[ad_1]

جان مارسالک ، فراری از Wirecard ، در حادثه ای که در سال 2019 به نظارت مالی آلمان در بافین گزارش شد ، قوانین حاکمیت داخلی و قوانین بانکی را نقض کرده است.

این حادثه ، شرح داده شده در گزارش حسابرسی EY و سایر اسناد دیده شده توسط فایننشال تایمز ، نشان می دهد که آقای مارسالک ، مرد 40 ساله اتریشی که گمان می رود از زمان فروپاشی Wirecard در ژوئن از آلمان فرار کرده است ، آماده فراتر از نقش خود به عنوان مدیر عامل در گروه پرداخت ها است.

این اسناد نشان می دهد که در اواسط سال 2018 ، آقای مارسالک برای وام 11.25 میلیون یورویی که توسط بانک Wirecard به وام گیرنده ای که بدهی معوقه اش با سود و بازپرداخت است ، به تعویق انداخته است.

آقای مارسالک که اکنون در فهرست افراد تحت تعقیب اینترپل قرار دارد ، نقشی رسمی در بانک Wirecard ، یکی از شرکت های تابعه Wirecard که توسط بافین تنظیم می شود ، نداشت. بستانکار هیئت های اجرایی و نظارتی جداگانه خود را داشت که مجبور بودند به طور مستقل عمل کنند و اجازه پذیرش سفارشات از شرکت مادر را نداشتند.

گزارش حسابرسی این بانک ، که سایر وام های مشکل دار و دیگر کاستی های بانک Wirecard را یادداشت می کند ، در سال 2019 به Bafin ارسال شد. مشخص نیست که آیا Bafin ، فروش کوتاه سهام Wirecard در همان سال را ممنوع کرد و شکایت کیفری علیه روزنامه نگاران در فایننشال تایمز در تحقیق از این شرکت ، اقدامی انجام داد.

Wirecard که زمانی گروه پردرآمد پرداختی بود ، پس از افشای 1.9 میلیارد یورو وجوه شرکت به عنوان کلاهبرداری در یکی از بزرگترین کلاهبرداریهای حسابداری پس از جنگ ، در تابستان امسال ورشکست شد. بانک باید منحل شود.

دادستان ها در مونیخ به ویژه به وام های شرکای تجاری علاقه مند هستند. حجم کل این وام ها به شرکای آسیایی حدود 870 میلیون یورو در مارس 2020 است.

از جمله این وام ها ، وام 11.3 میلیون یورویی از بانک Wirecard در سال 2016 به شرکت مستقر در سنگاپور Bijlipay ، یک شریک تجاری Wirecard بود که خدمات پرداخت تلفن همراه را به بازرگانان هند ارائه می دهد.

سرپرست Wirecard تینا کلینارن ماه گذشته در جلسه پارلمان در جلسه پارلمان به نمایندگان آلمان گفت که وام Bijlipay یکی از چندین نمونه ارزیابی غیرمستقیم ارزیابی ریسک داخلی Wirecard و توجیه پرونده تجاری بوده است.

وی گفت که به مدیرعامل Wirecard به مارکوس براون در مورد تصمیمات ضعیف اعتباری هشدار داد و در اواخر سال 2017 به دلیل نگرانی در مورد ضعف حاکمیت شرکتی Wirecard ، هیئت نظارت را ترک کرد.

وام بانک Wirecard به Bijlipay پس از کمتر از دو سال غیرفعال شد ، زیرا این شرکت خدمات خود را در اواسط سال 2018 متوقف کرد ، اسنادی که توسط FT نشان داده شده است. در آن لحظه ، آقای مارسالک وارد عمل شد و با تماس تلفنی با بیلیپای ، موکول را موکول کرد.

طبق گزارش حسابرسی EY برای بانک Wirecard ، بیجلیپای در حال حاضر ضرر می کرد و در سطح ناپایداری بدهی قرار داشت. این شرکت همچنین یکی از شرکت هایی بود که در اوایل سال 2018 توسط یک مخبر سنگاپوری ذکر شد ، وی ادعاهایی را برای دستکاری تعادل در Wirecard مطرح کرد.

حسابرس خاطرنشان کرد که تصمیم وام “مطابق با اختیارات داخلی بانک” نبوده است.

دانیل بایاز ، یک نماینده سبز ، گفت: “به نظر می رسد آقای مارسالک با Wirecard Bank به عنوان یک فروشگاه سلف سرویس برخورد کرده و قوانین مقررات بانکی را به شدت نقض کرده است.”

فلوریان تونکار ، نماینده حزب لیبرال دموکرات ، گفت: “به طور فزاینده ای روشن می شود که بانک [ . . . ] بخشی از سیستم Wirecard برای جریانهای نقدی غیرشفاف بود که برای سازماندهی کلاهبرداری مورد استفاده قرار گرفت. “

هیئت نظارت بر Wirecard از مداخله آقای Marsalek در تصمیمات EY’s Wirecard Bank در مارس 2019 مطلع شد. حسابرس “نگرانی در مورد استقلال هیئت مدیره Wirecard Bank AG” را به عنوان آقای Marsalek “به عنوان یک واگذار کننده واقعی” انجام داد ریسک “برای بانک ، اگرچه” در فرآیندهای بانکی و سیستم های کنترل داخلی نیست “، اسنادی که توسط FT نشان داده شده است.

در یک نامه کوتاه کوتاه به آقای مارسالک و سایر اعضای هیئت اجرایی ، هیئت نظارت اظهار داشت که “طبق قانون ، مدیریت Wirecard Bank AG فقط به عهده هیئت مدیره Wirecard Bank AG است.”

جدا از نامه ، رفتار آقای مارسالک هیچ نتیجه ای نداشت. مدیر عامل تنها در ژوئن سال 2020 اخراج شد ، چند روز پس از آنکه مشخص شد تجارت برون سپاری در آسیا ، که توسط آقای مارسالک کنترل می شد ، سالهاست که به اشتباه به سرمایه گذاران معرفی شده است.

وکیل آقای مارسالک و بافین از اظهار نظر در این باره خودداری کردند. بیژلیپای به درخواست نظر FT پاسخ نداد.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر