[ad_1]

ساندرا لیندسی به عنوان یک پرستار خط مقدم در بیمارستان نیویورک ، انتخاب شایسته ای در این هفته برای اولین دریافت کننده واکسن ویروس کرونا در آمریکا بود.

اما دلیل دیگری نیز وجود دارد که ممکن است خانم لیندسی کاندیدای یک مدل برای پخش تزریق خود از تلویزیون زنده باشد: به عنوان یک زن سیاه پوست متولد جامائیکا ، او عضو یک گروه نژادی است که مدتهاست که حاضر به پذیرش آن نیست واکسیناسیون و سایر مداخلات مقامات بهداشت عمومی.

خانم لیندزی روز دوشنبه پس از آمپول اذعان کرد: “متأسفانه ، به دلیل تاریخ ، جمعیت من – اقلیت ها ، افرادی که شبیه من هستند – تمایلی به واکسیناسیون ندارند.”

پس از حل یک رمز و راز علمی در زمان رکورد تولید واکسن Covid-19 ، اکنون مقامات بهداشت عمومی با رمز و راز انسانی بیشتری روبرو هستند: اقناع گروه های اقلیتی که بیشتر از همه گیر تحت تأثیر همه گیر قرار گرفته اند به اعتماد به واکسن های جدید همانطور که خانم لیندزی اشاره کرد ، این کار نمی کند ، “اگر فقط بعضی از افراد آن را مصرف کنند.

براساس نظرسنجی مرکز تحقیقات پیو که اوایل ماه جاری منتشر شد ، فقط 42 درصد از سیاه پوستان آمریکایی گفتند که واکسن Covid-19 دریافت می کنند ، در حالی که 61 درصد سفیدپوستان آمریکایی. این یافته با جذب کمتری از سیاه پوستان توسط واکسن تولید شده برای آخرین همه گیر ، ویروس آنفلوانزای H1N1 در سال 2009 سازگار است ، بدون ذکر شات سالانه آنفولانزا.

مردم در ماه آوریل منتظر دریافت ماسک و غذا در محله هارلم نیویورک هستند

مردم در ماه آوریل منتظر دریافت ماسک و غذا در محله هارلم نیویورک هستند © AP

دلایل ریشه ای و اساسی وجود دارد که باعث تردید سیاه پوستان آمریکایی در مورد سیستم بهداشت عمومی می شود. یکی از دردناکترین موارد ، مطالعه موسوم به توسکجی بود که در آن مردان سیاه پوست در روستاهای آلاباما که از بیماری سیفلیس رنج می بردند ، از معالجه محروم شدند و برای بررسی پیشرفت بیماری ، ده ها سال به دروغ گفتند. این سو abuseاستفاده تنها پس از گزارش بی نظمی در سال 1972 پایان یافت.

مطالعه مارسلا آلسان از دانشکده پزشکی استنفورد و ماریان واناماکر از دانشگاه تنسی نشان داد که بی اعتمادی به سیستم پزشکی پرورشی توسکیگی به جامعه سیاه پوستان سرایت کرده است. وی تا سال 1980 مسئول کاهش امید به زندگی مردان سیاه پوست بالای 45 سال برای بیش از یک سال و همچنین افزایش فاصله سلامتی بین سیاه پوستان و سفیدپوستان آمریکایی بود.

دکتر بریتنی جیمز ، پزشکی در جنوب شیکاگو ، در مورد واکنش بیمارانش به واکسن گفت: “بیشتر آنها مانند” نه کاملا “هستند. “آنها فکر می کنند ،” آیا دولت سعی دارد مرا آزار دهد؟ ” “آیا بیمارستان می خواهد مرا آزار دهد؟” آنها واقعاً از اینكه مورد هدف قرار گرفته اند وحشت زده اند ، كه زنده با نژادپرستی است. “

به گفته دکتر مونیکا شوخ-اسپانا ، یک انسان شناس پزشکی در دانشگاه جان هاپکینز ، با Covid-19 ، بی اعتمادی تاریخی با سایر عوامل منحصر به این همه گیر آمیخته شده است. سرعت ثبت واکسن باعث ایجاد شبهه هایی در بریده شدن گوشه ها و از بین رفتن ایمنی شده است.

در همین حال ، این واقعیت که سیاه پوستان ، اسپانیایی ها و بومیان آمریکا از مرگ و میر بیشتری نسبت به سفیدپوستان آمریکایی رنج می برند به نظر می رسد این باور را عمیق تر کند که مقامات آنها را گران می دانند.

دکتر Schoch-Spana گفت: “بخشی از این آسیب های تاریخی است ، بخشی از آن نیز مبتنی بر تعصبات اجتماعی روزمره است که مربوط به سیستم بهداشت است و بخشی دیگر کاملاً مربوط به بیماری همه گیر است.”

ویدئو: چه کسی ابتدا واکسن Covid را دریافت می کند؟ | دفتر خاطرات DC

طبق گفته فرانسیسکو مویا ، مشاور شهر در بخش المهورست در کوئینز ، نیویورک ، بیشتر در میان اسپانیایی ها نسبت به سرکوب مهاجرت بی اعتمادی وجود دارد. محله به شدت مهاجرنشین در اوایل سال جاری بیشترین آسیب را از سوی کوید -19 در این شهر دید. ویروس مجدداً در آنجا راهپیمایی می کند و نرخ مثبت 9.4٪ در این هفته ثبت شده است.

آقای مویا گفت: “وقتی این احساسات ضد مهاجر در چهار سال گذشته در راس این دولت بوده باشند ، قطعاً بی اعتمادی به دولت فدرال وجود خواهد داشت – خصوصاً وقتی واکسن ها خیلی سریع بیایند و داده های کمی وجود داشته باشد.”

وی از طریق جلسات هال هال به اسپانیایی ، از جمله یک روز سه شنبه ، سعی در مقابله با شایعات مستقر شدن مأموران فدرال در بیمارستان ها برای دستگیری مهاجران غیرقانونی که برای واکسیناسیون می روند – یا کاشت میکروچیپ در آنها. آقای مویا گفت: “اگر آنلاین شوید ، می توانید تمام شایعات دیوانه وار راجع به آن را ببینید.”

کارشناسان بهداشت عمومی می گویند جوامع اقلیت باید در تلاش برای ایجاد اعتماد به نفس شرکت کنند.

“ما سخنرانان ملی خوبی داریم که درباره ایمنی واکسن صحبت می کنند – تونی فاوسی و دیگران. اما این واقعاً به شنود صداها با اعتماد به نفس در جوامع محلی منجر خواهد شد. ” در جوامع اقلیت

کارگران پزشکی در مقابل بیمارستان Elmhurst در کوئینز ، نیویورک ، یکی از مناطق آسیب دیده Covid-19

کارگران پزشکی در مقابل بیمارستان Elmhurst در کوئینز ، نیویورک ، که یکی از مناطق آسیب دیده شهر توسط Covid-19 است © آنجلا ویس / خبرگزاری فرانسه

اندرو کوومو ، فرماندار نیویورک ماه گذشته در کلیسای ریورساید در منهتن سخنرانی کرد و پیام را تکرار کرد. وی در این گردهمایی گفت: “ما باید تلاش ویژه ای با واکسن انجام دهیم تا به جوامع سیاه ، قهوه ای و فقیر کم مصرف برسیم.” “فقط بازار خصوصی این کار را نمی کند. ما باید گروه های جامعه را جذب کنیم تا واکسن را در جامعه خود توزیع کنند. ”

دکتر جیمز پیشنهاد کرد ، کلیساهایی که به جوامع سیاه پوستان خدمت می کنند ، باید نقش آفرینی کنند. دیگران به آرایشگاه نگاه می کنند.

این برنامه که توسط دکتر استفان توماس از دانشگاه مریلند در سال 2011 تهیه شده است ، شامل آرایشگاه ها و آرایشگاه هایی است که سیاه پوستان برای انجام خدمات عمومی استفاده می کنند. هنگام آرایش ، آرایشگر می تواند با مشتری خود در مورد اهمیت غربالگری سرطان روده بزرگ صحبت کند.

ایده دیگر استخدام افراد از جوامع آسیب دیده است – بسیاری از آنها شایع کار خود را در بیماری همه گیر ندارند – برای خدمت به عنوان کارکنان بهداشت عمومی. لایحه ای با حمایت مالی سناتورهای دموکرات ، کیرستن گیلیبراند و مایکل بنت ، پول فدرال را برای ایجاد “یک نیروی بهداشتی” فراهم می کند که نشان دهنده جوامع مختلفی باشد که در خدمت آنها خواهد بود.

دکتر Schoch-Spana گفت: “ما نمی توانیم کمپین واکسیناسیون Covid-19 را یکبار مصرف تصور کنیم که هدف اصلی آن فقط شلیک به دست مردم است.” “این همچنین در مورد بهبودی بیشتر از بیماری همه گیر است ، و این به معنای مقابله با تأثیر اقتصادی ، روانی و جسمی بر سلامتی است. این در مورد بهبود است. “

[ad_2]

منبع: tech4life.ir