[ad_1]

تنظیم کننده داروی اتحادیه اروپا واکسن Pfizer / BioNTech Covid-19 را برای استفاده تأیید کرده است و راه آغاز واکسیناسیون در بلوک 27 کشور را ظرف چند روز پاک می کند.

Emer Cooke ، مدیر اجرایی آژانس دارویی اروپا ، از تصمیم برای اجازه دادن به شلیک به عنوان “یک گام بزرگ در مسیر درست” برای مقابله با Covid-19 و “نشانه ای که ممکن است 2021 روشن تر از سال 2020 باشد” استقبال کرد.

این تصویب نامه پس از آن صورت می گیرد که چندین کشور اتحادیه اروپا زمانی را که سازمان تنظیم مقررات اروپا برای تأیید واکسنی که قبلاً برای استفاده در انگلیس و ایالات متحده تأیید شده است ، صرف می کند ، زیر سوال بردند.

خانم کوک روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: “ارزیابی علمی EMA براساس قدرت شواهد علمی در مورد ایمنی ، کیفیت و اثر بخشی واکسن است – و نه چیز دیگری.” “شواهد به طور قانع کننده ای نشان می دهد که مزایای آن بیشتر از خطرات این واکسن Covid-19 است.”

خانم کوک افزود که EMA معتقد است این واکسن در برابر جهش ویروس کرونا ویروس جدید ، که انگلستان به عنوان منبع اصلی انتقال آن شناسایی کرده و ممنوعیت سفرهای متعدد انگلستان از بسیاری از کشورهای اروپا و بقیه جهان را تعیین کرده است ، م beثر است.

کمیسیون اروپا موقتاً 27 ، 28 و 29 دسامبر را به عنوان “روز واکسیناسیون اتحادیه اروپا” تعیین کرده است تا توزیع واکسیناسیون را برای بسیاری از ساکنان 446 اتحادیه آغاز کند.

EMA تصمیم مثبتی در مورد واکسن داد ، که پس از انتقال جلسه تأیید از دوشنبه ، 29 دسامبر به دوشنبه ، انتظار می رفت که به طور گسترده ای مورد انتظار باشد. کمیسیون اروپا وعده داده است که به سرعت مجوزهای نهایی لازم برای استفاده از واکسن در کل واحد را صادر می کند.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir