[ad_1]

تیم سازمان بهداشت جهانی که برای بررسی منشا بیماری همه گیر ویروس کرونا تشکیل شده است ، قرار است در ژانویه وارد چین شود ، در میان انتقادات ایالات متحده در مورد دامنه و شفافیت کاوشگر.

س Quesالاتی درباره اینکه چگونه ، از کجا و چه زمان ویروس Sars-Cov-2 ، که باعث Covid-19 می شود ، برای اولین بار آلوده به انسان است ، در تلاش دانشمندان برای جلوگیری از شیوع بعدی مهم است.

بیش از یک سال پس از کشف موارد برای اولین بار در مرکز ووهان ، یک تیم متخصص دعوت شده توسط WHO امیدوار است که در ژانویه وارد چین شود ، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد.

تحقیقات در مورد منبع شیوع ویروس های مشابه اما غیر یکسانی از ویروس در خفاش های نعل اسب پیدا کرده است و یک نظریه مشهور حاکی از آن است که ویروس قبل از پرش به درون انسان به واسطه میزبان منتقل شده است. با این حال ، بسیاری از جزئیات این روند همچنان نامشخص است.

این بحث باعث بدترین نزاع دیپلماتیک بین واشنگتن و پکن در دهه های گذشته شده است. دولت ترامپ بارها چین را به عدم شناسایی و کنترل ویروس متهم کرده و پکن را به پوشاندن جزئیات مهم در مورد شیوع اولیه متهم کرده است.

پکن ادعا می کند که منشا ویروس مشخص نیست و ممکن است از خارج چین باشد. هر دو طرف در حال کار بر روی تئوری های توطئه مبنی بر اینکه این ویروس ممکن است توسط انسان ساخته شده یا از آزمایشگاه به بیرون درز کرده باشد.

فابیان لیندرز ، زیست شناس در انستیتوی كوچ آلمان و یكی از كارشناسان این تیم ، به آسوشیتدپرس گفت: “این واقعاً یافتن حالت مقصر نیست.” “این تلاشی است برای فهمیدن اینکه چه اتفاقی افتاده است.”

اکنون یکی از فرضیه های اولیه مرتبط ساختن “بیمار صفر” با بازاری در ووهان که حیات وحش را می فروشد بعید به نظر می رسد ، زیرا بسیاری از موارد اولیه ارتباط واضحی با مکان ندارند.

در جلسه مجمع جهانی بهداشت ، نهاد تصمیم گیری سازمان بهداشت جهانی در ماه مه ، کشورهای عضو توافق کردند که تیمی از متخصصان بین المللی برای انجام تحقیق در مورد مبدا به چین سفر کنند.

اما تیم تحقیقات مقدماتی نتوانستند به ووهان سفر کنند و این انتقاد دیپلمات های آمریکایی را برانگیخت که WHO به چین اجازه می دهد شرایط را تعیین کند.

شرایط مرجع تحقیق ، که در اوایل ماه نوامبر منتشر شد ، بار دیگر خشم واشنگتن را برانگیخت و گفت تیم متخصصان بین المللی “به جای تکثیر” مطالعات قبلاً انجام شده توسط “چین” افزایش خواهد یافت.

در پاسخ ، ایالات متحده اظهار داشت كه اصطلاحات “به روش شفاف مورد مذاكره قرار نگرفتند” و آنها را “ناسازگار” با دستور تحقیق توصیف كرد.

از آن زمان به بعد ، کارشناسان WHO گفته اند که این تیم تحقیقات چین را بررسی کرده و بررسی می کند که آیا تحقیقات بیشتری لازم است یا خیر.

ماریا ون کرهوو ، مدیر فنی WHO برای Covid-19 ، در ماه جاری گفت که ووهان در حال تحقیق است “که بررسی اولین موارد کشف شده واقعاً بسیار حیاتی است”.

آخرین اخبار در مورد ویروس کرونا

در اینجا پوشش مستقیم و تجزیه و تحلیل همه گیری جهانی و بحران اقتصادی سریع رشد FT را دنبال کنید

[ad_2]

منبع: tech4life.ir