[ad_1]

روز سه شنبه ، بوریس جانسون حذف همه بندهای “نقض قانون” از قانون بحث برانگیز Brexit انگلیس ، تقویت عمده روابط لندن و بروکسل ، را اعلام کرد.

اتحادیه اروپا و انگلیس گفته اند که آنها برای توافق بر سر اجرای پروتکل ایرلند شمالی – بخشی از پیمان خروج انگلیس – برای مدیریت تجارت آینده بین سرزمین اصلی انگلیس و منطقه ، مذاکره کرده اند.

اگرچه توافق ایرلند شمالی به طور مستقیم با مذاکرات متوقف شده جداگانه برای توافق تجاری بین انگلستان و اتحادیه اروپا ارتباط ندارد ، اما به طور قابل توجهی فضای اطراف این مذاکرات را بهبود می بخشد و اعتماد را بین دو کشور ایجاد می کند.

دستیابی به موفقیت دیپلماتیک به آقای جانسون اجازه داد كه اعلام كند بندهایی را در قانون كه به وزرای انگلیس اجازه می دهد پیمان را نقض كنند ، حذف می كند و در نتیجه قوانین بین المللی را نقض می كند.

بندهای مورد اختلاف از لایحه بازار داخلی انگلستان حذف خواهد شد ، در حالی که دولت همچنین اعلام کرده است كه چنین بندهایی را در لایحه مالیاتی جداگانه ای معرفی نخواهد كرد.

داونینگ استریت گفت که این توافق نامه با میانجیگری مایکل گاو وزیر کابینه و ماروس شفچوویچ ، معاون کمیسیون اروپا “بسیار خوب” است ، اما اصرار دارد که “برای مذاکرات گسترده معنایی ندارد”.

بندهای قانونگذاری توسط آقای جانسون به عنوان “توری ایمنی” اعلام شده است تا جریان روان تجارت از طریق دریای ایرلند از سرزمین اصلی انگلیس به ایرلند شمالی پس از Brexit تضمین شود ، زمانی که این منطقه تابع قانون گمرکی اتحادیه اروپا خواهد بود.

اما معرفی تدابیری که وزرا به نقض قوانین بین المللی اعتراف کرده اند توسط اتحادیه اروپا محکوم شده و روابط با بروکسل را بدتر کرده است.

انتظار می رود آقای گاو درمورد دستیابی به موفقیت در حالی که آقای جانسون آماده می شود اواخر این هفته به بروکسل سفر کند و تلاش کند تا گفتگوهای گسترده تر تجاری را آغاز کند ، بیانیه ای به نمایندگان مجلس ارائه دهد.

توافقنامه ایرلند شمالی مواردی از جمله بررسی مرزی حیوانات و گیاهان ، اعلامیه های صادراتی ، تأمین دارو و تأمین مواد غذایی از جمله گوشت سرد شده به سوپرمارکت ها را شامل می شود.

این توافق نامه همچنین معیارهایی را برای کالاهایی که “در معرض خطر” قرار دارند برای ورود به اتحادیه اروپا هنگام انتقال از انگلیس به منطقه ذکر می کند ، بنابراین به طور بالقوه آنها را تعرفه می کند.

پیش از این ، جانسون هشدار داده بود که حصول اطمینان از یک معامله تجاری Brexit در بروکسل در این هفته “بسیار دشوار” خواهد بود ، اما گفته بود “قدرت دلیل شیرین” هنوز می تواند در مورد خط توافق کند.

میشل بارنیر ، مذاکره کننده اصلی اتحادیه اروپا و همتای انگلیسی وی ، دیوید فراست ، پیش از تحویل گفتگوها به روسای سیاسی خود ، در حال تهیه پیش نویس پرونده ای بودند که در آن نقاط اختلاف نظر باقی مانده است.

اختلافات بزرگ از نظر رقابت عادلانه ، مدیریت تجارت و ماهیگیری همچنان وجود دارد.

دیپلمات ها گفتند که روز سه شنبه آقای بارنیر در یک دیدار ویدئویی با وزرای اروپایی “غمگین” بود. در یک زمان از جلسه ، وی به نقل از سیاستمدار فرانسوی جمهوری چهارم پیر مندس-فرانسه ، اظهار داشت که اتحادیه اروپا “نباید آینده را فدای حال کند”.

آقای بارنیر به وزرا گفت كه زمان ملاقات خانم فون در لاین و آقای جانسون نامعلوم است. وی گفت: مذاکره کنندگان از زمان کمی برای تلاش برای یافتن راه حل استفاده خواهند کرد.

پس از جلسه ، آقای بارنیه در توییتر نوشت که “وحدت کامل” پشت موضع مذاکره اتحادیه اروپا است. مقامات اتحادیه اروپا گفتند که هماهنگی نزدیک بین بروکسل و رهبران ملی در تعطیلات آخر هفته برای اطمینان از حفظ اتحادیه اروپا با وجود فشار زمان وجود داشته است.

آقای جانسون هنگام بازدید از بیمارستان به بی بی سی گفت: “ما طی دو روز آینده خواهیم دید که تا کجا پیش خواهیم رفت ، اما من فکر می کنم موضع دولت انگلیس این است که ما آماده انجام هر سطح ، سیاسی یا در غیر این صورت ، ما آماده امتحان همه چیز هستیم. “

اشاره آقای جانسون به “دو روز آینده” حاکی از آن است که گفتگوها با خانم فون در لاین می تواند در روز چهارشنبه یا حتی پنجشنبه انجام شود: رهبران اتحادیه 27 کشور روز پنجشنبه در بروکسل برای جلسه شورای اروپا که آقای جانسون به آن دعوت نشده است.

در فرجام خواهی روز دوشنبه با خانم فون در لاین و رئیس شورای اروپا چارلز میشل ، امانوئل ماکرون وزیر فرانسه و آنگلا مرکل آلمانی توافق کردند که گفتگوهای Brexit از دستور کار این اجلاس خارج شود.

روز سه شنبه ، بروکسل تأیید کرد که نتیجه نامشخص مذاکرات به معنای نزدیک شدن به پیشنهاد اقدامات اضطراری بدون معاملات برای مقابله با برخی از بدترین پیامدهای بالقوه شکست است. سپس باید سریعاً از طریق شورای اتحادیه اروپا و پارلمان پیگیری شوند.

کمیسیون اروپا هفته ها تحت فشار دولت های ملی قرار گرفته است تا تأیید کند که برای اطمینان از اینکه هواپیماها همچنان مجاز به پرواز در مسیرهای بین اتحادیه اروپا و انگلیس هستند ، اقدام فوری انجام خواهد داد و حامل ها می توانند از کانال انگلیسی عبور کنید.

مقامات اتحادیه اروپا گفتند اگر کمیسیون تا آن زمان اقدامی نکرده باشد ، رهبران می توانند در اجلاس این هفته به این مسئله رسیدگی کنند.

مانفرد وبر ، رهبر گروه راست میانه حزب خلق اروپا در پارلمان اروپا ، گفت که این نشانه خوبی برای برگزاری یک نشست دو جانبه بین آقای جانسون و خانم فون در لاین است.

اما وی هشدار داد: “ما توافق نامه ای را مهر نخواهیم کرد ، بنابراین برای ارزیابی عادلانه هنوز به زمان نیاز داریم.”

دیپلمات های اتحادیه اروپا گفته اند كه هر تلاش انگلیس برای مذاكره مستقیم با رهبرانی مانند آقای مكرون و خانم مرکل در برابر دولت های اروپایی كه می خواهند بروكسل شریک مذاكره در انگلیس باقی بماند ، مقاومت خواهد شد.

دو مقام ارشد فرانسوی روز سه شنبه تأیید کردند که هر دو خانم مرکل و آقای ماکرون اصرار داشتند که مذاکرات بین انگلستان و اتحادیه اروپا ادامه داشته باشد و هیچ نوبه ای دوجانبه نخواهد داشت.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر