تولید صنعتی در چین با سریعترین سرعت در سال جاری در حال رشد است


بهبود اقتصادی چین از بحران ویروس کرونا در ماه نوامبر شدت گرفت ، زیرا شاخص های اصلی فعالیت با سریع ترین سرعت در سال جاری افزایش یافت.

تولیدات صنعتی در ماه نوامبر سالانه 7 درصد افزایش داشت ، که یک ماه قبل 6.9 درصد رشد داشت ، در حالی که فروش خرده فروشی 5 درصد رشد داشت. هر دو شاخص بیش از هر شاخص دیگر در سال 2020 گسترش یافته اند.

اقتصاد چین در سه ماهه دوم پس از رکود تاریخی در اوایل سال جاری به رشد بازگشت. در دوره ای که سایر اقتصادهای بزرگ در تلاطم هستند ، بخش صنعت کشور و رشد شدید صادرات باعث بهبود شده است.

این بازگشت به چین این امکان را داده است که در تجارت جهانی نقش مهمی داشته باشد که ماه گذشته نیز شتاب بیشتری گرفت. صادرات در ماه نوامبر 21.1 درصد افزایش یافت ، که بیشترین رشد از فوریه 2018 است و مازاد تجارت چین را به بالاترین سطح خود در تاریخ می رساند.

در ماه نوامبر ، توسط بزرگترین جشنواره خرید جهان ، رشد فروش خرده فروشی افزایش یافت. سود حاصل از آن علیرغم ترس از عقب ماندگی مصرف در مقایسه با بهبود گسترده در چین بود. این رقم در 11 ماهه نخست سال در مقایسه با مدت مشابه سال 2019 در 4.8٪ باقی مانده است.

در همین حال ، سرمایه گذاری در دارایی های ثابت تاکنون 2.6٪ افزایش یافته است ، در حالی که در ماه نوامبر نرخ بیکاری به 5.2٪ کاهش یافت – همان سطح دسامبر سال گذشته.

تینگ لو ، اقتصاددان ارشد چین در Nomura ، اظهار داشت که قرائت شدید در ماه نوامبر و حرکت در دسامبر برخی از “ریسک های افزایشی” را به پیش بینی بانک برای رشد واقعی 5.7 درصدی تولید ناخالص داخلی در سه ماهه چهارم اضافه می کند.

حتما بخوانید:
دکترمحمدرضا بیگدلی - انواع ژنیکوماستی

روز سه شنبه ، اقتصاد آکسفورد پیش بینی خود را برای رشد در طول سال در چین به 2.1٪ افزایش داد و انتظار می رود رشد سال آینده 8.1٪ باشد. لوئیس کوایز ، رئیس اقتصاد آسیا در این شرکت مشاوره ای ، انتظار دارد سیاست های سختگیرانه تری برای رشد در سه ماهه آینده اعمال شود.

وی گفت: “ما انتظار داریم كه موقعیت سیاست های كلان از انبساطی به انقباضی تغییر یابد ، با كاهش كسری دولت كلی و سیاست گذاران پولی به دنبال محدود كردن تأثیرات كلان باشند.”

اهرم نیرو به عنوان یک نگرانی برای سیاستمداران در چین ظاهر شده است ، دولت تلاش می کند وام املاک و مستغلات را در ماه اوت کنترل کند ، زیرا قیمت مسکن به شدت افزایش یافت. در هفته های اخیر ، بازار اعتبار چین نیز با یک سری پیش فرض ها متزلزل شده است.

ارقام رسمی این هفته نشان می دهد که قیمت مسکن جدید در ماه نوامبر فقط 0.1٪ نسبت به ماه قبل افزایش داشت ، اما همچنان 4٪ از سال گذشته افزایش یافته است.

آیریس پانگ ، اقتصاددان برای یک کشور بزرگتر از ING ، گفت که اگرچه داده های ماه نوامبر بهترین داده ها برای هر ماه در سال جاری است ، اما هنوز “خطرات پنهانی” برای اقتصاد چین در سال آینده وجود دارد.

“جنگ فناوری در سال 2021 ادامه خواهد یافت. [while Joe] وی گفت: بایدن در دفتر است و هنوز پیش فرض های وام وجود دارد.

ویرایش تجاری Coronavirus

ویروس کرونا چگونه از بازارها ، مشاغل و زندگی روزمره و مشاغل ما مالیات می گیرد؟ با خبرنامه ویروس کرونا در جریان باشید.

حتما بخوانید:
اندونزی انتظار دارد جو بایدن موضع "حرفه ای" تری در قبال چین داشته باشد

اینجا ثبت نام کنید


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید