توکوپدیا طرح لیست عمومی را پس از علاقه Spac تأیید می کند


توکوپدیا ، یکی از بزرگترین شرکتهای نوپا در جنوب شرقی آسیا ، گفت که قصد دارد در آزمایشی از توانایی اندونزی در تولید قهرمانان فناوری ، به صورت عمومی عرضه شود.

این برنامه خرید آنلاین که در ماه نوامبر 7.5 میلیارد دلار از صندوق دولتی گوگل و سنگاپور Temasek سرمایه جمع کرد ، گفت که برای شروع کار در یک لیست عمومی به سیتی و مورگان استنلی مراجعه کرده است.

وی همچنین تأیید کرد که Bridgetown Holdings ، وسیله نقلیه هدف ویژه ای (Spac) با پشتیبانی ریچارد لی تاجر هنگ کنگی و پیتر تیل ، سرمایه گذار دره سیلیکون ، به او نزدیک شده است.

“ما در حال بررسی هستیم [accelerating] برنامه ما برای علنی کردن است و ما مورگان استنلی و سیتی را به عنوان مشاور خود تعیین کردیم. ما هنوز تصمیم نگرفته ایم که کدام بازار و روش است و هنوز در حال بررسی گزینه ها هستیم. ”

وی افزود: “Spac گزینه بالقوه ای است که می توانیم بررسی کنیم ، اما در حال حاضر به هیچ کاری متعهد نیستیم.”

توکوپدیا ، در اندونزی در سال 2009 تاسیس شد ، هر ماه 100 میلیون کاربر فعال دارد و توسط Alibaba و SoftBank پشتیبانی می شود. اما او رقابت سختی از رقبای لازادا و شپی دارد.

این شرکت برای امسال IPO در نظر گرفته بود ، اما با بروز همه گیر برنامه های خود را به حالت تعلیق درآورد.

یکی از سهامداران گفت که علاقه بریج تاون ، که برای اولین بار توسط بلومبرگ گزارش شد ، تنها یکی از گزینه های توکوپدیا بود. یک بانکدار درگیر در این فرایند اظهار داشت که “IPO سنتی هنوز هم یک اولویت است”.

حتما بخوانید:
مراکز راهنمایی و رانندگی تهران و سایر استانها+ آدرس و تلفن - فرمون

تعداد بسیار کمی از شرکت های فناوری جنوب شرقی آسیا به جز گروه دریایی Tencent که شرکت Shopee را اداره می کند ، عمومی شده اند.

یینگلان تان ، شریک مدیر در جنوب ، گفت: “مسیر Spac می تواند سفری نرم و کوتاهتر به توکوپدیا داشته باشد و در صورت موفقیت ، می تواند مسیر جدیدی را برای غول های فناوری بیشتر در جنوب شرقی آسیا فراهم کند تا فکر کنند.” شرکت سرمایه گذاری خطر پذیر آسیای شرقی Insignia Ventures Partners.

بریج تاون بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید