یا این که گالوانیزه گرم می گویند.
این ورق‌ها غالبا به تیتر پوشش سقف، شیروانی و در سوله‌ها گزینه به کار گیری قرار می‌گیرند. ورق رنگی در ضخامت‌های متفاوت از ۰/۱۵ تا ۱ میلی‌متر و در دو عرض ۱۰۰ سانتی متر و ۱۲۵ سانتی متر ایجاد می‌شود. حین خرید ورق رنگی به ضخامت مورد نیاز و کد رنگ مورد حیث باید اعتنا کرد.
ورق گالوانیزه رنگی در صنایعی مانند ایجاد لوازم خانگی، صنعت حمل و نقل و ساختمان سازی کاربرد فراوان دارد. کاربردهای ورق گالوانیزه رنگی هم از صنایع ساخت اثاثیه خانگی گرفته تا صنعت حمل و نقل و ساختمان سازی گسترده شده است. یک عدد از بزرگترین واحدهای صنعتی کشورمان، فولاد مبارکه اصفهان است که از سال ۱۳۶۰، در حوزه ساخت محصولات مختلف عمل می‌کند.

حتما بخوانید:
ایده های اتاق بازی های ویدیویی

بررسی فنی ورق رنگی

به همین دلیل انبارداری آن­‌ها نسبت به ورق‌های فلزی دیگر، ساده‌تر است. پوشش بر روی که بر روی ورق‌های گالوانیزه قرار می­‌گیرد، تمام حفره‌های ورق را مالامال کرده و در نتیجه مرحله کالا در برابر مشکلات فیزیکی محیطی نیز مقاومت خوبی از خویش نشان می‌دهد. علاوه­بر این‌ها، چنانچه ورق‌های گالوانیزه مشکلی داشته باشند، با دیده غیر مسلح، می‌توانید آنان را پیدا کرده و نسبت به تعمیر آن مبادرت کنید. چرا که چنانچه لایه‌ی فلز روی، مبتلا خوردگی شود یا این که از بین برود، می‌توان دوباره آن ‌را تعمیر و به کار گیری کرد. عمده کارخانه‌های ایرانی، به جهت تولید بهترین ورق گالوانیزه، میزان مرغوب بودن و دانش را در نظر می‌گیرند و تلاش می نمایند برند و معتبر خود را اساسی ارائه محصولات مقاوم و کاربردی، نشان دهند. در مقاله‌­ای که به وبلاگ آیرومارت پیوند شده است کلیک کنید تا حساس انواع فرآیندهای گالوانیزاسیون عمده آشنا شوید.

کاربرد ورقهای گالوانیزه ذوزنقه و ورقهای گالوانیزه سینوسی

از هر دوی آن ها در صنعت ساختمان‌سازی و صنعت های مختلف به کارگیری می‌شود. به جهت شوره‌های گسترده‌تر می‌توانید از اسیدهای قوی‌تری مانند دی‌کرومات سدیم ۵ % یا این که اسید سولفوریک غلیظ ۸ درصد استعمال کنید. استفاده از اسیدهای خیلی قوی، به مرحله ورق گالوانیزه جراحت می‌رساند؛ به‌همین‌دلیل به جهت پاک کردن شوره مطلوب نیست. شوره سفید در ورق گالوانیزه حیاتی قرارگیری در محیط‌های مرطوب که هیچ هوایی قیمت تیرآهن 14 در آن جریان نداشته باشد، تولید می‌شود. به عبارتی درصورتیکه آب یا این که باران بر روی ورق گالوانیزه ریخته شود و این ورق در محفظه بسته باشد (به طوری که لکه آب نتواند به زودی خشک شود) همین شوره‌ها به وجود می‌آیند. در غایت شما می‌توانید برای استعلام بها و خرید کردن پروفیل آبرو و پروفیل Z و کسب دیتاها بیش‌تر در خصوص این‌که کدام متناسب کلیدی نیاز شماست، اهمیت شماره54473_021تماس حاصل فرمایید.
با در نظر گرفتن حجمی ورق رنگی، یعنی 86/7، می قدرت وزن گالوانیزه رنگی را آنالیز کرد. به تیتر نمونه یک برگ ورق رنگی 200 × 100 سانتی متری که ضخامتی برابر با 25/0 میلی متر داشته باشد برابر دارای 4 کیلوگرم خواهد بود. در صورتی که به گوشه و کنار اطراف تان نگاهی بیندازید، شاهد کاربرد ورق رنگی در محصولات مختلف خواهید بود. همین جور ورق در مواقعی مانند ساخت نمای داخلی یا این که خارجی ساختمان ها، ساخت سقف و دیواره های انبارها و کارگاه ها و ایجاد بدنه گونه های اسباب و اثاث خانگی مانند یخچال، خودرو لباس‌شویی و ظرفشویی کاربرد دارد. کمپانی آرادآهن اسپادانا اساسی سابقه طولانی در تامین و فروش تمامی مقاطع فولادی، اشکال آهن آلات را اهمیت بهترین قیمت در بازار آهن جمهوری اسلامی ایران عرضه می کند.

طرح سفال چین

مطمئن‌ترین خرید کردن مقاطع فولادی ساختمانی و صنعتی را مهم آسرون تجربه کنید. ، کنسرسیومی از فعالان باسابقه در صنعت فولاد هست که دارای تکیه بر قدرت فنی و تخصصی و سال‌ها تجربه‌ی پیشکسوتان فولاد مشغول به کار در همین شرکت‌ها، در راستای تامین نیاز مشتریان و خرید آگاهانه آنها از بازار فولاد ایران به نقل از تارنما مجله ای فعالیت می‌کند. این ورق ها نیز چنین به برهان پوشش و رویه ای که دارند مهم ظاهری خوشگل و جذاب هستند و می توان از آنان به لطف برای زیباتر کردن جنس ها یا ساختمان ها و بنا ها به کار گیری کرد. ورق های گالوانیزه در طرح ها و رنگ های متعدد ارائه می شوند و همین خود فراوان خوب است.

آشنایی با روش رنگ آمیزی ورق گالوانیزه

مهم‌ترین رقیبش، ورق سیاه می باشد که به هیچ عنوان جایگزین ورق روغنی نخواهد شد. در کنار این موضوع، دارای در نظر داشت حالت اقتصادی حتی نوسانات ارزی هم بر روی قیمت های ورق های مطرح دعوا ما، تاثیرگذار است. از سوی دیگر، مشتریان اکثر می توانند اهمیت نرخ های پایینی خرید را انجام دهند. از رنگ های همگانی ورق های رنگی می اقتدار به سپید یخچالی ، آبی ، آبی نیسانی ، سبز ، سبز روشن ، سپید ، کرمی ، نارنجی ، پرتقالی ، صورتی ، بنفش ، جگری و قهوه ای سوخته اشاره کرد. در آغاز ورق های گالوانیزه با استفاده از محلول چربی زدایی تمیز می شوند.

حتما بخوانید:
روباتی که مدیرعامل یک شرکت چینی شد

ورق سیاه

این باعث تضعیف لینک در فولاد می شود و از مقاومت و دشواری آن می کاهد. به جهت همین که جلوی این اتفاقات گرفته شود، باید فلز دیگری جایگزین اهن شود تا اهمیت اکسیژن واکنش دهد. روی به لطف جای اهن را در فرایند اکسید شدن می گیرد و در عاقبت فولاد از زنگ زدگی در امان می ماند.

انواع ورق های رنگی

اغراق نمیباشد در صورتی که بگوییم ورق گالوانیزه بهترین انتخاب برای ایجاد اکثر اوقات تجهیزات فلزی است. به عنوان نمونه کاربرد ورق گالوانیزه در صنعت های اتومبیل سازی مشهود است که بخش بزرگی از تولیدات را به رخ انبوه به خویش اختصاص می دهد. چنین قیاسی نشان دهنده حجم بالای استعمال از ورق گالوانیزه در تولیدات روزمره است. مقدار ضخامت و عرض ورق، کارخانه ای که ورق ها را ایجاد می نماید و همینطور دسته و جنس پوششی که از آن به کار گیری می نمایند در بها ورق گالوانیزه تاثیرگذار است.
این ورق ها با انعطاف خوبی میباشند در نتیجه می اقتدار به لطف به آن‌ها صورت اعطا کرد و از آن‌ها استفاده کرد. پوشش گالوانیزه ورق های فولادی عمری طولانی دارا هستند و می توانند تا سالهایی طولانی از خوردگی فولاد زیرین خویش پرهیز کنند. خواسته از سالها 5 یا 6 سال نمی باشد بلکه حتی تا بیش از 70 سال نیز همین پوشش ها می توانند از فولاد حفظ کنند. قدمت اثرگذار آنان بین 20 تا 30 سال می باشد البته در صورتی که شرایط محیطی مناسبی باشد می تواند تا چند برابر هم تداوم داشته باشد و مبتلا مشکل خاصی نشود.

در زمانه خرید به نکات پایین توجه کنید

ورق طرح سفال ژنوا از ورق گالوانیزه رنگی و کلیدی ضخامت (معمولا) 50 صدم میل ایجاد می شود. شرکت فولاد فرتاک سورین، افتخار دارد کلیدی 12 سال فعالیت مستمردر حوزه فروش و عرضه آهن آلات ساختمانی و صنعتی، خدمت رسان شما مشتریان عزیز باشد. در مسیر پیشرفت در بازار بورس آهن، همواره حسن صداقت، تعهدکاری، رعایت اصول خریدار مداری، تضمین میزان مرغوب بودن محصولات یار اهمیت پایین‌ترین بها اعلامی، چراغ رویکرد ما بوده است. می‌توان گفت، این ورق یکی از پرکاربردترین محصولات در تولید خانه‌های مسکونی و حتی سوله‌ها است. ارزش نسبتا ارزان سینوسی در مقایسه اساسی سایر ورق‌های رنگی، منجر شده تا این ورق، آیتم توجه بیشتر مهندسین و مشتریان قرار بگیرد. ولی از آنجایی که هیچ ارزانی بی علت نیست، می بایست گفت که مقاومت ورق سینوسی در برابر نور خورشید و باران چندان بالا نخواهد بود.
همانطور که گفته شد قیمت ورق گالوانیزه کیلویی به مواقعی همچون کیفیت، ضخامت و همچنین کارگاه تولید کننده ورق بستگی دارد. همین ورق که نوعی آهن روکش دار محسوب می‌شود به علت نوسانات ارزی نرخی اثبات نداشته است و همواره اصلی قیمتی متغیر می باشد. برای مناطق سرد نیز نباید از رنگ ‌های تیره که نور را جذب نمی‌ نمایند به کارگیری کرد. همین فرمان عمر اثر گذار اشکال ورق رنگی گالوانیزه را نیز کمتر می‌ دهد. به‌ طور کلی یکی از هدف ها فنی ساخت این محصولات گالوانیزه رنگی علاوه بر زیبایی آن این مبحث می ‌باشد؛ بنابراین برای داشتن ورق رنگی مرغوب باید اهمیت توجه به دسته کاربرد رنگ آن را تعیین کرد. اشکال رنگ ‌های ورق گالوانیزه رنگی شامل قرمز، آبی، سفید، صورتی، بنفش، نقره‌ ای، کرمی، قهوه ‌ای سوخته و قهوه ‌ای پر‌نور می ‌باشد.

خرید ورق رنگی رول از سوله به بها عمده

برای ایجاد بنا های مرتفع و پهناور از ستون های محکمی به کارگیری می کنند که به آن‌ها تیرآهن دوبل یا ستون دوبل یا تیر جفت می گویند. قطعاً مقرون ‌به ‌صرفه بودن استفاده از همین جور ستون، یک عدد از دلایل محبوبیت آن به شمار می‌رود. ستون‎‌ها کاربر اساسی و حیاتی یک سازه میباشند که محاسبات مربوط به آنها می بایست مطابق استانداردهای خاصی انجام شود و به طور معمول با تیرآهن‌های I و H در ساختمان‌سازی ساخته می‌شوند. ورق گالوانیزه نوعی ورق فولادی می باشد که آن را در حوضی از عنصر روی که به شکل مذاب می باشد، غوطه ور می نمایند تا سطح های ورق از عنصر بر روی پوشیده شود.