تنظیم کننده داروی ایالات متحده برای پردازش اطلاعات واکسن Covid به FBI مراجعه کرده است.


تنظیم کننده داروی ایالات متحده گام غیرمعمولی را ارائه داده است که داده های واکسن Covid-19 را به طور فیزیکی به عوامل FBI ارائه می دهد ، و از ترس حمله سایبری از ارسال آنلاین آن خودداری می کند.

به گفته خودی ها ، تولیدکنندگان واکسن اسناد حساسی را روی کارت حافظه USB تحویل FBI به سازمان غذا و دارو ارسال کرده اند. مردم گفتند ، FDA که معمولاً برنامه های الکترونیکی را ارسال می کند ، به دلیل حساسیت اسناد مربوط به واکسن های ویروس کرونا ، اقدامات احتیاطی بیشتری انجام داده است.

کارشناسان امنیت سایبری هشدار داده اند که هکرها با دقت در حال بررسی روند تولید واکسن ها هستند ، با این هدف که ممکن است سرقت از مالکیت معنوی را بربایند یا با ایجاد اختلال در آن ویرانی ایجاد کنند. پیش از این ، ایالات متحده و انگلیس هکرهای دولتی در چین و روسیه را به هدف قرار دادن گروه هایی که در حال تولید واکسن و درمان Covid-19 بودند ، متهم کردند.

این خطرات هفته گذشته هنگامی آشکار شد که تولیدکنندگان واکسن Pfizer و BioNTech گفتند که برخی از اسناد آنها در طی دستیابی به موفقیت سایبری با هدف آژانس داروهای اروپایی ، تنظیم کننده داروی اتحادیه اروپا فاش شده است.

سازمان تنظیم مقررات ایالات متحده گفت که همیشه در حال اصلاح استراتژی های امنیت سایبری خود و استخدام متخصصانی برای کمک به “چالش های خواستار حفاظت از اطلاعات بسیار حساس” است.

مایکل فارل ، مدیر عامل موسسه فناوری اطلاعات و حریم خصوصی جورجیا گفت که مدت زمانی که FDA برای محافظت از داده های واکسن طبقه بندی نشده تلاش می کند “جدی بودن تهدیدات در سال 2020” را نشان می دهد.

حتما بخوانید:
راه حل چین برای خشکسالی

وی افزود: “این نوع تصمیم آگاهانه برای اجتناب از شبکه و انتقال داده ها به طور دستی نشانه نگرانی در مورد مخالفت با سیستم های هدف قرار دادن بین محققان و FDA است.”

“بسیاری از کشورها درگیر زنجیره تأمین واکسن Covid-19 هستند: تحقیق ، توسعه ، آزمایش ، انتشار و سپس ارائه دهندگان خدمات پزشکی واقعی که تلقیح انجام می دهند. همه آنها مورد حمله قرار می گیرند. “

EMA که به شرکت ها امکان می دهد داده های اصلی را از طریق یک پورتال آنلاین منتقل کنند ، هفته گذشته گفت که سرورهای آن هدف حمله سایبری قرار گرفته اند. وی گفت که با نیروی انتظامی کار می کند و به شرکتهای مربوطه اطلاع می دهد.

Ugur Sahin ، مدیر عامل BioNTech ، اظهار امیدواری کرد که EMA از حمله یاد بگیرد.

وی به فایننشال تایمز گفت: “شما همیشه فکر می کنید این یک نوع محافظت بیش از حد است تا زمانی که بدانید همه اینها به یک دلیل است.”

دکتر صحین افزود که شرکا هنوز از آنچه به سرقت رفته است قدردانی می کنند ، اما مالکیت معنوی آنها ثبت اختراع شده است ، که در صورت تلاش کسی برای تکرار کار آنها ، می تواند از حمایت تجاری برخوردار باشد. وی گفت ، حتی اگر هکرها به داده های مهم دسترسی داشته باشند ، بعید به نظر می رسد که مهارت و تجربه لازم را در مورد چگونگی ساخت واکسن داشته باشند.

Moderna که اسنادی را به عنوان بخشی از “بررسی مداوم” متقاضی واکسن خود به EMA ارسال می کند ، روز جمعه گفت که از اسناد مندرج در این تخلف مطلع نشده است. AstraZeneca ، که همچنین به دنبال تأیید واکسن Covid-19 از تنظیم کننده اتحادیه اروپا است ، از اظهار نظر در این باره خودداری کرد.

حتما بخوانید:
"سرمایه دار خونخوار" مورد ستایش چین کمونیست

این آژانس گفت که از “استاندارد مبادله الکترونیکی” استفاده می کند که توسط نهادهای نظارتی بزرگ در سراسر جهان از جمله FDA معرفی شده است.

ممکن است در ذخیره سازی داده ها به صورت آفلاین با مشکلات بیشتری روبرو شود ، زیرا مجبور است اطلاعات را با حداقل 27 تنظیم کننده در سراسر اروپا به اشتراک بگذارد. مقامات ارشد بهداشتی که برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا کار می کنند گفتند که به نظر نمی رسد سیستم های ملی به خطر بیفتد ، که یکی از مقامات آن را “سناریوی کابوس” توصیف کرد.

رگولاتور مستقر در آمستردام ، که پس از رای گیری انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا به لندن نقل مکان کرد ، گفت که این سیستم کاملاً عملیاتی باقی مانده و ضرب الاجل ارزیابی سوزش Covid-19 تحت تأثیر قرار نگرفته است.

گزارش اضافی توسط کیران استیسی در واشنگتن


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید