جانسون برای رفع انسداد گفتگوهای تجاری با رهبران اتحادیه اروپا تماس گرفته است


بوریس جانسون پس از Brexit یازده ساعت تلاش خواهد کرد تا انسداد گفتگوهای تجاری با اتحادیه اروپا را قطع کند ، زیرا مقامات انگلیس اذعان کرده اند که هفته ها گفتگوهای فشرده تقریباً “خسته” شده است.

نخست وزیر انگلیس روز شنبه با اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون اروپا صحبت خواهد کرد تا سعی کند در یک معامله تجاری میانجیگری کند. ممکن است تماس با سایر رهبران اتحادیه اروپا ، از جمله امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، دنبال شود.

دیوید فراست ، مذاکره کننده ارشد در انگلستان ، و میشل بارنیر ، همتای اتحادیه اروپا ، جمعه شب در بیانیه مشترکی تأیید کردند که پس از یک هفته گفتگوهای شدید در لندن ، “اختلافات قابل توجه” بین دو کشور باقی مانده است.

“ما توافق کردیم که مذاکرات را متوقف کنیم تا مدیران خود را در مورد وضعیت مذاکرات مطلع کنیم. رئیس جمهور فون در لاین و نخست وزیر جانسون فردا بعد از ظهر در مورد اوضاع گفتگو خواهند کرد. ” آنها اضافه کردند.

بن بست حقوق ماهیگیری اتحادیه اروپا در آبهای انگلستان ، به اصطلاح شرایط مساوی برای رقابت عادلانه تجارت و مدیریت هرگونه معامله تجاری – از جمله تحریم ها در صورت نقض توافق یک طرف – رهبران اتحادیه اروپا انتخاب سختی را در مورد میزان تمایل خود برای رفتن دارند. سازش

اگرچه داونینگ استریت گفته است که مذاکرات به “نقطه بسیار دشواری” رسیده است و مقامات انگلیس می گویند اتحادیه اروپا در آخرین لحظه خواسته های خود را تشدید کرده است ، اما امیدها برای دستیابی به توافق در اوایل هفته آینده همچنان باقی است.

حتما بخوانید:
اجاره بالابر

سخنگوی آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان ، خواستار “سازش در هر دو طرف” شد. مقامات اتحادیه اروپا هرگونه تقاضای جدید را انکار کرده اند و چارلز میشل ، رئیس شورای اروپا ، گفته است: “طرف انگلیسی باید” بله “یا” نه “بگوید ، کشورهای عضو باید” بله “یا” نه “بگویند.

علیرغم سرعت و توجیهی که ممکن است معامله به هم بخورد ، روز جمعه بوک سازها احتمال توافق را بیش از 80 درصد اعلام کردند. رهبران انگلیس و اروپا اتفاق نظر دارند كه از نظر اقتصادی و سیاسی از نظر سیاسی مطلوب است.

اگرچه تصمیم آقای جانسون برای خروج از اتحادیه اروپا و بازار اتحادیه گمرکی “Brexit سخت” با نقض مرزها را فراهم می کند ، این معامله تجاری از تعرفه ها فرار می کند و زمینه را برای برقراری مجدد روابط انگلیس با اتحادیه فراهم می کند.

آقای جانسون باید تصمیم بگیرد که در صورت انحراف انگلیس از هنجارهای اروپا در زمینه هایی مانند حقوق کارگران ، کمک های دولتی و محیط زیست ، به خواسته های اتحادیه اروپا برای مجازات مجازات بپیوندد.

مقامات انگلیسی می گویند اگر انگلیس شرایط بازی مساوی را تضعیف کند ، اتحادیه اروپا می خواهد حق مجازات تلافی جویانه را با مجازات ها فراهم کند. آنها همچنین می گویند آقای بارنیر خواهان محدودیت های شدید در سیاست یارانه های آینده انگلیس است.

رهبران اتحادیه اروپا نیز هنگامی که انگلیس پس از پایان دوره گذار Brexit در اول ژانویه کنترل آبهای سرزمینی خود را بدست آورد ، به ویژه در مورد انتقال سهمیه ماهیگیری برای قایق های اتحادیه اروپا با مصالحه های سختی روبرو هستند. آقای بارنیر اصرار دارد که قایق های اتحادیه اروپا فقط باید 18 درصد از سهمیه موجود خود را تسلیم کنند.

حتما بخوانید:
اشتباهات رایج در شارژ گوشی و نحوه رفع آنها

کلمنت بن ، وزیر امور فرانسه فرانسه ، به رادیو اروپا 1 گفت: “اگر توافق خوبی حاصل نشود ، ما با آن مخالفت خواهیم کرد. هر کشوری حق وتو دارد. “بلژیک ، ایتالیا ، هلند و اسپانیا از دیگر کشورهایی هستند که برای امتیازات بیشتر از انگلیس فشار می آورند.

مذاکره کنندگان پیش از نشست سران دولت های اتحادیه اروپا در بروکسل در روز پنجشنبه آینده و قبل از آنکه نمایندگان انگلیس روزهای دوشنبه آرا votes هیجان انگیزی در مورد Brexit برگزار کنند ، برای خاتمه معامله خلاف وقت تلاش می کنند.

آقای جانسون تصمیم گرفته است تا قانون شبکه ایمنی را دنبال کند ، که هدف آن حفظ یک مرز آزادانه بین ایرلند شمالی و بقیه انگلستان در صورت توافق تجاری است.

لایحه بازار داخلی و لایحه مالیات به وزرا این قدرت را می دهد تا توافق نامه خروج انگلیس با اتحادیه اروپا را که سال گذشته با نقض قوانین بین المللی منعقد شد ، لغو کنند.
منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید