توزیع بین المللی واکسن Covid-19 برای ماه آینده در حال انجام است


اولین واکسن ویروس کرونا ویروس کرونا ویروس کرونا برای چند هفته برنامه ریزی شده است ، با یک متخصص مراقبت های بهداشتی در هر دو طرف اقیانوس اطلس اطمینان دارد که تلقیحات قبل از پایان سال آغاز می شود.

انتظار می رود انگلستان اولین کشوری باشد که واکسن مشترکاً توسط Pfizer و BioNTech را برای تزریق اولین تزریقات از 7 دسامبر تأیید می کند.

تأیید ایالات متحده ممکن است اندکی پس از جلسه مشورتی سازمان غذا و دارو در 10 دسامبر داده شود.

آنتونی فاوسی ، رئیس انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی در ایالات متحده ، روز یکشنبه به NBC گفت: “تقریباً به طور حتم قبل از پایان دسامبر برخی افراد را در وهله اول واکسیناسیون خواهیم کرد.”

در آخر هفته ، مقامات آلمانی گفتند كه مقدمات لازم برای اطمینان از اینكه مردم می توانند از ماه آینده و پس از روشن شدن چراغ سبز توسط مقررات نظارتی اروپا ، مكشوفات را شروع كنند ، انجام شده است.

“آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم [the Pfizer/BioNTech vaccine] تا اواسط دسامبر تصویب می شود ، “جنس اسپان ، وزیر بهداشت آلمان ، به رادیو باواریا گفت.

طبق اسناد محرمانه دیده شده توسط فایننشال تایمز ، آژانس دارویی اروپا که مجوز استفاده از داروها را در اتحادیه اروپا دارد ، باید ماه آینده بررسی کند که آیا واکسن Pfizer / BioNTech و کاندیدای رقیب ساخته شده توسط Moderna را تایید می کند. تصویب ماه آینده زمینه را برای 27 کشور عضو این بلوک فراهم می کند تا قبل از پایان سال تلقیح را آغاز کنند.

با این وجود ، موانع زیادی وجود دارد که باید در جدول زمانی برطرف شود ، و افراد با دانش از روند EMA هشدار دادند که تنها یک مورد نمی تواند آن را به طور قابل توجهی دفع کند.

انگلستان از اول ژانویه ، هنگامی که دوره گذار Brexit به پایان می رسد ، از نظر فنی در حوزه تنظیم مقررات EMA قرار می گیرد. با این حال ، ناظر دارو در انگلیس قادر است از مدار نظارتی اتحادیه اروپا جدا شود در صورت نیاز فوری به بهداشت عمومی تحت اصلاحیه مقررات 2012

EMA گفت هنگام ارسال درخواست مجوز واکسن اعلام خواهد کرد و جدول زمانی دقیق برای فرآیند تأیید پس از آن ارائه می شود.

وی به FT گفت ، بسته به پیشرفت ارزیابی ها ، آژانس می تواند ارزیابی خود از پیشرفته ترین نامزدهای واکسن را تا پایان سال یا آغاز سال آینده تکمیل کند.

نهادهای نظارتی برای تأمین اطمینان از روند تأیید ، که در برخی از کشورها به یک موضوع بحث برانگیز بهداشت تبدیل شده است ، وظیفه دشواری برای ایجاد تعادل بین نیازهای غیر قابل عبور بهداشت عمومی را دارند. عدم تمایل عمومی به دریافت واکسن می تواند تلاش مقامات پزشکی برای جلوگیری از شیوع همه گیر را مختل کند.

آژانس اعلام کرد ، EMA تحت فشار قرار دارد تا روند را تسریع کند زیرا انگلستان و ایالات متحده احتمالاً واکسن را زودتر تصویب می کنند.

اما در بیانیه ای ، EMA گفت “فشار سیاسی را احساس نمی کند”.

در این گزارش آمده است: “این توصیه براساس قدرت شواهد علمی در مورد ایمنی ، کیفیت و اثر بخشی واکسن و هیچ چیز دیگری ارائه نخواهد شد.” “مجوز زمانی داده می شود که شواهد به طور متقاعد کننده ای نشان دهند که مزایای واکسیناسیون بیشتر از خطرات واکسن است.”

در سراسر جهان ، کارمندان مراقبت های بهداشتی و بیماران آسیب پذیر در ردیف اول برای هر بار شلیک در دسترس خواهند بود ، و انتظار می رود منابع واکسن در اواخر سال آینده پاسخگوی تقاضا باشند. مردم گفتند ، هرگونه استفاده از واکسن به مقدار محصول موجود بستگی دارد ، و انجام کمپین های گسترده را تا پایان سال آینده بعید می داند.

گزارش های اضافی توسط هانا کوچلر در نیویورک و سباستین پین در لندن


منبع: tech4life.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>