تنظیم کننده انگلیس واکسن Covid-19 را ظرف چند روز تأیید می کند


انگلستان آماده است تا اولین کشور غربی که واکسن Covid-19 را تأیید می کند ، با تنظیم کننده مستقل ظرف چند روز آن را تأیید کند.

به گفته مقامات دولتی ، تحویل واکسن که توسط BioNTech و Pfizer تولید شده است ، ظرف چند ساعت پس از مجوز آغاز می شود. اولین تزریقات از 7 دسامبر قابل انجام است.

انگلستان 40 میلیون دوز از این محصول دوتایی را سفارش داده است که طبق اطلاعات اولیه بیش از 95 درصد در پیشگیری از بیماری موثر است.

واکسن ها به طور معمول توسط آژانس دارویی اروپا تا پایان انتقال Brexit در 31 دسامبر مجاز می شوند. آژانس تنظیم کننده داروها و محصولات بهداشتی انگلستان این قدرت را دارد که در صورت نیاز فوری عمومی ، موقتاً محصولات را مجاز کند.

همین روند را می توان برای واکسن تولید شده توسط AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد نیز اعمال کرد. روز جمعه ، دولت از تنظیم کننده خواست تا در مورد واکسن AstraZeneca-Oxford تجدید نظر کند.

روسیه واکسن ویروس کرونا را در ماه آگوست تصویب کرد ، اما این بر اساس داده های گسترده مطالعات نیست.

داونینگ استریت روز شنبه اعلام کرد که ندیم زهاوی ، وزیر ارشد در بخش بازرگانی ، به عنوان وزیر برای نظارت بر معرفی واکسن های Covid-19 به وزارت بهداشت اعزام می شود.

در اوایل این ماه ، BioNTech و Pfizer داده های یک مطالعه گسترده فاز 3 را با بیش از 43000 نفر درگیر با سازمان غذا و داروی ایالات متحده ارائه دادند.

حتما بخوانید:
وزارت خزانه داری آمریکا می گوید سیستم های "طبقه بندی نشده" در دسترس هکرها است

رسانه های آمریکایی گزارش دادند که تأیید فوری از ایالات متحده ممکن است بلافاصله در تاریخ 8-10 دسامبر انجام شود ، حمل و نقل در سراسر کشور از 24 ساعت پس از اعلام آغاز می شود.

این شرکت ها داده ها را همزمان به EMA و همچنین مقامات انگلستان ، کانادا ، ژاپن و استرالیا ارائه می دهند. هم EMA و هم MHRA تعدادی از متقاضیان واکسن را به طور مداوم یا تسریع می کنند.

نهادهای نظارتی با ایجاد مشکل برای اطمینان از واکسن های ایمن و م ،ثر ، که برای پایان دادن به بیماری همه گیر ضروری است ، وظیفه دشواری برای برقراری تعادل بین نیازهای بهداشت عمومی چشمگیر دارند.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا ، FDA را برای تأیید مجدد انتخابات خواستار تصویب سریع شده است. با این حال ، نهادهای نظارتی از مواضع خود دفاع کردند.

جون رین ، رئیس MHRA گفت: “امنیت عمومی همیشه در درجه اول قرار خواهد گرفت. کار ما این است که با بالاترین استانداردها کار کنیم و ایمنی شعار ماست. “

تأمین BioNTech-Pfizer که با استفاده از فناوری mRNA به اولین واکسن دارای مجوز تبدیل خواهد شد ، باید به دقت هماهنگ شود ، زیرا در حین حمل باید در دمای 70- درجه سانتیگراد نگهداری شود و در یخچال نیز قابل نگهداری است. حداکثر برای پنج روز قبل از استفاده

دولت انگلیس ، که اولین بار بود که BioNTech را در ماه ژوئیه تأمین کرد ، گفت که این واکسن را با کمک شبکه پزشکان عمومی ، بیمارستان های NHS و وب سایت های تخصصی راه اندازی می کند.

حتما بخوانید:
دونالد ترامپ مایکل فلین را عفو کرد

وزیر بهداشت مت هانکوک این هفته به نمایندگان مجلس گفت: “در صورت تأیید این واکسن ها ، NHS آماده است تا در اسرع وقت آنها را آزاد کند.”

کمیته مشترک واکسیناسیون و ایمن سازی پیشنهاد می کند ساکنان و کارکنان خانه های سالمندان اولین کسی باشند که به ضرب گلوله کشته می شوند و به دنبال آن افراد بالای 80 سال و کارکنان بهداشتی قرار دارند.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید