جلسه نهایی فدرال رزرو در سال 2020: چهار نکته برای بررسی


کمیته بازار آزاد فدرال این هفته در یک زمان مهم برای اقتصاد ایالات متحده تشکیل جلسه می دهد. در حالی که چشم انداز سال 2021 به دلیل معرفی واکسن کرونا ویروس بهبود یافته است ، از زمان آخرین دیدار سیاستمداران سیاست پولی به دلیل وخیم شدن بیماری همه گیر ، تصویر کوتاه مدت بدتر شده است.

این معضلی را برای جی پاول ، رئیس فدرال رزرو و سایر مقامات ایجاد کرد. آنها دائماً اظهار داشته اند كه آماده اند تا با كمك نقدي تر ، از جمله با افزايش خريد دارايي در صورت لزوم ، بازيافت را فراهم كنند. اما آیا اکنون زمان آن فرا رسیده است؟

همانطور که آنها برای آخرین بار در یک سال پر فراز و نشیب و آخرین دیدار مجدد خود قبل از روی کار آمدن جو بایدن به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده ملاقات می کنند ، در اینجا چهار نکته وجود دارد که باید به آنها توجه کرد.

در هنگام خرید اوراق قرضه بیشتر ضربه بزنید

از ماه ژوئن ، در ماه های ابتدایی همه گیر ، فدرال رزرو ماهانه 120 میلیارد دلار بدهی دولت ایالات متحده – 80 میلیارد دلار اوراق بهادار خزانه با تمام سررسیدها و 40 میلیارد دلار اوراق بهادار رهنی – خریداری کرده و گفته است. که “در ماههای آینده” از این سیاست حمایت خواهد کرد. در روز چهارشنبه ، انتظار می رود که یک تغییر عمده در این زمینه ایجاد کند ، شرایط خریدهای بدهی را تمدید کند ، و آنها را به برخی از شاخص های اقتصادی در بهبود ارتباط دهد.

اما برخی سرمایه گذاران و اقتصاددانان فشار بیشتری برای انجام کارهای بیشتر دارند. در پس زمینه افزایش بازده خزانه داری و جریان صدور بدهی های بلند مدت جدید از خزانه داری ، بانک مرکزی می تواند بیشتر خرید اوراق را به سررسیدهای طولانی تر منتقل کند.

اگر بانک فدرال رزرو این تغییر را متوقف کند ، برخی می ترسند که هزینه های استقراض برای شرکت های آمریکایی در زمانی شروع شود که بهبود اقتصادی شروع به کند شدن کرده است. برخی دیگر به این واقعیت اشاره می كنند كه شرایط مالی بسیار سازگار باقی مانده و استدلال می كنند كه تغییر غیرضروری است.

حتما بخوانید:
هشدار انگلیس در مورد آینده قضات انگلیسی در هنگ کنگ

گزینه افراطی تر اما احتمال کمتری برای فدرال رزرو این است که مقدار کل خرید دارایی خود را افزایش دهد.

یک نمودار خطی به ارزش $ tn که تراز فدرال رزرو را نزدیک به سوابق کل تاریخ حرکت می دهد

واکسن و دوره افزایش می یابد

آخرین پیش بینی فدرال رزرو از ماه سپتامبر پیش بینی می کند که اقتصاد ایالات متحده در سال 2020 3.7٪ کوچک شود و در سال آینده 4٪ بهبود یابد و بیکاری در پایان سال 2021 به 5.5٪ کاهش یابد.

مقامات پیش بینی های جدید را در روز چهارشنبه منتشر کردند و خبرهای خوب در مورد واکسن ها می تواند به ارزیابی اقتصادی جامع تری منجر شود – اگرچه سه ماهه اول سال آینده به دلیل وخیم شدن بیماری همه گیر احتمالاً بدتر از حد انتظار است ، به عنوان تعدادی از شاخص های بازار اخیراً نیروی کار به شدت ضعیف شده است.

اگر فدرال رزرو سال آینده همچنان شاهد بهبود اقتصاد کلان باشد ، این می تواند مسئولان را به پیش بینی افزایش نرخ بهره زودتر از ماه سپتامبر که میانگین پیش بینی حداقل تا پایان 2023 بود ، برساند.

این می تواند برای آقای پاول از نظر ارتباطی دشوار باشد ، زیرا او اغلب موضع بسیار احمقانه ای را حفظ کرده است ، و بر خطرات منفی برای چشم انداز تأکید دارد و نمی خواهد این تصور را ایجاد کند که بانک فدرال پایان بحران را می بیند و در حال آماده سازی است. محکم کردن

احیای مکانیسم های اعتبار بحران

جلسه این هفته اولین جلسه ای است که از زمان بروز اختلاف بین بانک مرکزی و وزارت دارایی در مورد سرنوشت تسهیلات وام اضطراری اعلام شده در سال جاری برگزار می شود.

حتما بخوانید:
لوله بازکنی اصفهان ۰۹۱۳۸۲۷۴۴۷۹

استفان مانوچین ، وزیر دارایی ، از فدرال رزرو خواسته است وجوه بلااستفاده از پنج برنامه از این دست را بازگرداند ، برنامه هایی که قرار است در پایان ماه منقضی شوند ، از جمله دو برنامه برای خرید بدهی شرکت ها ، پنج مشاغل کوچک و متوسط ​​و که به دولتهای ایالتی و محلی وام می دهد.

آقای پاول بارها و بارها اعلام کرده است که ترجیح می دهد این امکانات را فعال نگه دارد ، به ویژه با توجه به این واقعیت که تعداد موارد ویروس کرونا در حال افزایش است و دولت ها بار دیگر اقدامات انسداد را اعمال می کنند که باید فعالیت اقتصادی را سرد کند.

سرمایه گذاران امیدوارند که این امکانات پس از آنکه آقای مانوچین زمام امور را به عنوان وزیر دارایی به جانت یلن ، رئیس سابق بانک فدرال تحویل داد ، دوباره احیا شود ، بنابراین تمام سیگنال های آقای پاول خواهد بود با دقت مشاهده شده است.

نمودار گرافیکی استفاده از امکانات مجهز به سیستم برق در تاریخ 9 دسامبر سال 2020 نشان می دهد.

هل دادن كنگره به سمت محرك

آقای پاول احتمالاً از تعقیب قانونگذاران کاپیتول هیل برای محرک های مالی بیشتر خسته شده است ، به خصوص که تلاش های وی تاکنون بی نتیجه بوده است. اما جلسه این هفته بهترین فرصت وی برای اثبات این امر است که چرا فقط هزینه های دولت می تواند خلا in بهبودی را که هر روز در حال رشد است ، از جمله کمک به مشاغل کوچک ، دولت های ایالتی و محلی و بیکاران ، پر کند.

فشارهای آقای پاول می تواند به نمایندگان کمک کند بسته ای به ارزش 748 تا 908 میلیارد دلار – آخرین تکرار پیشنهاد دو حزب در تپه – را ببندند ، اما یک سوال اضافی برای رئیس بانک مرکزی این است که آیا وی معتقد است به گفته آقای بایدن ، اقتصاد در سال جدید به تعداد بیشتری نیاز خواهد داشت.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید