تنش در اتحادیه اروپا در حال افزایش است که برنامه های Brexit را بدون معامله ارائه دهید


بروکسل با نارضایتی روزافزون از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به دلیل عدم تمایل خود به ارائه اقدامات فوری که در صورت عدم موفقیت در مذاکرات تجاری Brexit ، هرج و مرج را کاهش می دهد ، روبرو است.

روز دوشنبه ، کمیسیون اروپا وقتی می توانست اقدامات اضطراری موقت ، مانند حقوق کوتاه مدت برای ادامه پروازها بین اتحادیه اروپا و انگلستان و شرکت های هواپیمایی به کانال انگلیس را ارائه دهد ، علیرغم تحریک روزافزون در پایتخت های ملی بروکسل ، از شرکت در این کار خودداری کرد. امنیت بیشتری را فراهم کنید.

به عنوان نشانه ای از دیدگاه های متناقض در مورد آینده اتحادیه اروپا ، با ادامه مذاکرات ، فقط یک ماه به دوره گذار Brexit باقی مانده است ، یک دیپلمات اروپایی روز دوشنبه هشدار داد که در صورت ادامه کمیسیون ، دولت های ملی “هماهنگی و تنظیم اقدامات خود را انجام می دهند”. از اقدام در مناطقی که کشورهای عضو نیز می توانند ابتکار عمل را داشته باشند خودداری کنند.

این دیپلمات گفت که سران کمیسیون ها “می توانند همچنان روی دست خود بنشینند و با کشورهای عضو مخالفت کنند یا همکاری کنند”.

تنش ها در چارچوب گفتگوهای Brexit ، که روز دوشنبه در لندن ادامه یافت و هیچ نشانه ای از دستیابی به موفقیت وجود ندارد ، حیرت انگیز است ، اتحادیه اروپا به اتحاد داخلی خود افتخار می کند.

تمام سفیران اتحادیه اروپا که روز جمعه در جریان بحث Brexit صحبت می کردند ، کمیسیون را به اقدامات فوری اضطراری فراخواندند ، با برخی هشدارها مبنی بر اینکه عدم تمایل آن برای اقدام ، مشاغل و مقامات دولتی را در چگونگی آماده سازی برای سناریوی عدم توافق در تاریکی قرار داده است. .

حتما بخوانید:
جراحی زیبایی لیفت سانترال و بالا کشیدن لب - درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی پزشکی

اما مقامات اتحادیه اروپا اظهار داشتند این کمیسیون نگران است که انگلستان این تصور غلط را ایجاد کند که اقدامات اضطراری – که یک جانبه و موقت است – به نوعی می تواند جایگزینی برای یک توافق جامع فراهم کند.

بروکسل همچنین استدلال می کند که نیاز به اقدامات اضطراری کمتر از زمانی است که بروکسل و انگلیس توافق نامه طلاق با اتحادیه اروپا را انجام دادند ، زیرا این معامله قبلاً انجام شده است و برخی از عواقب شکست مذاکرات تجاری را کاهش می دهد – به ویژه از طریق حمایت از حقوق شهروندان و جلوگیری از مرز سخت در جزیره ایرلند.

سخنگوی کمیسیون اروپا روز دوشنبه گفت: “ما در حال حاضر به طور کامل بر مذاکرات Brexit متمرکز هستیم.” سخنگو یادآور شد: تغییر شرایط تجارت در تاریخ 1 ژانویه با توجه به تصمیم انگلستان برای خروج از بازار واحد و اتحادیه گمرکی اجتناب ناپذیر بود و تجارت برای آماده سازی فرصت داشت.

سخنگوی گفت: “در صورت نیاز به اقدامات اضطراری ، اقدامات محدود و متناسب با شرایط بسیار خاص موجود انجام می شود.” “آنها به موقع تصویب خواهند شد تا اطمینان حاصل کنند که ما برای 1 ژانویه آمادگی کامل داریم.”

اما دیپلمات ها گفتند که اکنون اقدامات لازم است ، زیرا در برخی موارد پارلمان های ملی و سایر نهادها باید اقدامات را بررسی کنند و پارلمان اروپا نیز در این زمینه نقش دارد.

این مسئله بارها در جلسات سطح سفیر مطرح شده است و در نهایت با فشار شدید به کمیته برای ارائه پیشنهادات در روز جمعه به اوج خود رسیده است.

حتما بخوانید:
دانشمندان نگران شیوع جهش کووید هستند

این دیپلمات گفت: “27 کشور عضو کاملاً واضح بودند.” “آنها انتظار دارند كمسیون در اسرع وقت اقدامات اضطراری ارائه دهد.”

مقامات اتحادیه اروپا تصدیق می کنند که برای جلوگیری از بی ثباتی به برخی مراحل نیاز است.

بروکسل قبلاً با اتخاذ تدابیر قانونی برای اطمینان از اینکه بانک های اروپایی می توانند به طور موقت به خانه های پاکسازی انگلیس و سپرده گذاران اوراق بهادار مرکزی انگلیس دسترسی داشته باشند ، تاکنون برای کاهش تهدید اصلی بازارهای مالی در پایان دوره انتقالی اقدام کرده است. اوراق بهادار – بخشهای اصلی زیرساخت های بازار مالی.

با توجه به اینکه این بخش عمدتاً از محدوده مذاکرات تجاری خارج است ، اقدامات سیاسی اضطراری در زمینه خدمات مالی ساده می شود.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید